Kaip nesugerti svetimo negatyvo?

Bloga nuotaika ir pesimizmas užkrečiami. Kaip išmokti tam priešintis?

Emocijos, ypač tokios kaip baimė, pyktis, nusivylimas, šokas – visa tai energija. Ir jūs visada galite pasigauti tą negatyvią energiją, kurią skleidžia kiti žmonės. Netgi patys to nesuvokdami.

Visi žmonės – tai savotiškos emocijų kempinės, tačiau „šlapumo“ laipsnis pas visus skirtingas. Kai kurie gali laisvai plaukioti negatyvo masėje, nejausdami ypatingo diskomforto. O kitus tokia aplinka gali privesti iki savižudybės.

Empatija.

Apie tai ir pakalbėsime.

Kai kurie žmonės savo panikos atakomis užkrečia mus, gadina mums gyvenimą, bet kas iš mūsų apie tai yra rimčiau susimąstęs?

 • Energetikos požiūriu negatyvios emocijos gali turėti tokias priežastis:
 • Jūs jaučiate svetimą skausmą kaip savo paties;
 • Bendros problemos tampa jūsų asmeninėmis.

Tokiais atvejais empatija, ypač derinyje su bejėgiškumu, gali sukelti rimtą depresiją.

Štai instrukcija, kaip liautis sugerinėti svetimas emocijas.

NUSTATYKITE, KAIP SMARKIAI JUS VEIKIA EMPATIJA

Štai keli būdingi požymiai, kad esate empatas:

 • Žmonės vadina tave „itin jautriu“ ar „pernelyg imliu“, jie nežino, kad tai ne komplimentas ir ne sprendimas.
 • Jaučiate baimę, nerimą ir stresą, perduodamus kitų žmonių. Jūs vos ne fiziškai tai jaučiate. Pats savaime toks sugebėjimas nėra blogas, tačiau jūs turite minimizuoti įtaką, kurią jums daro žmonės, kurie jums nepatinka ar kurių nepažįstate. Stenkitės bendrauti tiktai su draugais, kolegomis ir šeimos nariais.
 • Jūs greitai pavargstate minioje. Praeina kelios valandos vakarėlyje ir pradedate jaustis išsekęs, nelaimingas, išsikvėpęs.
 • Triukšmas, pašaliniai kvapai ir būtinybė pastoviai rimtai kalbėti išsekina jūsų nervus.
 • Kad pasikrautumėte energija, turite pabūti visiškoje ramybėje.
 • Nuolat mąstote apie tai, dėl ko pergyvenate. Mėginate apmąstyti bet kokią įgytą patirtį, išnagrinėti ir išdėlioti visas situacijas ant lentynėlių. Jūsų jausmus lengva užgauti, bet jūs vengiate konfliktų.
 • Esate „dosnus“ pašnekovas ir geras klausytojas.
 • Jūs esate nuolat įkinkomas – kur nors pavėžėti, ką nors pervežti.
 • Intymumas gali bauginti jus taip smarkiai, kad galite jausti netgi panikos priepuolius.

IEŠKOKITE NERIMO ŠALTINIO

Išsiaiškinkite ką jaučiate – savas emocijas ar svetimas? Iš kur atėjo tos emocijos? Baimė ir pyktis beveik niekad neužgimsta empatų galvose, tačiau jie yra puikūs šių jausmų skleidėjai. Pamėginkite nustatyti, kur ar kame slypi jūsų nerimo generatorius. Galbūt čionai neblogai pasidarbavo televizija.

Jūs ką tik pasižiūrėjote komediją kino teatre ir esate puikios nuotaikos. Staiga susitinkate kažkokį draugą ar šeimos narį – ir visą nuotaiką lyg vėjas nupūtė. Jums taip buvo bent kartą?

Tą patį jaučiate, kai einate į prekybos centrą ar koncertą. Ar slegia jus vietos, kur daug žmonių? Galbūt viskas dėl to, kad jūs sugeriate į save kitų žmonių iš minios negatyvias emocijas.

VENKITE NERIMO ŠALTINIŲ. BET KOKIA KAINA

Pamėginkite iš pradžių kalbėtis su jums nemaloniais žmonėmis didesniu atstumu nei įprastai. Atsitraukite, atsistokite tolėliau. Šis triukas išties veikia.

Nebijokite nieko užgauti. Nebijokite persėsti metro į kitą vietą, jei šalia prisėdo blogą kvapą skleidžiantis tipas. Jeigu šalia sėdi liūdni žmonės, padarykite tą patį – atsistokite ir persėskite.

BET KOKIOJE NESUPRANTAMOJE SITUACIJOJE KONCENTRUOKITĖS TIES KVĖPAVIMU

Kvėpavimas yra tas daiktas, kuris sieja mūsų smegenis su mūsų esybe. Susikoncentruokite kelioms minutėms ties kvėpavimu. Įkvėpkite ramybę ir iškvėpkite negatyvą. Tai padės jums suvokti save laike ir erdvėje, išvalyti galvą nuo baimės ir kitų sunkių emocijų.

Įsivaizduokite negatyvą kaip pilką miglą, kylančią iš jūsų kūno. O įkvėpdami įsivaizduokite krintančius ant jūsų šviesos spindulius. Tai labai paprasta praktika, kuri gali duoti greitus rezultatus.

NAUDOKITĖS SKYDU

Galima naudotis pačių sugalvota gynybos forma. Kiekvieną kartą, kai atsiduriate nemalonių žmonių draugijoje, mintyse įsivaizduokite kokią nors apsaugą ar skydą, susikoncentruokite į jį, galvokite apie jį kaip apie skydą, kuris atmuša visą negatyvą ir diskomfortą. Leiskite sau paimti iš aplinkos tik pozityvą.

VALDYKITE EMOCINES PERKROVAS

Išmokite atpažinti žmones, kurie siurbia iš jūsų energiją. Venkite jų. Nepažįstamų žmonių minioje užimkite vietą iš krašto. Venkite bendravimo su „emociniais vampyrais“.

Įsitikinkite, kad bet kurioje kompanijoje jūs nepriklausote nuo kitų žmonių. Pasilikite pinigų taksi, kad netektų prisirišti prie žmogaus, kuris jų turi. Įsitikinkite, kad bet kuriuo metu galite lengvai pasiekti namus. Tai suteiks jums pasitikėjimo.

Jums taip pat prireiks savo vietos namuose – tos, kurioje galite pabūti vienas. Tai gali būti kad ir kompiuterio staliukas.

IEŠKOKITE POZITYVIŲ ŽMONIŲ IR POZITYVIŲ SITUACIJŲ

Paskambinkite draugui, su kuriuo jums labai patinka leisti laiką. Nueikite į barą su kolega, su kuriuo įdomu bendrauti rūkykloje ir pietaujant. Sugerkite jų pozityvą ir pasitikėjimą savimi.

Viltis irgi užkrečiama. Ir ji pati savaime pakelia nuotaiką.

SUSIRUOŠKITE Į GAMTĄ – NETGI PAVIENIUI

Jūs turite turėti mėgstamą vietą, kur pasikraunate pozityvios energijos. Geriau, jei tokia vieta bus gamtoje. Vieta, į kurią galėtumėte užvažiuoti, kad pailsėtumėte ir pasikrautumėte baterijas. Tai gali būti kad ir krantinė, parkas, užmiesčio miškelis ar ežero pakrantė.

Pasikabinkite ant sienos ir ant kompiuterio monitoriaus darbastalio miškų, krioklių, laukinių paplūdimių peizažus. Kurį nors rytą pamėginkite užvažiuoti į priemiesčio mišką. Pajuskite tą rytmečio miglą, rasą, gamtos kvapus. Praktikuokite jogą ar kitas kvėpavimo technikas. Jūs turite turėto tam tikrą emocinį centrą, kuriame galėtumėte pasislėpti tarsi ramiame uoste per aplinkui siaučiantį štormą.

wwwPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAIParašykite komentarą