Kaip pasivyti laiką? Triukai tiems, kurie nuolat nespėja

Šiame straipsnyje nebus aiškinama, kaip svarbu tapti organizuotam. Išmintingi žodžiai apie savidiscipliną skamba kaip pasityčiojimas žmogui, kuris ką tik suvokė, kad rytoj reikia pristatyti užbaigtą projektą, o dar niekas nepadaryta. Čia nebus bandoma mokyti, kaip perduoti savo užduotis kitiems. Jeigu atsirastų žmonių, kurie už jus padarytų jūsų darbus, šio straipsnio tikrai neskaitytumėte.

Verčiau pasidalysime keliomis taisyklėmis, kurios gali iš esmės palengvinti gyvenimą žmogui, kuriam amžinai trūksta laiko.

Penkių minučių taisyklė

Jeigu kokį nors veiksmą galima atlikti per penkias minutes, neįtraukite jo į savo darbotvarkę ir apskritai neatidėliokite, o atlikite nedelsiant. Tai gali būti laiško ar pranešimo išsiuntimas, dokumento, kurio prireiks vėliau, atspausdinimas, sąskaitos už išmanųjį telefoną apmokėjimas, net banalus indų plovimas po pusryčių vienumoje. Tokiu atveju planavimas užima maždaug tiek pat laiko, kiek pats veiksmas. Jūsų atmintis ir taip perkrauta. Ar verta dar kimšti į ją smulkmenas?

Paskutinio pranešimo taisyklė

Atsisakykite įpročio vėlai vakare tikrinti paštą ir naujienas. Skaityti prieš miegą žinučių išmaniajame telefone taip pat neverta. Įspėkite draugus ir pažįstamus, kad po 22 val. jums rašyti beprasmiška.

Galite tikėti, galite netikėti, bet susirašinėjimas vėlai vakare yra viena populiariausių XXI a. miego sutrikimo priežasčių. Toks užsiėmimas smarkiai atsilieps jūsų produktyvumui kitą dieną, be to, jis kenkia nervų sistemai. Bet koks tekstinis pranešimas, net svarbiausias, gali palaukti iki ryto. Jei būtų koks nors skubus reikalas, žmogus jums paskambintų.

Tylaus pasivaikščiojimo taisyklė

Neleisdami sau pailsėti, jūs sumažinate savo produktyvumą visai savaitei. Uždrauskite sau pokalbius išmaniuoju telefonu, kai einate gatve. Tai pasakytina ne tik apie atvejus, kai reikia kirsti sankryžą ar judrią perėją. Žingsniuoti šaligatviu ir kalbėtis telefonu – bloga idėja.

Jums tik atrodo, kad tokiu būdu taupote laiką, nes suderinate du veiksmus. Iš tikrųjų, jei nebūtų tokio „suderinimo“, jūs žingsniuotumėte sparčiau, o stovėdami kalbėtumėtės supratingiau. Blogiausia, kad žmogui, kuris žygiuoja judria gatve, įsigilinęs į telefoninį pokalbį, gali nutikti daugybė nemalonių dalykų. Užkliuvęs ir parpuolęs, patyręs traumą ar praradęs piniginę, jis tikrai pavėluos. Be to, užuot pasinaudojęs palankiu momentu pailsėti per pasivaikščiojimą, jis tik išeikvos jėgas.

Pirmadienio taisyklė

Apskaičiuodami dienų skaičių, skirtą darbinei užduočiai atlikti, pirmiausia atmeskite savaitgalį. Ar pastebėjote, kad laiko deficitas darbe prasideda nuo pirmadienio? Trečiadienį ar ketvirtadienį, svarstydami, ką reikės padaryti kitos savaitės pradžioje, dauguma darbuotojų paprastai įsivaizduoja, kad liko trys ar keturios dienos, o iš tikrųjų – tik dvi ar viena.

Net jeigu jūs esate iš tų darboholikų, kuriems nesunku dirbti per išeigines, vis tiek įsidėmėkite, kad savaitgalį prie penkių darbo dienų pripratusio žmogaus produktyvumas būna kelis kartus mažesnis. Be to, neleisdami sau tinkamai pailsėti, jūs sumažinsite visos kitos savaitės produktyvumą.

Krekerio kišenėje taisyklė

Jeigu jūsų dienos būtų griežtai sustyguotos, valgytumėte visada tuo pačiu laiku pagal grafiką. Gal jums ir visai nereikėtų valgyti, nes idealiai organizuoti gali būti tik robotai. Žmonių gyvenime nuolat nutinka nenumatytų dalykų. Netikėti reikalai gali sutrukdyti jums išeiti papietauti. Taip pat gali tekti per pietų pertrauką sulakstyti kažkur, kur nebus galimybės pavalgyti.

Todėl kur nors, pavyzdžiui, kišenėje, rankinės dugne ar automobilyje, patartina laikyti sausainių pakelį ar kitokio patogiai supakuoto maisto, kuris jums kritišku momentu neleistų mirti iš bado.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *