Kaip pakeisti savo realybę

Pakalbėkime konkrečiai ir suprantamai, ką gi mums daryti su savo protu. Kaip suvaldyti šį neramų, nuolat besiblaškantį, prijaukinti nesiduodantį organą? Juk norėtųsi jį nuraminti ir kontroliuoti bent lašelį.

Pirmasis žingsnis. Informacinė detoksikacija

Šiandien dauguma pažangių moterų žino, kas yra organizmo detoksikacija. Ir periodiškai surengia sau tokią procedūrą – su sultimis, žolelėmis, košėmis. Tačiau mūsų protui ne mažiau reikalingos tokios iškrovos dienos. Kai neteršiame galvos jokiomis šiukšlėmis ir iškuopiame viską, ko ten prisikaupė.

Kaip tai atrodo praktiškai? Galima pasirinkti, kas jums artimiau ir aktualiau:

  • Atsisakyti televizoriaus bent mėnesiui;
  • Atsisakyti naujienų laidų žiūrėjimo;
  • Atsisakyti skaityti naujienas;
  • Nežiūrėti realybės šou bent mėnesį;
  • Neskaityti įžymybių kronikos;
  • Apriboti lindėjimą socialiniuose tinkluose tam tikram laikui;
  • Neskaityti kurį laiką naujų knygų;
  • Atsisakyti paskalų su draugėmis.

Trumpiau tariant, reikia apriboti informacijos srautą, kad galima būtų susitvarkyti su tuo, ką jau turime savo galvoje. Kai informacija ateina tokiu greičiu ir tokiais kiekiais, smegenys paprasčiausiai nespėja jos apdoroti.

Kardinalus variantas – galima išvažiuoti į gūdų mišką savaitei, be jokių ryšio priemonių. Pailsėti, suvirškinti viską, ką jau spėjote „suvalgyti“, o paskui grįžti namo naujai „maisto“ porcijai.

O galima ir namuose tai padaryti. Mes šitaip dar prieš dešimt metų išmetėme lauk televizorių ir nė karto nepasigailėjome, nors iš pradžių labai trūko įvairiausių realybės šou ir serialų.

Antrasis žingsnis. Dienoraštis

Dienoraštis nuo neatmenamų laikų yra pats paprasčiausias ir efektyviausias būdas dirbti su savimi. Kai išliejate jame savo jausmus, pasidaro lengviau, be to, iškyla svarbių idėjų, minčių, kaip spręsti problemas. Rašant ant popieriaus, viskas puikiausiai struktūruojasi.

Yra įvairių variantų. Pavyzdžiui, „rytiniai puslapiai“, kai kiekvieną rytą pradedate nuo 2-3 lapų teksto. Ir diena susiklosto visiškai kitaip. Galima tiesiog rašyti į sąsiuvinį, ko norisi. Svarbiausia – daryti tai reguliariai, kiekvieną dieną.

Dienoraštis labai patogus dar ir tuo, kad pagal jį galima sekti, kaip mes keičiamės. Ar yra pokyčių iš tikrųjų, ar mums tik atrodo, kad pasikeitėme? Pažiūrime, kas mus jaudina dabar ir pasiimame metų senumo dienoraštį. Jeigu ši problema ten yra, ir klausimai kyla tie patys, reiškia, mes nepasikeitėme, nieko nenuveikėme.

Dienoraštis gali padėti apdoroti ir suvirškinti viską, ką jau turime savo viduje.

Trečiasis žingsnis. Šaliname nereikalingus informacijos šaltinius

Kai šiek tiek pailsėjusios nuo srauto, pastebėsite, kad, pavyzdžiui, televizorius neduoda jums nieko vertingo ir gero, kaip ir naujienų apie svetimus gyvenimus srautas. Įtakoti viso to jūs negalite. O nervus ir laiką eikvojate – kaipgi čia neaptarsi dviejų pasaulinės reikšmės žvaigždžių skyrybų! Bala nematė laiko ir nervų – aptarinėjant ir smerkiant kitus, nukenčia dar ir padorumas.

Susiraskite visiškai nereikalingus ir destruktyvius šaltinius. Tokius kaip pranešimų srautas Instagrame, Feisbuke, Tviteryje. Užsukote peržvelgti draugų pranešimų – ir jau trečią valandą žiopsote keistus video. Kam to reikia? Kiek laiko tuščiai išeikvota, ir plius dar smegenys nežinia kuo užsipildo.

Mes turime ne tik sąmoningai maitintis, rinkdamiesi geriausius produktus kūnui. Reikia rinktis ir tai, kuo maitiname protą bei širdį. Kadangi nuo šių produktų kokybės priklauso mūsų gyvenimo kokybė. Dėl to atlikite reviziją šioje srityje. Po detoksikacijos tai padaryti dažniausiai nėra sunku. Sunkiau paskui laikytis susikurtų taisyklių, tiksliau, naujų įpročių.

Ketvirtasis žingsnis. Mokomės dozuoti

Tarkime, liko tik labai geri ir naudingi šaltiniai – knygos, paskaitos, bendravimas su puikiais žmonėmis. Tačiau ir čia esama povandeninių akmenų. Negana apsupti save vien kažkuo geru, reikia išmokti dar ir tą gėrį dozuoti. Juk net jeigu maitinsitės vien tik be galo naudingai ekologiškais produktais – geruoju tai nesibaigs. O jeigu be sustojimo žiaumosite šviežius ir be galo naudingus vaisius – galite sprogti.

Jūsų uždavinys – ne šiaip pamaitinti protą, bet ir visa tai suvirškinti. Įsisavinti visus vitaminus, naudingas medžiagas ir pašalinti nereikalingą.

Kaip tai padaryti? Tiktai per praktiką. Išgirdote kažką įdomaus – iškart bandykite tai kaip nors pritaikyti, tiktai be fanatizmo. Pamėginkite, aptarkite su išmanančiais žmonėmis. Tarkime, skaitote šį straipsnį – padarykite pertraukėlę ir pradžiai ženkite pirmą žingsnį iš čia išvardintų. Išbandykite. Paskui ženkite antrą. Paskui – trečią. O ne šiaip skaitykite su mintimi, kad dabar aš atseit informuotas, dabar jau „žinau“.

Mes daug visko žinome, nors realiai nežinome nieko. Žinoti – reiškia pritaikyti, o ne saugoti smegenų bibliotekoje. Ir jeigu mes kažką „žinome“, tačiau elgiamės visai kitaip, reiškia, nieko nežinome. Rūkoriai „žino“, kad tabakas kenkia, bet ir toliau rūko. Dėl to, kad realiai apie kenksmingumą nieko nežino. Pamenu vieną eksperimentą, kaip rūkančius jaunuolius atvedė į ligoninę, kur nuo vėžio merdėjo rūkoriai. Tai buvo toks baisus reginys, kad 98% jaunuolių iškart metė rūkyti ir niekada daugiau nepaėmė cigaretės į rankas.

Dozuoti – reiškia panaudoti praktikoje, išbandyti, perleisti žinias per save. Viskas, ką „suvalgėte“, tačiau nesuvirškinote – pašvinks ir apnuodys jus. Netgi jei iš pat pradžių tai buvo labai naudingos žinios.

Penktasis žingsnis. Kalbos kontroliavimas

Sprendžiant iš mūsų kalbos, mes degraduojame. Mes žinome vis mažiau žodžių, ypač gražių ir „švarių“, ir naudojame vis daugiau slengo ir kitų kalbos šiukšlių. Dažniausiai dėl to visiškai nesijaudiname, kol neišgirstame tų pačių žodžių iš vaikų – štai kur didelis nemalonumas.

Kalba – tai vienas iš mūsų dabartinės sąmonės būsenos rodiklių. Kas galvoje, tas ant liežuvio. Ir jeigu tuo neužsiimsime, nebus jokio augimo ir tobulėjimo. Vartokite gražią kalbą, pakeiskite žargoną literatūrine kalba.

Šeštasis žingsnis. Pasirinkti, ties kuo susifokusuoti

Mūsų protas dirba labai įdomiu būdu – jis visada iš bet kurio objekto išskiria arba blogą, arba gerą. Priklausomai nuo to, kur jis nukreiptas, ties kuo susifokusavęs. Protas dirba pagal principą „patinka-nepatinka“, kitaip nemoka. Labai daug žmonių fokusuojasi ties trūkumais ir sunkumais. Priežasčių tam daug – tai ir auklėjimas šeimoje, ir švietimo sistema, ir mus supantis pasaulis. Rezultate gauname žmones, kurių protas užprogramuotas iš visko aplinkui išskirti tai, kad jiems nepatinka.

Tą nesunku patikrinti, kai socialiniame tinkle po jūsų įdėta nuotrauka parašo 10 komplimentų ir vieną įžeidimą – kas išlieka jūsų atmintyje? Ar įsiminsite tuos, kurie parašė, kad puikiai atrodote, turite gerą skonį, jums labai tinka ši suknelė? Ar kris jums į širdį šios frazės? O kaip su parašiusiais bjaurastis? Kaip ilgai juos prisiminsite?

O ką, jeigu pabandžius viskame surasti kažką gero. Pastebėti, kas jums patinka, susifokusuoti ties tuo, nežiūrint į aplinkybes?

Pavyzdžiui, susipažinote su žmogumi – suraskite jame tai, kas jums patinka, kas jus traukia. Trūkumus jūs vis tiek pastebėsite, tai neišvengiama. Bet jeigu iškart imsite jų ieškoti, nepastebėsite to, kas gera.

Ištiko kažkokia situacija – ieškokite joje prasmės ir kažko naudingo ir gero. Pavyzdžiui, pavėlavote į autobusą, užtat atsirado proga pasivaikščioti gryname ore.

Paaštrėjo santykiai su vyru ar vaiku – skubiai ieškokite žmoguje gerųjų pusių, kurias jau spėjote per visą rutiną pamiršti. Kas šiame žmoguje jums patinka, kas jus žavi, kaip jūs šį žmogų susitikote ir pamilote (taip, taip, galvojant apie vaiką, irgi naudinga tai prisiminti)?

Ištampė nervus mama? Ieškokite joje gero, prisiminkite, kad ji jus pagimdė, kokių jos savybių norėtumėte turėti pati?

Suraskite kažką gero kiekviename sutiktame žmoguje, nutikusiame įvykyje. Gero esama visur ir viskame.

Pakeisti mąstymo kryptį – nelengvas ir negreitas darbas. Tačiau esu tikra, kad jums gausis.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Iki ko nusiritome. Tėvų reakcija į vaikų meilės žo... Internete buvo surengta akcija su labai prozišku pavadinimu: "paskambink tėvams". Esmė labai paprasta: mokiniai skambina mamoms ir tėčiams ir sako, ka...
Nuoširdi draugystė naudinga mūsų sveikatai Originalas Nors dažno iš mūsų socialinio tinklo profilyje puikuojasi tikrai nemažas skaičius draugų, tačiau atliekami tyrimai rodo, kad esame vieniše...
Vyriška ir moteriška konkurencija. Skirtingas pasa... Pagrindinis skirtumas tarp vyriškos ir moteriškos konkurencijos yra tas, kad moteris konkuruoja už santykius, o vyras - už objektą. Ir iš šio teiginio...
Įsitikinimai, trukdantys pakeisti gyvenimą "Pagalbos prašo tik kvaili arba silpni žmonės." Savo neidealumo pripažinimas - dvasinės jėgos ir aukšto intelekto požymis. "Savo problemas turiu sprę...
Apie ką pasakoja kaltės jausmas Kaltės jausmas - negatyvus, skausmingas, sunkus pergyvenimas, įvarantis mus į kampą. Jis trukdo megzti artimus, pasitikėjimu grįstus santykius, atvira...
Nuomonės, kurios mus turi Tokia jau žmonių prigimtis, tokia jau mūsų visuomenė, kad pastoviai patenkame į situacijas, kai aplinkinių nuomonė gali sutrukdyti elgtis, kaip norisi...
Gelbėtojas, persekiotojas ir auka – dramatiškas gy... Originalas Skausmingi, problematiški, nesveiki, priklausomi, daug stiprių neigiamų emocijų bei somatinių ligų iššaukiantys santykiai dažnai vystosi p...
Susirinkimai yra nuodai Originalas Pats didžiausias darbo trukdis yra susirinkimai. Štai kodėl: 1. Dažniausiai per juos kalbama apie abstrakčius dalykus; 2. Kiekvieną susi...
Priežastys nebijoti nusivylimų Žmogus linkęs viską skirstyti kategoriškai į juodą ir baltą, gerą ir blogą, šito jį moko nuo ankstyvos vaikystės, nuo mokyklos suolo, nuo naivių pasak...
Žmonės atsiranda mūsų gyvenime dėl kelių konkrečių... Pasaulis neretai atrodo labai paslaptingas ir nesuvokiamas. Jis tuo pat metu ir sudėtingas, netgi panašus į chaosą, ir neįtikėtinai logiškas bei subal...
Kaip pakenkti vaikui skiriantis. Instrukcija Žmonės susitinka, įsimyli, tuokiausi... Ir skiriasi. Skyrybos traumuoja ties suaugusius, tiek vaikus. Tragiška realybė: daugybė sutuoktinių skyrybų me...
Tvarkos manija Originalas Kas per daug, tas nesveika, sako liaudies išmintis. Ja ir reikėtų vadovautis, kai kalbame apie pomėgį tvarkytis. Šiaip jau meilė tvarkai –...
Apie dvigubus standartus -Rūkyti - nesveika! -Tėti, o kodėl pats rūkai? -Aš suaugęs, man galima. Be to, greitai mesiu. Taip atrodo dvigubi standartai, kai vienodi veiksmai ...
Ko neverta sakyti depresijos apimtiems žmonėms Niekada, jokiomis aplinkybėmis. Depresijos apimtas žmogus - labai jautri, pažeidžiama ir imli būtybė. Kartais vienas neteisingai parinktas žodis gali...
Galios klausimai Originalas Patekę į keblią situaciją paprastai pasijuntame blogai, nuliūstame. Negatyvi emocinė būsena paveikia mūsų mintis bei veiksmus. Neretai ima...
Tipiškas kontroliuojantis partneris Tikriausiai patys žinote, kaip elgiasi toks žmogus santykiuose, paversdamas juos nesveikais ir toksiškais. Tai labai kankinantis bendravimas, kadangi ...
Požymiai, kad žlugdote savo vyrą Daug prirašyta apie tai, kaip moteris gali įtakoti vyrą ir padėti jam tobulėti bei vystytis. Apie tai, kaip reikia dirbti su santykiais, kaip vėliau j...
Gaila, kad šito nepaaiškino vaikystėje Iš vaikystės į suaugusį gyvenimo atsitempiau labai daug gėdos. Toksiškos ir nuodingos. "Gėda tau! Tu blogas!" Šito vaikystėje turėjau labai daug. Pavy...
Paskalos Kaip žinia, paskalos neliečia tik tų, kurie niekam neįdomūs ir apie kuriuos nėra ko pasakyti. Jeigu apie jus kalba, galite būti tikras, kad esate bent...
Sugebėjimas duoti ir imti Ką mums reiškia turtai ir gausa? Daugelis tai supranta kaip kalną pinigų ir visa tai, ką už juos galima gauti. Tačiau gausa ir gerovė iš tikrųjų reišk...
Apie labai moterišką konfliktų sprendimo būdą Kalbuosi su drauge. Ji pasakoja, kaip jos vyras vėl priėmė neteisingą (jos manymu) sprendimą. Ir svarbiausia – „pasitaręs“ su ja. „Tartis su mano vyru...
Besikaupiantis nuovargis Iš vienos pusės visa tai susiję su nusivylimu žmonėmis, santykiais, gyvenimu, iš kitos - su tuo, kad mes ir smulkmenose, ir stambesniuose reikaluose p...
Veiklumas gydo savivertės sutrikimus Originalas Kartais psichologinė kančia įgauna keistų pavidalų. „Kartą ar du per metus man tenka priimti į konsultaciją kokių 30 ar 40 metų vaikus, ku...
Parodykite savo protui, kas čia bosas Protas gali sugadinti ar bent jau apkartinti gyvenimą. Kartais spontaniškai šauna liūdnos, niūrios, dėmesį blaškančios mintys ir tada protas tampa mum...
20 netikėtų gyvenimo principų, kuriuos atskleidė ž... Originalas Tikrai vertingiems dalykams suprasti prireikia viso gyvenimo. O, jeigu mes galėtume perimti nors dalį patirties ir išminties iš tų, kurie ...