Kaip alkoholis veikia moteris

Yra tokia nuomonė, kad moteriškas alkoholizmas neišgydomas. Iš dalies tai tiesa. Moterį alkoholis veikia šiek tiek kitaip negu vyrą ir joms piktnaudžiavimas turi kur kas sunkesnes pasekmes nei stipriajai lyčiai.

Kodėl moterys geria?

Dar visai neseniai buvo laikoma, kad alkoholiu piktnaudžiauja išimtinai socialiai smukusios moterys. Tačiau mokslininkų iš Londono ekonomikos mokyklos tyrimas parodė, kad moterys, turinčios puikų išsilavinimą ir padariusios karjerą, pagal statistiką, sulaukusios 40 metų alkoholį vartoja du kartus dažniau nei mažai išsilavinusios bendraamžės.

Knygoje „Neblaivios moterys“, kurią parengė Nacionalinis piktnaudžiavimo alkoholiu tyrimo centras prie Kolumbijos universiteto, kalbama, kad tarp moterų, kurios gydėsi nuo alkoholizmo didelis skaičius tų, kurios vaikystėje patyrė seksualinę prievartą. Dauguma pacienčių taip pat prisipažino, kad pradėjo gerti dėl išgyventos krizės – skyrybų, darbo praradimo, aborto ar problemų su vaikais.

Amerikiečių gydytojų tyrimai įrodė, kad netekėjusios moterys geriau kur kas daugiau už ištekėjusias. Vokiečių tyrinėtojai išsiaiškino, kad į alkoholį labiau linkusios vienišos dirbančios moterys, Šveicarijos statistika rodo, kad į šią ydą linkusios vienišos motinos su vaikais, o taip pat ištekėjusios, tačiau bevaikės.

Kodėl moterys labiau linkusios į priklausomybę nuo alkoholio?

Skirtumus tarp alkoholio poveikio vyrams ir moterims lemia fiziologijos ypatumai. Moters organizme yra daugiau riebalinių audinių, tačiau mažiau skysčių. Dėl to etanolo koncentracija kraujyje būna kur kas didesnė nei pas vyrus, išgėrusius tokią pat dozę. Antras dalykas – moters kepenys ir skrandis negali išskirti didelio kiekio dehidrogenazės ir aldehidehidrogenazės – fermentų, kurie dalyvauja etanolo molekulių skaidyme. Dėl to alkoholinės intoksikacijos pasekmes moterys jaučia stipriau ir ilgiau negu vyrai.

Priklausomybė nuo alkoholio moterims susiformuoja greičiau dar ir dėl moterų smegenų darbo ypatumų. Daugelio moterų smegenyse dominuoja dešinysis pusrutulis, atsakingas už emocingumą, empatiją, intuiciją, kai tuo tarpu vyrų smegenyse svarbiausias kairysis pusrutulis, lemiantis sugebėjimą analizuoti ir apskaičiuoti.

Kas vyksta su alkoholiu piktnaudžiaujančiomis moterimis?

Pablogėja odos būklė: alkoholis dehidruoja audinius ir išplauna iš jų maitinamas medžiagas bei vitaminus. Dėl to geriančių moterų oda darosi suglebusi, sausa ir greitai sensta;

Didėja svoris. Alkoholyje daug kalorijų. Pavyzdžiui, dvi stiklinės vyno pagal kaloringumą lygios vienam hamburgeriui;

Didėja krūties vėžio rizika. Amerikos medikų asociacijos žurnalo atlikti tyrimai rodo, kad rizika susirgti krūties vėžiu moterims, kurios išgeria 2-5 porcijas alkoholio per dieną, padidėja 41%.

Nacionalinio problemų su alkoholiu instituto (JAV) specialistai padarė išvadą, kad moterims alkoholikėms žymiai sumažėja smegenų apimtis ir greičiau prasideda su amžiumi susiję degeneraciniai procesai, tokie kaip demensija.

Alkoholis gali pažeisti menstruacijų ciklą, sukelti hormoninius pažeidimus, dėl ko figūra taps „kampuota“, veido bruožai – grubesni, kaip ir balsas, padidės kūno plaukuotumas. Netgi nedidelė alkoholio dozė sumažina šansus pastoti. O sistemingas vartojimas gali baigtis nevaisingumu.

Jeigu moteris geria nėštumo metu, nuodingos medžiagos per placentą patenka į vaisiaus organizmą. Tai padidina persileidimo ir įvairių kūdikio patologijų riziką. Apsinuodijama ir tais atvejais, kai motina geria žindydama.

Kaip išvengti priklausomybės nuo alkoholio?

Gydytojai primygtinai rekomenduoja moterims susilaikyti nuo alkoholio vartojimo antroje menstruacinio ciklo pusėje. Įrodyta, kad geriančioms moterims prieš menstruacinį periodą alkoholio trauka smarkiai padidėja. Tuo jos skiriasi nuo vyrų, kurie neturi tokių cikliškų nuotaikos svyravimų.

Tiesą sakant, išgerti daugiau nei taurelę per vieną kartą moteriai apskritai neverta. Leistina norma – ne daugiau kaip du kartus per savaitę. Jeigu vartojate žymiai daugiau, būtina pripažinti, kad turite problemą. Negalite susidoroti savarankiškai – kreipkitės į artimus žmones ir specialistus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…