Kaip atskirti pagalbą nuo dovanojamo darbo

Originalas

Kartais reikia paskaičiuoti. Paprasčiausiai paskaičiuoti savo darbų sąnaudas, atskirti tikrą pagalbą nuo už dyką atiduodamo darbo. Ir pusiausvyra bus atstatyta.

Matematika – tikslus mokslas. Vienas geras žmogus padėdavo visiems ir visada. Įvykdydavo visus prašymus, atsakydavo į klausimus, palaikydavo kitus, guosdavo, išklausydavo, patardavo. Pamažu jo paties produktyvumas nukrito iki žemiausio lygio. Jis jautėsi išsekęs, išsunktas, netekęs jėgų. Darbe visi buvo juo nepatenkinti. Rezultatai buvo prasti. Iš pervargimo jis net pradėjo užmigti prie vairo.

Padėjo matematika

Vyras kreipėsi į psichologą. Pastarasis jį išklausė ir pasiūlė ant popieriaus lapo surašyti ir paskaičiuoti visus kitų pagalbos prašymus, kurių sulaukė per savaitę, bei laiką, kurį sugaišo instaliuodamas draugui kompiuterinę programą, padėdamas sunešti į butą kito draugo laminato paketus, pasitikdamas pažįstamus oro uoste, keisdamas automobilio ratą merginai, padėdamas kolegai atlikti jo darbą, taip pat klausydamas draugo skundų telefonu. Mat pastarasis turėjo įprotį skambinti jam išgėręs vėlai vakarais.

Jis turėjo paskaičiuoti. Psichologas nieko neaiškino, nieko neįrodinėjo, tik paprašė pateikti skaičius.

Vyras apytikriai paskaičiavo ir parašė: 24 valandos. Para. O per mėnesį susidaro keturios paros. 96 valandos papildomo neapmokamo darbo. Tiek tam vyrui kainuoja pagalba! Ar reikia stebėtis, kad jis pavargsta?

Šis laikas, skirtas nemokamai pagalbai, atimdavo iš jo asmeninį miego, poilsio, bendravimo su mylima moterimi, mokslo, savišvietos laiką. Jis pavargo, nustojo vystytis intelektualiai ir ėmė nebesusidoroti su savo darbu. Tereikia paskaičiuoti, kaip pailgėjo jo darbo diena dėl nuolatinių pastangų padėti kitiems.

Kaip atskirti pagalbą nuo darbinės labdaros?

Vyras pažvelgė į skaičius, paskui į psichologą, po to pagalvojo ir pakeitė savo elgseną. Iš oro uosto galima išsikviesti taksi. Jeigu pažįstamiems užteko pinigų kelionei į tolimą šalį, tai galėjo pasilikti ir grįžimui namo. Už laminato nešiojimą galima buvo sumokėti krovinių gabentojams. Automobilio ratą taip pat galima pakeisti už pinigus. Ir taip toliau.

Paaiškėjo, kad vyras ne pagalbą teikė kenčiantiems, o lepino kitus savo nemokamu triūsu. Jis dirbo kroviku, psichoterapeutu, automobilių remonto meistru, taksistu…

Kartais verta griebtis matematikos ir paprasčiausiai paskaičiuoti savo darbų sąnaudas. Atskirkite tikrą pagalbą patekusiam į bėdą žmogui nuo darbų dalijimo veltui. Tada jėgų pusiausvyra atsistatys, kaip atsitiko tam vyrui, kuriam padėjo matematika.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *