Kaip nugalėti žmogų, kuris “visada teisus”

Tikriausiai visi turime tokį draugą, o gal netgi sutuoktinį, kuris visada įsitikinęs, kad yra teisus ir kitaip būti negali. Noriu papasakoti, kaip su tokiais žmonėmis bendrauti, kaip išvengti konfliktų ir netgi laimėti ginčą su jais.

Konfliktas

Nepasiduokite pagundai gintis. Turite suprasti, kad neįmanoma nugalėti tokių žmonių tiesioginės atakos metu, tiesiog įsiminkite tą susidūrimą. Jų nuomone, jūs esate visų bėdų ir problemų šaltinis ir šios nuomonės jūs niekaip nepakeisite. Jūsų nuomonė neturi jokios reikšmės, kadangi jūs jau iš karto paskirtas būti kaltu, nežiūrint į nieką.

Priimkite situaciją tokią, kokia ji yra. Nesikarščiuokite. Taip jau atsitiko – prieš jus būtent toks žmogus.

Nemėginkite spręsti konflikto įtraukdami dar vieną žmogų. Problemos tai neišspręs, tik įtikins jūsų pašnekovą, kad jis teisus.

Įsivaizduokite, kad priešais jus stovi vaikas. Labiausiai tokio žmogaus elgesys panašus būtent į vaiko elgesį. Kaip ir su vaiku, su juo jums nepavyks protingai pasišnekėti.

Jeigu bendraujate ne pirmą kartą, prisiminkite, kas buvo anksčiau ir liaukitės elgtis taip pat.

Nepasiduokite spaudimui. Čia viskas paprasta. Žmogus pasąmoningai suvokia, kad būtent jis suklydo, tačiau prigimtis verčia jį versti visą kaltę jums.

Nekaltinkite, o pateikite faktus. Tokie žmonės moka labai gražiai kaltinti, tačiau lengvai praleidžia nenuginčijamų faktų smūgius.

Atminkite, kad pagrindinis tokių žmonių lozungas: “Aš negaliu klysti!”

Būkite šaltas ir racionalus. Neleiskite, kad jus užvaldytų emocijos. Būtent to jūsų varžovas ir siekia.

Būkite mielas ir geranoriškas. Tai juos siutina.

Būkite abejingas emocijoms. Pamatęs, kad įprasta taktika bevaisė, siusti pradės pats atakuojantis.

Stengdamasis išmušti jus iš vėžių, įvarytas į kampą, toks žmogus gali užpilti jus visu purvu, kuris susikaupė per pažinties laiką. Gali pasipilti įžeidimai, pažeminimai. Išlikite šalti.

Visi argumentai skirti išimtinai tam, kad išmuštų jus iš vėžių. Laikykitės.

Pasiruošimas atsakomajai atakai

Būkite racionalus. Neskubinkite įvykių.

Palaukite, kol žmogus išeikvos savo jėgas.

Jokiu būdu, netgi iš dalies nepripažinkite savo klaidų.

Įvertinkite, kiek jums ateityje reikalingas tas žmogus, kad nustatytumėte savo atsakomojo smūgio jėgą.

Nesileiskite įvaromi į kampą, iš ten sunkiau priešintis.

Neleiskite, kad oponento spaudimas sunaikintų jūsų savivertę.

Ataka

Pradėkite nuo nenuginčijamo fakto, kuris garantuotai priblokš oponentą ir tęskite ataką, kol jis dar neatsipeikėjo.

Pademonstruokite žmogui, kaip jis šiuo momentu atrodo iš šalies, tačiau susilaikykite nuo įžeidinėjimo.

Jei žmogus – jūsų artimasis ar nenorite prarasti su juo santykių, pasirūpinkite ateitimi. Naudokite frazes “Rytoj tu viską suprasi, o kol kas norėčiau, kad…” ir pan.

Atminkite, kad atakos pabaigoje turite sukurti tokią atmosferą, kad galėtumėte ramiai pasitraukti. Po sėkmingos atakos prieš žmogų, kuris “visada teisus”, jam reikia duoti laiko apmąstymams.

Prisiminkite analogiškas situacijas, kuriose jis dalyvavo ir apie tai, kuo jos baigėsi.

Atminkite, kad žmogus jūsų atakos metu ieškos galimybės užsikabinti už asmeniškumų. Mažiau kalbėkite apie save.

Oponento akyse turite atrodyti nepažeidžiamas, tolerantiškas ir išmintingas.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…