Kai vaikai – erzina: 10 patarimų, kaip būti gera mama

Originalas

Psichologai tvirtina, kad dauguma mamų gailisi, kai kartais nesugeba rasti to lašo kantrybės savo vaikams. Andrea Loen Nejer, pati būdama psichoterapeutė, taip pat patyrė šį laikotarpį. Būtent karčios gailesčio ašaros atvedė ją prie minties, kad laikas tapti gera mama.

Kartu su šiuo tikslu, atsirado ir kitas – išmokyti kitus tėčius ir mamas būti gerais tėvais. Andrea patirtis padeda tėvams keisti požiūrį į savo vaikus ir padėjo jai suvaldyti savo jausmus.

Šie 10 Andrea patarimų padės jums išvengti susierzinimo dėl savo vaikų.

Neleiskite, kad smulkmenos jums keltų nerimą

Kiekvieną kartą, kai pastebėsite vėl išpiltą pieną, išmėtytus žaislus ar netgi sprunkantį nuo jūsų vaikų katiną, išlikite ramūs. Sustokite, giliai įkvėpkite ir supraskite: visi šie momentai gali tapti pačiais džiaugsmingiausiais prisiminimais. Pasakykite sau: ,,Aš neleisiu, kad tai sujaudintų mane, todėl kad tai vyks kiekvieną dieną!“

Mažylis nenori jus supykdyti, taip jis išreiškia apmaudą, nepasitenkinimą!

Kai jūsų vaikas nenustygsta vietoje, negrasinkite jam ir patys neisterikuokite. Žinokite, kad bet kurie jūsų vaiko agresijos protrūkiai – eilinis nusivylimas, apmaudas ir nuoskauda.

Mažyliai neturi problemų sprendimo įgūdžių, todėl ir jų reakcija atrodo agresyvi. Kad nuraminti tokius išpuolius, būkite santūrūs. Taip vaikas pamažu išmoks ramiai spręsti ne tik vidinius konfliktus, bet ir su aplinkiniais.

Pagalvokite, kodėl vaikas neviltyje?

Tie, kurie mano, kad vaiko agresijos neturi pagrindo, labai klysta. Kartais atrodo, kad isterika dėl perlaužto banano – tik kaprizas. Bet iš kur vaikui žinoti, kad perlaužto banano skonis nepasikeis? Stenkitės dažniau užduoti klausimą sau: kodėl vaikas sudirgęs, blogai nusiteikęs? Ir padėkite jam suprasti šį pasaulį.

Jūsų reakcija neturi gasdinti vaiką!

Jūsų uždavinys – reaguoti į vykstančius procesus taip, kad mažylis nepagalvotų, kad jo nemyli ar negerbia. Gero auklėjimo garantija yra emocinis saugumas. Kai vaikas jaučiasi reikalingu ir mylimu, tai ir jo elgesys tampa daug geresnis.

Jūsų vaikas svarbesnis už aplinkinių mintis!

Nustokite rūpintis tuo, ką pasakys aplinkiniai apie jūsų vaiko isterikas ir pradėkite rūpintis savo vaiko būkle. Jeigu vaikas šaukia ir verkia, tai ramiai nusiveskite jį toliau nuo minios ir paaiškinkite, kad bet kurią problemą galima išspręsti.

Verkti galima!

Proto aiškumas paprastai ateina su ašaromis. Ir čia kalba ne apie vaikus, o apie tėvus. Kartais, kai jau atrodo, kad visai nebėra jėgų, leiskite sau išsiverkti. Tokiais momentais suaugusiesiems tampa lengviau, o vaikai pradeda galvoti apie savo poelgius. Tokia emocinė iškrova naudinga ne tik suaugusiems, bet ir patiems mažyliams.

Jūs reikalingi sau!

Jeigu jūs norite suspėti visur ir visada augindami mažus vaikus, tai darote didelę klaidą. Suvokite, kad jei norite išsaugoti savąjį AŠ, privalote savo poreikiams skirti daugiau laiko. Pagalvokite, ko konkrečiai jums trūksta ir leiskite sau tai. Kai tik pasijusite pilnaverte asmenybe, dalinti save vaikui nebus sunku.

Suteikite sau galimybę pailsėti!

Kad galėtum pailsėti, reikia maksimalių pastangų ir gero darbo. Tai vyksta dėl šių priežasčių: vaikų priežiūra reikalauja didelių jėgos ir energijos išteklių. Kuo geriau ir greičiau jūs susitvarkysite visus reikalus, susijusius su vaikais, tuo daugiau laiko liks jūsų poilsiui.

Nusiraminkite ir tik po to kalbėkite!

Visi pokalbiai su vaikais turi vykti tik tada, kai jūs esate ramūs. Tokiu atveju, vaikai visada bendraus su lygiaverčiais tėvais. Tai išlaikys vaikų emocinę ramybę ir išmokys juos išlikti ramiais dialogo metu.

Sustokite ir pagalvokite!

Jeigu chaosas tvyro ne tik jūsų namuose, bet ir jūsų širdyje, tai priminkite sau apie tai, jog reikia prisėsti ir pamastyti. Jūsų užduotis – apgalvoti, kur yra šių veiksmų priežastis ir kaip tai galima išspręsti. Taip jūs galite išvengti dramatiškų pasirodymų ir rasti optimalų problemos sprendimą.

Stenkitės save ir savo santykius su vaiku užpildyti darna!Tai padės paversti vaikų auklėjimą pačiais laimingiausiais jūsų gyvenimo momentais. Stenkitės suprasti vaikus ir dažniau į gyvenimą žiūrėkite jų akimis.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *