Kaip liautis galvoti, kad visi kiti gyvena geriau už jus

Originalas

Kai buvote 15 metų, pavydo priežastimi galėjo tapti naujas daiktas ar draugės vaikinas. Sulaukusios 27 metų, sužinote, kad klasės draugas tapo pasaulyje žinomu dailininku, 23 metų verslininkė prieš penkerius metus dirbo padavėja, o Lizai – tik 20 metų, ir tai jums yra labai skaudu. Buvusi klasės draugė pagimdė trečią sūnų, o bendrakursė keliauja aplink pasaulį, geriausia draugė tapo vyriausiąja redaktore. Atrodo, kad visi puikiai susitvarkė savo gyvenimą, išskyrus jus. Kaip išsivaduoti nuo draskančių pavydo ir nepasitenkinimo minčių?

Sužinokite daugiau apie žmones

Kai artimiau pažinsite žmogų, suprasite, kad jam sekasi ne ką geriau už kitus. Tiesiog jis sugebėjo pasinaudoti savo galimybėmis, o jūs palydėjote savo šansus žvilgsniu. Absoliuti dauguma sėkmingų žmonių kažką sumokėjo, kažkuo išsipirko savo sėkmę: atkakliu darbu, savęs apribojimu, atsižadėjimais, rizika. Jūsų tikslas – pažvelgti į kitą medalio pusę, tik ne tam, kad apimtų piktdžiuga, o tam, kad galėtumėte objektyviau vertinti.

Paskaitykite daugiau apie mėgstamą dainininką ar įžymybę, sužinokite sėkmingų moterų istorijas, pasikalbėkite su buvusia klasės drauge, kuri įsteigė savo verslą, išsiaiškinkite, kaip jai tai pavyko. Galbūt atidžiau panagrinėję, jūs suvoksite, kad nenorėtumėte atsidurti jų vietoje.

Liaukitės atidėlioti ketinimus vėlesniam laikui

Kada nors išmoksiu anglų kalbą, pradėsiu keliauti, pareikalausiu didesnio atlyginimo, užsirašysiu į treniruotes… Iš tikrųjų taip nebus. To niekada neįvyks, nes svajonės neišsipildo, išsipildo tik planai. Lengva tikėtis, kad ateityje atsiras daugiau laisvo laiko, jėgų ir pinigų, kad pakeistumėte gyvenimą.

Laukti tinkamo momento kažkam yra ne kas kita, o tik atsikalbinėjimas. Pradėkite daryti tuoj pat, nedelsiant, be ilgų pasiruošimų – ir viskas atsistos į savo vietas. Jūsų gyvenimas pasidarys ne blogesnis už draugės ar draugo. Jūs tapsite žmogumi, į kurį kiti žvelgs su pavydu.

Išsivaduokite nuo pavydo

Pavydo pagrindas paprastai būna kokios nors savivertės problemos. Šis nuodingas jausmas gali gadinti ne tik santykius su partneriu. Jums sunku nuoširdžiai džiaugtis kitų laimėjimais. Pirma mintis, kuri ateina į galvą, būna klausimas, kodėl ji ar jis sugebėjo, o aš ne. Jūs turite viską, kas būtina, kad taptumėte laimingi, ir esate nė kiek ne blogesni už kitus. Supraskite tai! Pavydas trukdys jums kiekviename žingsnyje, nes jūs įprasite mąstyti destruktyviai.

Būkite smalsūs

Pavydas prikausto jus prie tų pačių minčių: kodėl kitiems sekasi, o man ne? Mano mėgstamas vienmetis dainininkas į savo koncertus prirenka sausakimšas sales klausytojų, o aš nesugebu sutelkti savo valios ir pradėti bėgioti. Man per vėlu ieškoti savęs ir bandyti ką nors pasiekti.

Atsikratyti jausmo, kad asmeninis gyvenimas praeina pro šalį, padės smalsumas ir domėjimasis įvairiais dalykais. Žvelkite į daiktus atidžiau. Ar kolega tikrai dirba geriau už jus? Kaip jam tai pavyksta? Ką jums reikia pakeisti, kad gautumėte tokį pat rezultatą?

Kai tik jus apims pavydas, nustokite zyzti ir įjunkite smalsumą. Taip liausitės gailėtis savęs ir veikiausiai imsite veikti.

Dozuokite savo socialinių tinklų laiką

Dairymasis į kitų žmonių gyvenimus gali tapti ne mažiau žalingu įpročiu už rūkymą ir alkoholio vartojimą. Galima išgerti taurelę savaitgalį, bet, jeigu taip elgsitės kasdien, prasidės problemos. Nuolatinis „lindėjimas“ socialiniuose tinkluose sukelia prislėgtumo jausmą, verčia jaustis vienišiems ir pavydėti kitiems, kurie puikuojasi savo laimėjimais.

Būkite dėkingi už tai, ką turite

Šiame pasaulyje visada atsiras žmonių, kurie gyvena ar kažką daro geriau už jus, ir tokių, kuriems sekasi blogiau. Galima pavydėti pirmiesiems ir stiprinti pasitikėjimą savimi galvojant apie antruosius ir lyginant juos su savimi, bet kur kas geriau yra mėgautis tuo, ką turite. Save verta lyginti tik su savimi.

Galbūt prieš penkerius metus svajojote patys užsidirbti pinigų ir neprašyti jų iš tėvų, o šiandien niurnate, kad vėl reikia eiti į darbą, ir nepastebite, kaip nuostabu yra būti savarankiškiems.

Tikriausiai niekada nebūsite visiškai patenkinti savo gyvenimu, bet tai nereiškia, kad negalite nusiraminti ir patirti iš jo malonumo.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *