Kaip įsiminti reikalingą informaciją?

Viskas jūsų galvoje. Sugebėjimas atsiminti naujos investicijų kompanijos pavadinimą, visą konkurentų produkciją ir restorano, kuriame įvyks svarbus susitikimas, pavadinimą – visa tai dalis smegenų potencialo. Tvirtinama, kad mes naudojamės tik dešimčia procentų smegenų galimybių. Ir tai tiesa. Visiškai įmanoma išmokti įsiminti visas dienos detales ir sužvejoti atmintyje informaciją reikalingu momentu. Tokius triukus galima atlikti bet kokioje vietoje, bet kokioje aplinkoje, pavyzdžiui, per kokį nors renginį, kai negalite užsirašinėti pastabų ant popieriaus ar į telefoną.

Ištarkite informaciją garsiai 5-6 kartus. Sunku pasakyti, ar šis triukas turi kokį nors mokslinį paaiškinimą, tačiau jis veikia, ypač jei norite įsiminti kažką svarbaus: vardą, pareigas, adresą. Informacijos kartojimas garsiai kelis kartus tarsi atsispaudžia galvoje, o tiksliau jūs izoliuojate ją nuo visos kitos informacijos ir padedate ant atskiros, svarbesnės lentynos. Ypač triukas veiksmingas, kai informacija sudėtinga, sunkiai ištariama ar didelės apimties. Kaip ten bebūtų, metodas veikia.

Asocijuokite informaciją su kokiu nors objektu. Neseniai turėjau numatęs susitikimą ir važiuodamas per miestą supratau, kad telefono navigatorius nusiuntė mane kažkokia neteisinga kryptimi. Svarbiausia, įsiminiau gatvės, kuri man buvo reikalinga, pavadinimą. Tam tikslui pasinaudojau asociacijomis. Reikalinga man kompanija buvo įsikūrusi Gilberto gatvėje. Kai pirmą kartą perskaičiau adresą, prisiminiau kompozitorius Gilbertą ir Salivaną ir jų komiškas operas. Nežinau, kodėl iškilo būtent ši asociacija, kadangi nesu jų kūrybos gerbėjas, tačiau tai padėjo. Įvedžiau gatvės pavadinimą į navigatorių ir gavau žaibišką atsakymą.

Įsiminkite dalykus susaistydami juos su kitais. Metodas padeda užfiksuoti galvoje, tarkime, naują kontaktą ar daikto pavadinimą. Mintyse sudarykite kelių kitų susijusių elementų sąrašą. Tarkime, norite įsiminti madingų drabužių tinklapio pavadinimą. Susidarykite galvoje kitų elektroninių parduotuvių sąrašą ir įtraukite į jį jums reikalingą tinklapį. Sąrašo formatu užfiksuotą informaciją mūsų smegenys įsimena kur kas geriau nei atskirus dalykus.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti