Kaip nepriklausyti nuo aplinkinių nuomonės

Neįmanoma įtikti absoliučiai visiems ir kiekvienam. Būtinai atsiras nepatenkintų. Tačiau nuo jų negatyvių vertinimų jūsų gyvenimas nepasikeis. Absoliučiai. Vienintelis dalykas, kuris gali pasikeisti – tai jūsų nuotaika, motyvacija, savijauta. O tai – esminės sėkmės sudedamosios dalys.

Kiekvieną kartą išgirdę kažką nemalonaus savo adresu, susimąstykite – ar šis žmogus tikrai apie jus kalba? Kiekvieną kartą, kai pradedate kažkokią veiklą ir kupini entuziazmo pasakojate apie tai artimiesiems, tikėdamiesi palaikymo, susimąstykite – ar į tą žmogų kreipiatės?

Kai girdime iš artimųjų “Tau nieko nesigaus!”, tai prieš užsigaudami ir užpykdami turite suprasti – šie žmonės ne jumis netiki. Jie netiki savimi.

Mes žvelgiame į pasaulį per savo patirties prizmę. Kai kažkas kažką pasako, mes visada “pasimatuojame” tuos žodžius sau ir atsakome žmogui jau galvodami apie tai, “kaip tokioje situacijoje pasielgčiau aš”. Ir jei žmogus dėl kokių nors priežasčių nesugebėjo padaryti to, apie ką jūs jam pasakėte, jis negalės jūsų palaikyti ir padrąsinti. Kadangi su ta užduotimi jis nesusidorojo, tai ir jums pasakys: “tau nesigaus, tai labai sudėtinga”.

Tai nėra nesugebėjimas palaikyti ir padrąsinti. Tokios mintys tupi žmogaus galvoje, apgaubtos įvairių baimių bei apribojimų, ir jis tas mintis transliuoja. Tačiau jos neturi nieko bendro su jumis. Tai to žmogaus problema.

Jeigu jums reikalingas palaikymas ir padrąsinimas, eikite pas žmogų, kuri gali jums tai duoti. Jeigu jums reikia realaus veiksmingo patarimo, eikite pas žmogų, kuris susigaudo jus dominančioje srityje. Pas tą, kuris jau darė tai, ką ruošiatės daryti jūs. Tokių žmonių visada galima surasti savo aplinkoje.

Kiekvieną kartą, kai ruošiatės kažką daryti, paklauskite savęs: “aš noriu tai padaryti sau, ar tiesiog man norisi susilaukti aplinkinių pritarimo?”

Jeigu teisingas pirmas variantas, eikite ir darykite. Net jeigu užsidirbsite guzų ir mėlynių, vis tiek tai bus labai vertinga jūsų patirtis. Tik jūsų. Tai vienintelis dalykas, kurio neįmanoma iš jūsų atimti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…