Kaip Dievas visa tai leidžia?

Daug kas įrodinėja Dievo nebuvimą tuo, kad jeigu jis egzistuotų, tai tikrai neleistų, kad pasaulyje vyktų tokie dalykai. Kaip Dievas leidžia karus, žudynes ir visa kita?

Man tokia nuomonė atrodo keista.

Tvirtindami ir kaltindami, kad Dievas mumis blogai rūpinasi, kažkaip ne taip rūpinasi ar visai nesirūpina, mes dažniausiai patys absoliučiai niekuo nesirūpiname – nei savimi, nei aplinkiniais. Nuodijame organizmą įvairiausiomis bjaurastimis, šiukšliname aplinką, įžiebiame karus, vadovaudamiesi egoistiškomis ambicijomis.

Užuot bendradarbiavę ir vienas kitam padėję, aršiai konkuruojame ir stengiamės paguldyti vienas kitą ant menčių. Užuot mylėję žmones, apsikrauname daiktais ir vejame visus šalin, kad nesikėsintų į mūsų gėrybes. Užuot dovanojusios šeimai savo meilę, mes ariame nuo aušros iki sutemų kažkur už namų ribų, kad užsikaltume kuo daugiau pinigo, o vaikus paliekame saugojimo kamerose kaip lagaminus stotyje, pamiršusios ir juos, ir savo vyrus.

Kiekvienais metais išžudome milijonus gyvūnų dėl kepsnių, užverčiame miestų apylinkes sąvartynais, kvėpuojame automobilių išmetamosiomis dujomis ir fabrikų dūmais. Menkiausi skirtumai – etniniai, religiniai, skirtingos pažiūros sukelia mums aršią neapykantą, kuri transformuojasi į karus ir žudynes.

Mes kažkur bėgame, lekiame, dėl kažko lenktyniaujame, kažkam kažką įrodinėjame. Pakeliui sutrypiame ir sunaikiname visus, kurie pasipainiojo po kojomis. „Po mūsų – nors ir tvanas“. Visa tai darome mes patys. O kaltas – Dievas! Tai Dievas leido vykti šioms baisybėms! Jis, o ne mes…

O ką, jeigu Dievas užduotų mums tą patį klausimą: kodėl jūs, žmonės, visa tai leidžiate? Tame pasaulyje, kurį jums sukūriau ir padovanojau?

Dievas neturi kitų rankų, išskyrus mus. Per mus Jis skleidžia šiame pasaulyje gėrį ir meilę. Bet jeigu rankos tapo nepaklusnios ir pradėjo krėsti eibes, tai kodėl dėl to kaltas turi būti Dievas?

Jis ir taip jums daug davė, ir iki šiol tebeduoda. Kad ir kaip aršiai naikiname visą jo sukurtą grožį ir gėrį, Jis vėl ir vėl mums atleidžia. Ir myli.

Ką mes šiandien kuriame? Kokį rytojų mes kuriame dabar, štai šiuo konkrečiu momentu? Skleidžiame gėrį aplinkui, ar naikiname viską, kas šviesu ir gera – nebūtinai tiesiogine prasme, kartais tiesiog nieko nedarydami, nesipriešindami blogiui?

Kartais kyla noras tiesiog mylėti. Būti paklusniu įrankiu Jo mylinčiose rankose. O ne užgaidžiu, savavaliu peiliu, žeidžiančiu kitus žmones ir keliančiu visuotinį chaosą.

Paprasčiausiai išmokite mylėti.

Sudėtinga. Sunkiai paaiškinama. Nepasiekiama. Juk reikia pradėti nuo savęs. Savo rankomis ir širdimi reikia didinti gėrio kiekį aplinkui. Tačiau tik toks kelias veda į laimę – ir mūsų asmeninę ir viso šio pasaulio laimę.

O Dievas visa tai leidžia.

Olga ValiajevaNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…

Vyrai moteriškėja dėl moterų

Originalas Ji – daug pasiekusi verslininkė. Jis augina vaikus, tvarko namus, ruošia valgyti ir dėl karjeros nesuka galvos. Ar tokia šeima gali būti laiminga? Psichoterapeutė Lina Vėželienė įsitikinusi – net ir pats garbingiausias postas moteriai laimės nesuteiks. Ji kankinsis nesuprasdama, kodėl būdama tokia protinga ir daug pasiekusi, turi gyventi su…