Kaip girti vaikus

Mergaičių nereikia girti už tai, ką jos padarė. Šitaip jūs skatinate jų degradaciją. Jeigu mergaitę girsime už tai, ką ji padarė: labai skanu, labai gražu, labai švaru – joje susiformuos supratimas, kad pripažinimas gali ateiti tik per jos nuopelnus. Pripažinimas ateis tik per tai, ką ji padarė. O tai – moterį naikinantis principas.

Normali situacija – aš verta meilės todėl , kad esu, todėl, kad aš šaunuolė, šeimininkėlė, pagalbininkė, dėl to, kad aš – princesė, fėja virtuvėje. Taip dar visai neseniai savo dukras ir anūkes girdavo mūsų senelės. Taip giriant, susiformuoja sveika moteriška psichika, kadangi giriama yra ji pati, jos prigimtis, jos nuosava būsena ir ta būsena, kurią ji sukuria aplink save.

Kitaip sakant, nuostata tokia: kad būtum mylima, tereikia išlikti savimi. Būtent toks mergaičių auklėjimo principas. O jeigu imsite ją girti už nuopelnus, ji iškart pradės galvoti: manęs pačios girti nėra už ką, meilę aš galiu tiktai užsidirbti. Bus nuopelnų, bus ir meilė.

Su berniukais – viskas atvirkščiai

Mamos labai mėgsta sakyti: tu pas mane toks mielutis, toks protinguolis ir šaunuolis. Lyg ir viskas gerai. Bet iš tikrųjų šitas susižavėjimas tik skatina vyriškumo degradaciją, nes berniukui pradeda rodytis, kad jis pats savaime yra toks nuostabus. O vyrui gerai tiktai tada, kai jis kažko pasiekia, kai įgyvendina kokį nors reikšmingą sau tikslą.

Dėl to, norint kad berniukas tobulėtų ir jaustųsi laimingas, jam reikia kalbėti apie jo nuopelnus: labai gražiai padarei ir panašiai. Berniukui visi tie švelnūs žodžiai reikalingi mažiau, nes jo prigimtis – savo paties tobulinimas. Jam reikia pagyrimo už tai, kad jis apsiekė kažkokią tegu ir nedidelę viršūnę. Vyresnio amžiaus berniukams kur kas svarbiau, kad jūs visiems susirinkusiems svečiams parodytumėte jo lėktuvą, sukonstruotą iš Lego. Tai svarbiau už visu tuos „zuikučius“ ir „saulutes“, kuriais juos apipila mamos..

Pasižiūrėkit, ką jis sukonstravo. Atspėkite, kas tai padarė. Teisingai – tai Andriukas padarė, mano sūnus! – štai kur tikras pagyrimas ir milžiniškas stimulas berniukui.

O mergaitei nepasidarys gerai, jeigu jos išvirta sriuba pavaišinsite visą namą. Ji paprasčiausiai supras, kad nuo šiol jai teks įsikinkyti visam gyvenimui virtuvėje ir maitinti visą namą sriuba. Ji daugiau niekad nenusipelnys meilės, kol visų nepamaitins. Ar nepadarys dar ko nors, ko reikia visam namui.

Taip kad duokite mergaitei suprasti, kad ji yra tobula ir nuostabi pati savaime, kad meilės ir pripažinimo jai nereikia užsitarnauti kažkokiais darbais, kad mylite ją ir žavitės ja tiesiog dėl to, kad ji egzistuoja…

www

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti