Kaip mes mylime vyrą

Moteriškumas šiuolaikiniame pasaulyje sugniuždytas tiek, kad jau pamiršome, ką reiškia mylėti vyrą moteriškai. Nemažai moterų jeigu ir moka mylėti, tai dažniausiai motiniška meile. Ir gaunasi, kad vienodai mylime savo vaikus ir vyrus, nedarydamos jokio skirtumo. Neseniai tapau liudininke, kai iš parduotuvės išėjo vyras ir žmona, vyras tempė sunkius krepšius, o moteris jam aiškino:

-Duokš aš tau padėsiu, juk tau sunku!

Tartum jai bus lengviau tą krepšį tempti…

Toks rūpinimasis vyrais pasireiškia net smulkmenose, mačiau kaip moterys atidarydavo vyrams duris ir praleisdavo juos į priekį. Arba transporte žmona užleisdavo vietą vyrui.

Ką ten kalbėti, neseniai pažįstama paaiškino, kad jai reikia skubiai eiti darbintis, kad padėtų vyrui padengti kreditą už būstą.

Kodėl mes manome, kad vyras, atlikdamas savo vyrišką darbą, aprūpindamas šeimą ir patirdamas malonumą dėl pasiektų tikslų – atlieka sunkų darbą? Kodėl jam reikia teikti pagalbą? O kas tada atliks mūsų moteriškus darbus? Kas įkvėps mūsų vyrus, sukurs jiems meilės erdvę? Kas užsiims namų židiniu?

Panagrinėkime, kuo gi skiriasi moteriška meilė nuo motiniškos.

Pranašumas – Prisitaikymas

Mama iš pat pradžių užima Pranašumo poziciją. Ji pasireiškia tokiomis nuostatomis kaip “Aš geriau žinai”, “Aš protingesnė”, “aš stipresnė”, “aš išmintingesnė”…

O moterims būdinga Prisitaikymo pozicija. Priimti vyrą tokiu, koks jis yra, gerbti jį ir juo žavėtis. Kadangi gerbdamos vyrą, mes neaiškinsime jam, kaip jis turi gyventi.

Kontrolė – Pasitikėjimas

Kaipgi mėgsta moterys viską kontroliuoti, ypatingai mamos. Pavyzdžiui, su kuo vaikas gali draugauti, kur turi lankytis, kuo užsiimti. Tačiau kontrolės esmė – netikėjimas ir nepasitikėjimas savimi ir gyvenimu. Ir svarbiausias dalykas motiniškoje moters meilėje vyrui yra tai, kad moteris juo nepasitiki, netiki, kad jis susidoros, kad jis tai padarys ir kad padarys gerai. O tikra moteris vyru pasitiki ir tiki. Ji pasitiki, kad jis laiku pasiims vaiką iš darželio, kad laiku apmokės sąskaitas, kad nupirks tai, ko reikia parduotuvėje ir t.t.

Kategoriškumas – Lankstumas

Mamos mėgsta kategoriškumą. Aš visada teisi, aš žinau, kaip geriau. O moteriška pozicija – lankstumas. Kai moteris leidžia vyrui turėti savo nuomonę, netgi jeigu ji jai kategoriškai nepritaria. Moteris elgiasi lanksčiai, gali išlaikyti pauzę, kurios metu viskas išaiškės.

Aš pati – Delegavimas

Mama viską padarys pati. Ir ji nesugeba perduoti atsakomybės, jai tenka viską tempti pačiai. Ji galvoja apie save, kad jis tokia svarbi, tokia stipri, kad pati su viskuo susidoros. Tačiau reikėtų suprasti, kad geruoju tai niekada nesibaigs. Nes vyras greta tokios moters atsipalaiduoja ir nustoja atlikti savo vyriškas funkcijas. O tikra moteris moka deleguoti, t.y. perduoti atsakomybę vyrui. Tokia moteris moka prašyti pagalbos ir nesidrovi pasirodyti silpnesne.

Pataikavimas silpnybėms – Standartai

Mama dažnai pataikauja vaikams, jų silpnybėms. Ir moteris su motiniška meile gali pataikauti vyrui. Pavyzdžiui, neprieštaraus, kad jis rūko. Arba išgėrinėja. Ar neuždirba pinigų.

Moteris su moteriška pozicija pateikia savus standartus. Paaiškina, kad prie jos rūkyti negalima. Gerti – tuo labiau. Moteris aiškiai pasako, ką ji gali leisti vyrui, o su kuo nesitaikstys. Ir jeigu vyras nori ją išlaikyti, nori su ja būti, jam reikia kažką dėl to nuveikti. Pavyzdžiui, mesti rūkyti.

Gailėjimas – Tikėjimas vyru

Kai moteris myli motiniška meile, ji žvelgia į vyrą kaip į mažą vaiką. Moteris pergyvena, kad jis nepasidarys sau valgyti, kad neišsilygins marškinių ir t.t. Tačiau gailėjimo jausme slypi nepasitikėjimas, kad vyras nesusidoros, nesugebės pasirūpinti savimi, kad jis ne suaugęs, nieko nesugeba, dar kažko negali ir nemoka… O moteris visada tiki vyru. Ji žino, kad jis – geriausias. Kas jis – suaugęs žmogus. Kad jis ir pavalgys laiku, ir pasirūpins savimi pačiu geriausiu būdu. Ir toks tikėjimas suteikia jam sparnus, leidžia pasiekti puikių rezultatų visose gyvenimo sferose.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…