Kai nebėra apie ką kalbėti

Kai žmonės artimai bendrauja, draugauja ir myli, toks jausmas kad kalbėtis galima be pabaigos. O kai pavargsti kalbėtis, galima tiesiog dviese patylėti. Džiugina ir pokalbis, ir jauki tyla. O paskui kažkas nutinka (nusivylimas, išsiskyrimas, atvėsimas) – ir štai su nuostaba supranti, kad su šituo žmogumi visiškai nėra apie ką pasikalbėti! Kodėl taip atsitinka? Juk buvo šitiek įdomių bendrų temų!

Iš tikrųjų visos tos temos bazavosi ant dviejų pagrindinių – tai buvo pokalbiai apie vienas kitą. Kai žmogus mums brangus, galime kalbėti su juo apie jį, jo pomėgius, kaip jis supranta gyvenimą, ko baiminasi, apie ką svajoja, kokius patiria sunkumus, kokių turi trūkumų, žodžiu, apie viską, kas su juo susiję pačiose įvairiausiose sferose.

Lygiai taip pat įdomu su tokiu žmogumi kalbėtis apie save. Juk jis toks dėmesingas viskam, kas susiję su mumis. Dėl to mes su džiaugsmu atsiveriame.

Tiesą sakant, štai toks turtingas bendravimas, begalinis, apie viską pasaulyje, reiškia, kad du žmonės dalinasi vienas su kitu savais pasauliais. Mes atsiveriame žmogui, kurį tai džiugina ir patys džiaugiamės, kad žmogus mums atsivėrė. Beveik jokios kritikos, visiškas žmogaus pripažinimas. Iš esmės mes žavimės kito žmogaus pasauliu ir jo dėka patys save praturtiname. Labai daug kas iš to, kas patinka kitam, pradeda patikti ir mums. Ir atvirkščiai.

Kuo labiau mums patinka ir įdomi kita asmenybė, tuo daugiau bendrų temų su ja surandame. Tarkime, mums gali būti labai įdomu aptarti jos šeimą ar poilsį, kai tuo tarpu analogiški pokalbiai su kitais žmonėmis atrodo žiauriai nuobodūs.

Tačiau kur pradingsta visos tos temos, kai žmonės išsiskiria?

Viskas paprasta. Du žmonės vienas nuo kito užsidarė. Aš daugiau nebenoriu domėtis tavo pasauliu ir viskuo, kas su juo susiję – jausmais, mintimis. Ir nebenoriu tau rodyti savo pasaulio, jausdamas, kad tu elgiesi lygiai taip pat.

Daugiau nebėra to pripažinimo ir artumo, atvirumo. Viskas, ką pasakau – susiduria su pasipriešinimu. Ir sukelia atsakomąjį mano pasipriešinimą.

Štai taip ir pradeda atrodyti, kad nebėra apie ką kalbėtis. O juk taip ir yra. Juk iš esmės viskas, apie ką kalbamės su artimaisiais – tai apie save ir apie juos. Idėjos, pergyvenimai, troškimai, įvairūs apmąstymai – visa tai pokalbiai apie save.

O jeigu nebesinori apie save kalbėtis? Jeigu mintys atrodo kvailos, o kito žmogaus – tuščios. Jeigu į jo svajones ir viltis pradedame žiūrėti skeptiškai. Jeigu jo būgštavimai erzina. Štai tada iš tiesų nebėra apie ką kalbėti.

Meilė – tai kitam žmogui rodomas dėmesys. Pagal jo kokybę ir intensyvumą galima spręsti apie meilės laipsnį.

Dar norėtųsi pridurti, kad abipusis atšalimas – tai anaiptol ne nuosprendis. Šiame tekste aš tiesiog norėjau išsiaiškinti tą principą, pagal kurį mes “staiga” nebeturime apie ką kalbėti. Ir iš kur apskritai atsiranda tiek daug temų pokalbiams su tais, su kuriais mums įdomu.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…