Kaip atsigauti po nesėkmės

Kiekvienas savaip traktuoja nesėkmę. Patys protingiausi pasakys, kad iš nesėkmių jie pasimoko kur kas geriau, negu iš pasiekimų. Ir jie yra teisūs, juk svarbiausios gyvenimo pamokos slypi būtent nesėkmėse. Tačiau kad suprastume ir priimtume nemalonią situaciją, reikia turėti drąsos ir tvirtybės.

Nesėkmių būna įvairių. Asmeninės – skyrybos, santykių problemos, kvailos klaidos, padarytos per skubėjimą ar veikiant emocijoms. Profesionalios nesėkmės – atleidimas iš darbo, įstrigusi karjera, sudegimas darbe. Mūsų atsparumas – tai sugebėjimas pergyventi netektį, praradimą, nesėkmę ir nusivylimą ir pasinaudoti šia patirtimi kaip pamoka. Ar bent jau traktuoti ją kaip dalį kelionės, o ne kaip kelionės pabaigą. Jeigu jaučiatės prislėgtas dėl neseniai patirtos nesėkmės, pateikiame keletą būdų, kurių pagalba galėsite pakankamai greitai atsigauti.

Žvelkite į nesėkmę kaip į mokytoją. Nesėkmė – tai jausmas, kad kažką padarėte neteisingai, vadinasi, tai jūsų kaltė. Tai, kaip žvelgiate į šią patirtį, nulemia, kuo laikote nesėkmę – katastrofa ar tiesiog sudėtinga situacija, kurią būtina išanalizuoti. Be to, nesėkmė gali būti tiesiog netikėtai susiklosčiusių jums nepalankių aplinkybių rezultatas. Arba neįvertinote deramai situacijos ir nesėkmė buvo neišvengiama. Vienintelis būdas tai pergyventi – išanalizuoti rezultatus ir įvertinti, ką buvo galima padaryti kitaip. Tai ir yra pamoka.

Duokite sau laiko suvirškinti emocijas ir nusivylimą. Nesėkmė neretai veda į saviplaką. Be to, galite niršti ant pačios situacijos ar žmogaus, kuris, jūsų manymu, jus pavedė. Visiškai normalu jaustis prislėgtam, nuliūdusiam, nusivylusiam, pasimetusiam ir susierzinusiam. Pamėginkite šiuo laikotarpiu rašyti dienoraštį, kad suvirškintumėte užplūdusias emocijas. Galima pašūkauti, paverkti į pagalvę ar patrypti kojomis. Pirmasis žingsnis – tai būtent suvokti emocijas, o paskui priimti aiškų ir pasvertą sprendimą dėl veiksmų, kurie pagerins situaciją. Pavyzdžiui, jeigu jus atleido iš darbo, geriau nedeginti visų tiltų, nekelti skandalų, nekalbėti tokių dalykų, kurie viską dar labiau komplikuos.

Susikoncentruokite ties faktais. Faktai – tai žvilgsnis į įvykius be jokio emocinio fono. Po to, kai pripažinote ir priėmėte savo pojūčius (tai gali užtrukti ir kelias dienas, ir netgi ne vieną mėnesį), išanalizuokite faktus. Užsirašykite, kas atsitiko, tiktai dabar jau be emocijų. Pripažinkite savo jausmus be kaltinimų ir pykčių. Kad sugebėtumėte geriau adaptuotis gyvenime, būtina suprasti, kaip reaguojate į nesėkmes. Norint tai padaryti, reikalingas realistiškas jūsų vaidmens šioje nesėkmėje vertinimas. Ką galėjote padaryti kitaip, kad gautumėte kitą rezultatą? Objektyviai pažvelkite į įgytą patirtį ir pasidarykite išvadas.

Integruokite gautą pamoką į savo tolimesnius planus. Kiekvieną kartą, kai analizuojate patirtį, jūs suprantate, kad galėjote gauti visiškai kitą rezultatą, jei būtumėte padaręs kitokį sprendimą. Kiekviena diena susideda iš kelių variantų, pradedant pusryčiais, baigiant jūsų elgesiu santykiuose. Kai suprantate į nesėkmę atvedusius faktorius ir įtraukiate šią pamoką į tolimesnių veiksmų planą, sekantį kartą galėsite pasirinkti kitą variantą. Kai kurie žmonės žengia nuo vienos nesėkmės tiesiai į kitą, visiškai nesuprasdami, kodėl gauna tokius vienodus rezultatus.

Sugrįžkite atgal į savo kelią. Kai patiriate nesėkmę, atrodo, kad suklupote, nukritote ir jau niekada neatsikelsite. Perkraukite gyvenimą, kaip perkraunate pastrigusį kompiuterį, pasinaudodami gautomis pamokomis. Tai gali reikšti kito darbo paieškas, kitus santykius ar tiesiog daugiau bendravimo su draugais ir šeima. Jums galų gale reikia baigti su tuo nusivylimu ir gyventi toliau. Tik jūs pats galite nuspręsti, ko jums reikia. Ir jeigu vėl atsistojote ir einate toliau, tai reiškia, kad turite drąsos susidoroti su situacija ir pasiekti gerų rezultatų.

Niekada nepasiduokite. Nesėkmės neišvengiamos, jas patiria visi be išimties. Skirtumas tik tas, kaip žmonės su jomis tvarkosi. Atminkite, kad sėkmę lemia jūsų pačių sprendimai ir veiksmai. Nesėkmės turi pabaigą, tai neįkainuojama patirtis, jei tik sugebėsite objektyviai jas priimti ir apmąstyti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kodėl brandūs vyrai renkasi jaunesnes?

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba vyrai. Kas jau kas, o jie tikrai turi ką pasakyti apie tai, kodėl, likę vieni ir sulaukę maždaug 40 metų, jau turėdami pakankamai patirties bei neblogai susitvarkę materialią gyvenimo pusę, renkasi į gyvenimo drauges jaunas moteris ar…

Kokias paslaptis protingiausia pasilaikyti sau

Originalas Sakoma, kad jeigu paslaptį sužino vienas žmogus, ji tampa vieša. O kaip maga pasidalyti su kuo nors savo paslaptimi ir kaip dažnai išsipasakojame tada, kai nereikėtų to daryti! Štai keli paslapčių variantai, kai tikrai verčiau derėtų nutylėti. 1. Praeities šešėliai Kiekvienas žmogus turi teisę klysti. Jei sužinotumėte, kad kuris…

Šviesi galva

Originalas Šviesių galvų – tikrąja šio žodžio prasme šviesių – mažai. Be abejo, yra žmonių, pavyzdžiui, mokslo sferoje, kurie racionaliai, aiškiai mąsto apie daugelį dalykų. Tačiau šitas mokslinis aiškumas yra grįstas abstrakčiomis sąvokomis. Visi dalykai, apie kuriuos tik ima kalbėti kuris nors mokslas, įgauna abstraktų pobūdį, o abstrakčios sąvokos visada…

Teisingų santykių nesukursime su neteisingu žmogumi

Tai skamba pakankamai žiauriai, tačiau kai kuriems žmonėms ir kai kuriems santykiams paprasčiausiai nelemta tapti mūsų gyvenimo dalimi. Neturi reikšmės, kaip stipriai stengsimės ir kiek daug nuveiksime tų žmonių ir santykių labui. Judu su šiuo žmogumi galite būti paprasčiausiai nesuderinami ir jums nelemta būti drauge. Visi turėjome santykių, dėl kurių…

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

Originalas Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi…