Kaip atpažinti konfliktišką žmogų net tada, kai jis nekelia skandalo

Toks žmogus sugeba užsiplieksti bet kurią minutę ir sukelti skandalą tuščioje vietoje. Net jeigu jis dabar atrodo ramus ir mielas, jūs vis tiek rizikuojate nė nenujausdami sukelti jam įniršį.

Kiekvienas žmogus turi būti atsakingas už savo emocijas: ir teigiamas, ir neigiamas. Jeigu jūsų pašnekovas yra konfliktiškas žmogus, tai jūs nebūtinai turite būti kalti dėl jo grubių reakcijų, pykčio ir įtūžio. Suvokite tai, tada nereikės smarkiai nusiminti susidūrus su nesivaldančiu žmogumi.

Neretai iš pirmo žvilgsnio nustatyti, kad teks bendrauti su konfliktišku tipu, būna sunku. Kiekvienas turime savų dirgiklių, kurie „įjungia“ neigiamas emocijas. Ir santūriam žmogui tai sukelia neigiamų emocijų, tačiau neverčia išsilieti ant kitų. O skandalistui jie tampa triukšmingo barnio ir aplinkinių kaltinimo visomis nuodėmėmis priežastimi.

Jūs negalite iš anksto sužinoti, kas išves jūsų pašnekovą iš pusiausvyros. Tačiau gerai įsižiūrėję, galite nustatyti, kad jis yra konfliktiška asmenybė, ir iš anksto morališkai pasiruošti galimam skandalui.

Skandalisto požymiai

1. Kategoriškumas

Konfliktiškam žmogui būdinga filosofija „viskas arba nieko“. Ji pasireiškia ir smulkmenose („Nevažiuosiu sausakimšu troleibusu, nors ir pavėluosiu į darbą“), ir svarbiuose dalykuose („Jeigu taip elgiesi su manimi, tai skiriamės!“). Tokie žmonės labai greitai klijuoja etiketes kitiems („Jeigu ji vaikšto su trumpu sijonu, vadinasi, kekšė“; „Jeigu jis apsivilko marškinius su gėlytėmis, vadinasi, gėjus“).

2. Nevaldomos emocijos

Niekas nėra apsaugotas nuo nesėkmių gyvenime, bet visi mes mokomės susidoroti su problemomis ir suvaldyti savo emocijas. O konfliktiškas žmogus visai nemoka jų sulaikyti ir nukreipti protinga linkme. Potencialus skandalistas gali taip įsiplieksti dėl nepatikusio pakelės reklaminio stendo, kad jūs net išsigąsite.

3.  Ekstremalūs poelgiai

Skandalistas – nenuspėjamas žmogus. Jis nėra įpratęs susivaldyti ir gali visai netikėtai aprėkti ar sukelti išgąstį savo agresyviu elgesiu. Jo nebaugina perspektyva atsidurti dėmesio centre. Pavyzdžiui, jam nieko nereiškia traškinti sausainius spektaklio metu ir trukdyti kitiems žiūrovams.

4. Jautrumas aplinkinių kritikai

Skandalistas labai skausmingai reaguoja į aplinkinių žodžius apie jį patį. Neretai net visai nekaltą posakį suvokia kaip kaltinimą arba kritiką. Pavyzdžiui, išgirdęs klausimą „Ar gerai jautiesi?“, skandalistas atsikirs: „Nori pasakyti, kad blogai atrodau?“ Kartais aplinkiniai tokią reakciją priima kaip perdėtą įtarumą, bet jeigu pašnekovo balse jaučiamas paslėptas grasinimas, žinokite, kad jam bet kokie jūsų žodžiai gali būti pretekstas skandalui.

Patarimas: susidūrę su konfliktišku asmeniu, nebandykite jo kuo nors įtikinti ar pakeisti jo nuomonės. Galite pakeisti tik savo reakciją į jo neteisingus kaltinimus ir grubumą. Keiskitės patys, tada konfliktiški asmenys nebegalės jums taip smarkiai pakenkti.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *