Kaip neatrodyti kitų akyse įžūliu manipuliatoriumi

Pyktis, panieka, baimė ir žodinė agresija – visa tai užkrečiama kaip gripas. Dažnai susiduriant su piktais, įžūliais žmonėmis, galima sau pačiam nežinant papildyti jų gretas. Siūlome kelias rekomendacijas, kaip vaistą nuo šio viruso. Jeigu jomis seksite, susierzinimo ir išpuikimo užkratas aplenks jus iš tolo. Manipuliatoriai neturės jokių šansų daryti jums įtaką. Netgi sudėtingoje situacijoje jūs lengvai išsaugosite ramybę.

1.

Leonardas da Vinčis sakydavo: “Lengviau priešintis pradžioje, negu pabaigoje”. Prieš priimdami darbo pasiūlymą, dėmesingai įsižiūrėkite į būsimus kolegas.

Atkreipkite dėmesį ne tik į sėkmingumą, bet ir į asmenines savybes. Ar nebus tai manipuliatorių (taip vadinamų toksiškų žmonių) lizdas? Dirbdami viename kolektyve, labai gretai pasigausite jų elgesį, manieras ir polinkius. Nevertėtų nusiristi iki stadijos “pernelyg daug visko įdėjau, kad štai taip imčiau ir išeičiau”.

2.

Jeigu negalite palikti toksiškų žmonių susibūrimo vietos, tai bent jau minimizuokite kontaktus. Nesilankykite pasitarimuose, kuriuose viešpatauja agresoriai. Atsakykite į jų atakas kaip galima vangiau ar apskritai ignoruokite. Nesėdėkite iš mandagumo nemaloniame jums susitikime. Įprotis žemintis vardan kokios nors naudos ar jau minėto mandagumo dėlei pavers jus namų tironu, kuris išlies visą per dieną susikaupusį pyktį ant artimų žmonių.

3.

Dažniau sakykite “mes” vietoje “aš”. Viešai pripažinkite svetimus nuopelnus. Venkite priskirti pergalę vien tik sau, padorūs žmonės taip nesielgia.

4.

Liaukitės pataikauti vartojimo niežuliui. Kuo daugiau turite brangiai kainuojančių žaisliukų, tuo stipresnė puikybė, pranašumo jausmas “paprastų mirtingųjų” adresu ir tuo stipresnis tasai niežulys, reikalaujantis “Dar, dar, dar, daugiau…”

5.

Klauskite aplinkinių, kokiu jie jus mato. Jeigu jūs viršininkas, pasinaudokite anoniminėmis apklausomis. Praktikuokite atvirus pokalbius šeimoje. Suteikite namiškiams ir kolegoms teisę sudrausti jus, kai perlenkiate lazdą.

6.

Prisiminkite savo vaikystę:

– jus auklėjo grubus tėvas arba/ir emociškai šalta mama?

– mokykloje jūs buvote peštukas?

– erzinote klasės draugus?

– mokytojai skundėsi dėl jūsų temperamento ir blogo elgesio?

Jeigu teigiamai atsakėte į vieną ar kelis klausimus, suaugę jūs greičiausiai esate linkęs agresyviai elgtis. Aplinkiniai prisibijo jums apie tai pasakyti, o jūs patys išmokote nepastebėti savo negatyvių pasireiškimų. Juk niekas jau nebeiškvies į mokyklą tėvų.

7.

Atsisakykite kovos ir žiaurių rungtynių. Gyvendami pagal principą “nugalėtojas gauna viską”, jūs tampate agresyviu manipuliatoriumi. Nenusmukite iki šito.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…