Kaip pastūmėti vyrą pokyčiams

Vienas svarbiausių skirtumų tarp vyrų ir moterų – požiūris į permainas gyvenime. Moteryse kunkuliuoja nenumaldomas troškimas kažką keisti savo, o tuo pačiu – ir artimųjų gyvenimuose. Ir tuo momentu, kai moteris nusprendžia augti ir vystytis konkrečia linkme, jai būtina suprasti, kad vyras nebūtinai tuo pačiu momentu ims atitikti jos naujas vertybes.

Tokiais momentais svarbu turėti galvoje kelias taisykles, kurios padės pastūmėti vyrą permainoms ir pakeis tradicines moteriškas “priemones” – skandalus, priekaištavimą ir nesibaigiančias pretenzijas. Visada reikia atsižvelgti į vyriškos ir moteriškos prigimties subtilybes.

Pirma ir pati svarbiausia taisyklė – nieko nedaryti. Leisti vyrui savarankiškai priimti sprendimus. Susikoncentruoti ties savo pačios pokyčiais. Ir priimti vyrą tokiu, koks jis yra, jam tai be galo svarbu.

Antra taisyklė – nepamokslauti. Nereikia mėginti perauklėti pamokslais, juk kiekvieną kartą, kai kažką šitokiu būdu aiškiname, mintyse mes iškeliame save aukščiau šio žmogaus, o iškelti save aukščiau savo vyro – didžiulė klaida, suardanti šeimyninius santykius.

Trečioji taisyklė – nelįsti į vyriškas problemas. Pripažinti savo sunkumus vyrams be galo sunku, ypač savo moteriai, kurią jis turi ginti ir globoti. Nereikia pulti spręsti vyro problemų, švaistytis patarimais ar siūlyti sprendimų. Geriau suteikti laisvę savarankiškai viską sutvarkyti.

Įsitraukusios į saviugdą ar kokią nors naują psichologijos kryptį, moterys ima aktyviai lankyti treningus, seminarus. Labai svarbu turėti galvoje, kad vyrui bet koks treningas – stresas. Ten juk reikės papasakoti apie savo problemas aplinkiniams, galbūt visiškai nepažįstamiems žmonėms. Moteris į treningus traukia troškimas sužinoti kažką naujo, įdomaus ir čia jos nejaučia jokio diskomforto. O vyrams pakankamai sudėtinga ryžtis tokiam renginiui, tam būtina pripažinti, jog esama problemų, kurių negali pats išspręsti.

Nepamirškite savo vyriškio poreikių. Motyvuodamos jį permainoms, atsižvelkite į jo interesus ir veiklos kryptį. Galbūt link tobulumo jis žengs ne tuo keliu, kaip jūs. Svarbiausia, kad tobulėjate drauge, kad abu judate į priekį, vyksta procesas.

Neįkyriai ir be spaudimo dalinkitės nauja patirtimi. Sužinojusios kažką tokio, kas jūsų nuomone gali būti naudinga vyrui, neskubėkite pasakoti jam apie tai ir reikalauti, kad skubiai keistų gyvenimą. Kur kas efektyviau pasinaudoti svetimu pavyzdžiu, ar netgi savu. Šiuo atveju tai bus ne pamokslas, o tiesiog noras pasidalinti įdomiais atradimais.

Negarbinkite kitų vyrų. Įgijusios įdomios patirties iš žymaus psichologo, neskubėkite žavėtis juo vyro akivaizdoje, tai greičiau sukels jam pyktį ir pavydą, negu norą sužinoti, kuo gi toks geras tasai psichologas.

Ir nepamirškite, kad moters savo prigimtimi – švelni ir rūpestinga, ir vyrai laukia iš mūsų būtent šito. Užsiimdamos saviugda ir dvasiškai turtėdamos, turime visada išlikti savo vyriškiui moterimi, tada jam bus kur kas paprasčiau pasiduoti jūsų moteriškai įtakai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…