Kaip nepersivalgyti per šventes

Daug skanaus maisto – didžiulė pagunda daugumoje įvairių renginių, o štai persivalgyti visiškai nebūtina. Jūs galite ir turite pasimėgauti skaniu pyragu, puikiomis salotomis ar kitais skanėstais, tačiau be fanatizmo. Kai sekantį kartą susiruošite prie šventinio stalo, pasinaudokite keliais negudriais triukais.

Prieš vakarėlį nueikite į treniruotę

Šitaip kompensuosite papildomas kalorijas – riebalų ir angliavandenių pavidalu – kurias ruošiatės suvalgyti. Nors tai gali pasirodyti nelogiška, juk fizinis aktyvumas sukelia alkio jausmą. Visgi tyrimai rodo, kad netgi po 15-os minučių treniruotės žmonės valgo mažiau. Tai savotiškas psichologinis triukas: kai sportuojate, turite tikslą, dėl to turite daugiau motyvacijos nepersivalgyti, kad nesunaikintumėte savo darbo sporto salėje rezultatų.

Išgerkite didelę stiklinę vandens

Vanduo užpildo skrandį, jame lieka mažiau vietos maistui. Ir tai išties veikia: kai išgeriate vandens prieš pusvalandį iki valgio, jūs pasisotinate greičiau ir mažesniu maisto kiekiu. Taip kad turėkite galvoje: kuo daugiau vandens, tuo mažesnė rizika persivalgyti.

Pažadėkite sau apdovanojimą

Dar vienas pavyzdys, kai įtaiga išties gali padėti. Išsikelkite tikslą iš anksto: pavyzdžiui, valgyti tik neriebius patiekalus ir nesistengti išragauti visko, kas padėta ant stalo. Pasižadėkite sau kokį nors apdovanojimą, tarkime apsilankymą spa salone. Tai pakankamai efektyvus būdas, tarp kitko. Žmonės, kuriems buvo pasiūlyta pinigų už santūrias vaišes per vakarėlį, buvo labiau motyvuoti ir suvalgydavo po pusę porcijos, o ne po pilną lėkštę. Sugalvokite sau priimtiną stimulą.

Mažos lėkštutės ir didelės šakutės

Jeigu turite galimybę pasiimti mažesnę lėkštę, taip ir padarykite. Mažiau įsidėsite maisto. O mažiau maisto – mažiau šansų persivalgyti. Be to, pasiimkite didesnę šakutę ar didesnį šaukštą – kaip nebūtų keista, tai irgi padeda kontroliuoti valgomą porciją.

Negerkite alkoholio prieš valgį

Kada nors esate puolęs prie maisto po to, kai išgėrėte? Daugeliu atvejų taip ir vyksta. Alkoholis panaikina stabdžius, ypač kai geriate ant tuščio skrandžio. Negana to, alkoholis blokuoja signalus, reguliuojančius sotumo jausmą. Kad išvengtumėte girto persivalgymo sindromo (tai tik toks išsireiškimas, ne medicininis terminas), paprasčiausiai negerkite prieš valgį.

Sėskite arčiau sveikų patiekalų

Daug kas priklauso nuo greta sėdinčių žmonių, dėl to pasistenkite prisėsti šalia tų, kurie paskatins jus rinktis sveikesnius patiekalus, pavyzdžiui, šalia vegetaro ar štai tos merginos, kuri būtinai palieka kelis nesuvalgytus gabalėlius savo lėkštėje. Greičiausiai jūs imsite elgtis kaip jie, net patys to aiškiai nesuvokdami.

Darykite pertraukas

Niekas nesako, kad jūs negalite paprašyti antros porcijos, jeigu taip norite. Tačiau užuot padarę tai iš karto, palaukite ne mažiau kaip 20 minučių. Per tą laiką iš dalies suvirškintas maistas pasieks plonąsias žarnas ir smegenys gaus sotumo signalą. Jei po 20 minučių jūs vis dar norite pakartoti – kartokite. Tačiau dažniausiai iki to laiko pajausite, kad jau pasisotinote.

Nereaguokite į raginimus

Net jeigu pavyks pasirinkti tik sveiką maistą, labai sunku atsikratyti geranorių, kurie tiesiog primygtinai reikalauja paragauti dar štai to ir ano, ir va šito. Dėl to sekantį kartą, kai jūsų močiutė reikalaus, jog įsidėtumėte dar gabalėlį pyrago, dar porą kotletų, dar dubenėlį mišrainės, jau nekalbant apie šaltieną, pasistenkite mandagiai atmesti tokius gundančius pasiūlymus arba padaryti pauzę.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *