Kaip padėti vaikams suprasti tragiškas naujienas

Originalas

Laikykite tai pamokančiomis akimirkomis. Svarbus tėvystės – ir gyvenimo – principas yra paversti problemas į galimybes. Nors jums mažiausiai patinka aiškinti vaikui, kodėl kas nors žudo ar miršta, laikykite tai proga jums pasirodyti patikimu informacijos ir paramos šaltiniu. Juk norite, kad jūsų vaikai laikytų jus atviru ir nusimanančiu, diskutuojant bet kokiomis sudėtingomis temomis. Jei neišsisukinėsite nuo nemalonių dalykų, jūs sukursite „kalbėjimo“ atmosferą vėlesniems jūsų vaikų gyvenimo etapams.

Saugokite savo vaikų idealizmą. Tėvai turėtų pažvelgti į pasaulį vaikų akimis. Vaikai yra idealistai. Jie tiki, kad žmonės yra geri, gyvenimas yra puikus, o pasaulis yra saugi ir nuostabi vieta gyvenimui. Leiskite ikimokyklinio amžiaus vaikams pagyventi jų susikurtame pasaulyje, neskubindami jų mąstyti realiai. Vaikams svarbu pamatytį gėrį visuomenėje, prieš pamatant blogį.

Ar tai gali atsitikti man? Vaikai yra ne tik idealistai, jie yra egocentriški iš prigimties. Kai jie išgirsta blogas naujienas, pirmoji jiems ateinanti į galvą mintis yra: „ar tai gali atsitikti man?“ Tėvų pareiga yra įtikinti vaikus, kad jie nesijaudintų. Vargu ar tie blogi dalykai gali atsitikti jūsų vaikams.

Tragedijos įvyksta palyginti retai. Kiekvieną dieną milijonai vaikų eina į mokyklą, eina miegoti, ir jų gyvenimai nepatenka į laikraščių pirmuosius puslapius. Paaiškinkite vaikams, kad didelės tragedijos įvyksta retai. Jos yra išimtis, o ne taisyklė. Todėl jos ir patenka į pirmuosius puslapius. Be abejo, turite išmokyti vaikus atitinkamų atsargumo priemonių, pvz., prieš nepažįstamuosius, norinčius išduoti kokią nors „paslaptį“. Tačiau juk nenorite, kad vaikai pasaulį laikytų bauginančia vieta gyvenimui.

Sustiprinkite savo namų saugumą. Tai nereiškia, kad turite išrikiuoti ginkluotus sargybinius aplink savo namus. Kuo saugiau jūsų vaikai jausis namuose, tuo saugiau jie jausis už namų ribų. Namai vaikui yra pirmasis visuomenės vaizdas. Ieškokite nesaugumo ženklų, pvz., jūsų vaikas visur sekioja paskui jus, nori su jumis kartu miegoti, priešinasi, kai turite išeiti į darbą. Šias užuominas supraskite kaip ženklus, kad jūsų vaikui trūksta tėvus ir vaikus vienijančios veiklos.

Planuokite specialias išvykas, šeimynines pramogas, savaitgalio atostogas, ir visa tai leis vaikui suprasti, kad jų pasaulis yra saugus. Kažkada teko konsultuoti mergaitės, kuri apsimetinėjo serganti ir nėjo į mokyklą, tėvus. Ji išgirdo, kad jos geriausios draugės tėvai skiriasi, taigi, bijojo eiti į mokyklą ir palikti savo tėvus, kad ir jiems taip neatsitiktų.

Jei jūsų vaikas klausia “kodėl”. Paaiškinkite atitinkamais vaiko amžiui žodžiais, kad kartais žmonės daro blogus dalykus. Todėl egzistuoja policija, kalėjimai ir įstatymai, saugantys mus nuo šių keleto blogų žmonių. Jei žinote žudiko istoriją, pasinaudokite ja kaip pamokymu apie gyvenimą, pvz., „šis asmuo neturėjo šeimos, neturėjo draugų… ir pan.“ Tačiau rinkitės tik tokias situacijas, kurios atskleidžia savybes, nebūdingas jūsų vaikui.

Kaip apsaugoti vaiką nuo patekimo į pirmuosius laikraščių puslapius. Visų tragedijų priežastis yra įsijautimo – sugebėjimo matyti ir įvertinti savo elgesio pasekmes kito žmogaus akimis – trūkumas. Todėl svarbiausia, ką jūs galite duoti savo vaikams, kad jie nepatektų į pirmuosius puslapius, tai išugdyti juose rūpestį ir užuojautą. Auginkite vaikus su įsijautimu. Išmokykite juos įsivaizduoti, kaip jų elgesys paveiks kitus žmones. Išmokykite juos pagalvoti prieš darant ką nors.

Net vaikai nuo 2 iki 3 metų gali pradėti mokytis įsijautimo: „Kaip tu pasijustum, jei kas nors atimtų tavo žaislą?“ Mokyklinio amžiaus vaiko galite paklausti: „Kaip manai, ką jautė tavo draugė, kai jos nepakvietė į vakarėlį?“ Kriminalistikos tyrimai nustatė, kad labiausiai užkietėjusiems nusikaltėliams trūksta įsijautimo.

Kur patenka žmonės po mirties? Jūsų vaikui kils šis klausimas, taigi, kiekvienai šeimai svarbu perduoti vaikams asmeninio tikėjimo sistemą, kurią praktikuoja šeima, ir kuri taps prasminga vaiko gyvenimo dalimi. Vaikai ieško gyvenimo prasmės, tikslų, ir tikėjimo tuo, kas vyksta po mirties. Kartu su įsijautimu, gyvenimo tikslas ir stiprus tikėjimas gali ne tik sumažinti riziką, kad jūsų vaikai pateks į tragiškus pirmuosius laikraščių puslapius, bet ir padėti jiems suprasti ir susidoroti su gyvenimo kliūtimis.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…

Vyrai moteriškėja dėl moterų

Originalas Ji – daug pasiekusi verslininkė. Jis augina vaikus, tvarko namus, ruošia valgyti ir dėl karjeros nesuka galvos. Ar tokia šeima gali būti laiminga? Psichoterapeutė Lina Vėželienė įsitikinusi – net ir pats garbingiausias postas moteriai laimės nesuteiks. Ji kankinsis nesuprasdama, kodėl būdama tokia protinga ir daug pasiekusi, turi gyventi su…