Kai santykiai pavirsta žaidimu „Kas viršesnis“

  • Neleiskite partneriui vadovauti, čiupkite vairą į savo rankas;
  • Nerodykite pernelyg daug meilės ir rūpesčio, kitaip jums atsisės ant sprando;
  • Nedemonstruokite prisirišimo, kitaip partneris tuo pasinaudos;
  • Neženkite pirmojo žingsnio, kad neparodytumėte silpnumo…

Neaišku, iš kur atsirado šita absurdiška tendencija ir kada ji išsikvėps. Nejaugi santykiai tapo varžybomis „Kas viršesnis“? Kodėl „valdžia“ pakeitė meilę? Ir kodėl mes kalbame apie santykius taip, tarytum ruoštumės eiti į karą?

Taip, labai daug žmonių išties bando gintis, kad nebūtų atstumti ir neliktų su sudaužyta širdimi, tačiau jei tikime, kad santykiuose turi jaustis valdžia (savaime aišku, ji priklauso jums), mes išties nustojame suprasti, kokia yra meilės esmė.

Nes valdžia – tai Ego, ir jeigu mylite ne širdimi, o Ego, jūs visais atvejais pralošite.

Valdžia ir troškimas vadovauti – viso labo iliuzija. Argi iš savo santykių norite prisiminti tik tuos momentus, kai jautėtės stipresnis? Žmonėms labiau norisi prisiminti švelnumą, glamones, rūpestingumą ir palaikymą, paramą. Prisiminti momentus, kai jie dovanojo savo meilę ir jautėsi mylimais.

Jei manote, kad „valdžia“ santykiuose padarys juos geresniais, stabilesniais ir efektyvesniais, susimąstykite dar kartą. Žmonės išsiskiria dėl jausmų, o ne dėl valdžios. Jie išsilaksto į skirtingas puses, kai nebelieka emocinių ryšių ir išnyksta aistra. Viskas baigiasi tada, kai poros pradeda elgtis taip, tartum abu partneriai būtų atsidūrę skirtingose, neretai konkuruojančiose komandose.

Viskas dėl to, kad jeigu jūs nesielgiate kaip komanda, jūs negalėsite nugalėti. Geros komandos išlošia, kai veikia bendrai, kaip viena visuma, darnus organizmas. Kai turi tą patį tikslą, tą pačią svajonę, tuos pačius siekius. Kai bendrais rezultatais rūpinasi labiau nei savo asmeniniais interesais. Geros komandos išlošia, kai nesiaiškina, kuris jos narys svarbesnis, o rūpinasi bendru visos komandos pajėgumu.

Kokybiški ir sveiki santykiai – tai tie santykiai, kurie pagrįsti balansu, supratimu, empatija ir kompromisais. Jėga ir valdžia – viso labo iliuzija. Jėga ir valdžia – masalas silpniems žmonėms, trokštantiems pamaloninti savo Ego. Ir jeigu naudojatės partneriu bei santykiais, kad pasijaustumėte stipriu, valdingu ir kontroliuojančiu – galiausiai prarasite meilę.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti