Kaip prieštarauti vyrui

Mes dažnai kalbame, kad vyro reikia klausyti, ir tai tiesa. Daugeliu atvejų vyras teisus.. Tačiau būna ir tokių situacijų, kai reikia pasakyti „ne“. Būtinai reikia. Kai kalba eina apie jus, kai tik jūs galite spręsti, reikia jums to, ar nereikia. Pavyzdžiui, ar valgyti jums mėsą, ar darbintis, ar nešioti džinsus ir t.t. Visi tokie asmeniniai sprendimai atsiliepia mūsų savijautai, dėl to labai svarbu į save įsiklausyti. Net jeigu dėl to reikia paprieštarauti sutuoktiniui, kuris kol kas šito nesupranta. Tačiau – teisingai paprieštarauti. Jeigu drėbsite žodį „ne“ žmogui į veidą kaip šlapią skudurą, bus skandalas. Jums to reikia?

Kaip byloja mūsų senelių išmintis, viską, ką sakome vyrui, turime pasaldinti. Toks požiūris visų geriausiai apibūdina moterišką bendravimo taktiką.

Panagrinėkime pavyzdį. Paimkime kokį nors labai skaudų. Pavyzdžiui, sėdite motinystės atostogose ir nenorite dirbti, juk ir namuose darbų per akis. O vyras nori, kad ir jūs uždirbtumėte pinigų (jis dar nesupranta, kad pasikeitė absoliučiai viskas). Jūs žinote, kad jeigu išeisite į ofisą, o dar jeigu darbas nemėgstamas, nuo to visiems bus tik blogiau – ir jums, ir vyrui, ir vaikams. O vyras įsitikinęs, kad jau laikas grįžti į darbą. Ką daryti?

Pirmas variantas – užtaisyti skandalą. Tu manęs nevertini, manęs nemyli, netausoji, tau nusipjauti į tai, ko noriu. Rezultatas – barnis. Vyras užpyks ir bus teisus. Nes jūsų žodžių turinys iš esmės teisingas, o štai pateikimo forma – anaiptol. Dėl to adresato jie nepasieks, ir vyras tik dar labiau įsitikins, kad yra teisus.

Kitas variantas – verkti. Jis jums sako: eik dirbti. Ir jūs apsiverkiate. Kartais suveikia. Tačiau ne su visais. Vyrus šiais laikais jų motinos išmokė, kad ašaros – tai manipuliacija, ir labai stipri. Dėl to jie išmoko jas ignoruoti, o dar gali smarkiai susierzinti. Juk jūsų ašaros paaštrina jų vaikystėje iš manipuliuojančių mamų gautas traumas.

Trečias variantas – neprieštarauti, nukišti savo norus kur nors giliau ir pavirsti nelaiminga nusikamavusia moterimi. Nemažai moterų galvoja, kad toks elgesys teisingas, juk, tarkime, Rytų išmintis liepia joms aukotis vyro labui. Deja. Tokiu būdu jūs pati save sugriausite, o iš paskos – ir santykius su vyru. Kam nuo to bus geriau?

Ketvirtas variantas: paaiškinti tam kvailam padarui, kad jis neteisus. Argumentai, skaičiai, diagramos. Idėja nebloga, juk vyrai sprendimus daro smegenimis, o ne širdimi. Tačiau nuo tokio didelio jūsų proto jis gali pasijausti kvailu ir vėl susinervins, nustos jūsų klausytis ir pasakys „ne“. Iš principo.

Penktas variantas – sutikti. Nuraminti savo sutikimu jo Ego. O paskui padaryti viską, kad jis pats pakeistų savo sprendimą. Net jeigu teks parodyti jam, ką reiškia gyventi su dirbančia žmona. Kad pamatytų savo sprendimo pasekmes ir jo atsisakytų. Kaip tai padaryti? Pavyzdžiui, iš pradžių nuliūsti. Sutikti su vyro nuomone ir nuliūsti. Ir maždaug toks dialogas:

Vyras: Kodėl tu tokia liūdna?

Žmona: Gaila, kad dėl darbo negaliu kiekvieną dieną gaminti skanių pietų.

Vyras: Ką reiškia – negali?

Žmona: Visą dieną darbe, pavargstu, po darbo vaiką iš darželio paimu, skubiai pagaminu vakarienę ir į lovą. Kokie pietūs?

Vyras: Bala nematė, pavalgyti galima kavinėje.

Žmona: Taip ir darysime.

Vyras: Nors… Taviškiai vis tiek skanesni…

Ir pasitraukiate į šalį, daugiau nieko nesakote. Pats pagalvos. Ir jeigu jūsų maistą labai mėgsta, jau šioje stadijoje gali suabejoti dėl jūsų darbo reikalingumo. Tačiau juk ne vien maistu žmogus gyvas, teisingai?

Tarkime, iškart nepavyko vyro įtikinti ir visgi einate dirbti. Visa savo išvaizda po darbo demonstruojate, kaip jums sunku, kaip pavargote, kaip jums tai nepatinka. Tačiau iš meilės vyrui – dirbate. Ir tai ne apgaulė, tai juk tiesa. Jums išties sunku, jūs išties pavargstate, tiesiog nebandote to slėpti ir vaidinti didvyrės. Po kelių dienų – kitas pokalbis:

-Mieloji, kur mano švarūs marškiniai?

-Oi, atleisk, nespėjau. Darbe toks krūvis! Vakare krintu iš nuovargio, visai iš galvos išgaravo.

-Gerai, tiek to, pats susitvarkysiu…

Ir vėl pauzė. Nedrėbkite jam į akis tokio moterimis įprasto „Aš gi tau sakiau, kad jeigu dirbsiu, tai špygą tau, o ne švarius išlygintus marškinius!“ – tegu pats viską mato, supranta ir daro sprendimus.

Ir vėlgi visa tai tiesa – jums iš tiesų nėra kada. Tiesiog jūs nededate superpastangų, ir netvarkote marškinių naktimis, o miegate, ilsitės ir rūpinatės savo sveikata.;

Po kelių dienų – dar viena proga pabendrauti.

-Mieloji, kodėl mes visą savaitę koldūnais maitinamės?

-Oi, atleisk, visiškai nespėju normaliai gaminti. Pareinu namo su vaiku, kažką skubiai išverdu, ką šaldytuve radau… Galiu rytoj užšaldytų kotletų iškepti.

Ir vėl pauzė. Svarbu, kad vyras suprastų ir pamatytų, ką praranda, kai moteris dirba. Juk tai irgi ne melas ir ne apgaulė. Jei dirbate visą darbo dieną – kokie jau ten kulinariniai šedevrai? Iš kur paimti jiems laiko ir jėgų? Svarbiausia pamaitinti kaip galima greičiau ir paprasčiau. Dėl koldūnų aš, aišku, perlenkiau lazdą, bet maistas greičiausiai bus greito ruošimo, ne visada skanus ir įvairus. Jeigu iki to laiko vyras maitinosi gerai, kaip restorane, skirtumą pamatys iš karto.

O paskui vėl liūdna žmona. Šiaip nuliūdo.

-Ko tokia liūdna?

-Aš taip pavargstu, visai neturiu jėgų ir laiko nei tau, nei sūnui. Nenuėjau į renginį jo darželyje, kai susirgo – močiutę teko kviestis. Net išeiginės nebedžiugina, niekam nebeturiu jėgų. Namai jau nebe tokie švarūs ir jaukūs. Taip ilgiuosi tų laikų, kai pasitikdavau tave iš darbo, su vaiku sėdėjau, pasakas jam skaičiau, žaidėme. Pyragus kepiau, tavo mėgstamus barščius viriau… Tačiau tu teisus – užtat turime daugiau pinigų, būto kredito įmokas mokame…

Be pretenzijų. Be tarkavimo, kad, atseit, tu dėl visko kaltas, parazite. Tačiau su kartėliu, apgailestavimu, kaltės jausmu. Juk mums išties to norisi. Mums išties anksčiau buvo geriau.

Tai labai skiriasi nuo visų kitų aukščiau išvardintų variantų. Nėra spaudimo, prievartos, manipuliacijų. Tiesiog natūralios pasekmės, kurių jūs neslepiate nuo vyro. Jūs tiesiog parodote jam, ką jaučiate, kaip pavargstate, nevaidinate didvyrės, nebandote viską ir visur suspėti. Tausojate save.

Toks variantas veikia, jeigu iki to laiko išties namuose ne šiaip sėdėjote, o kūrėte atmosferą, rūpinotės visais šeimos nariais, kepėte tuos pačius pyragus, skalbėte marškinius, žaidėte su vaiku. Tada vyras turi galimybę pamatyti, kaip viskas smarkiai keičiasi, priklausomai nuo to, kur jūs praleidžiate daugiau laiko. Ir jis pats galiausiai pasakys – tegu bus mažiau pinigų, bet jaukesni namai. Arba pats ieškos būdų daugiau uždirbti, kol kepate pyragus.

Sakysite, kodėl turiu derintis ir ieškoti štai tokių kabliukų? Viskas paprasta. Todėl, kad jums to reikia. Jums reikia, kad vyras suprastų, ką jaučiate ir ko norite. Kad būtumėte laiminga, svarbu išmokti klausytis savęs ir gyventi atitinkamai. Jums reikia ir santykius išsaugoti. Dėl to, jei darysite viską kaip norėsite, tačiau santykių nebus – jūs vėlgi netapsite laiminga. Jeigu jums kažko reikia, tai būtent jūs ir turite ieškoti sąlyčio taškų, kurie būtų komfortiški abiem.

Moterims paprasčiau, gamta apdovanojo jas lankstumu, sugebėjimu adaptuotis. Moterys „lankstosi“, bet nesulūžta. Priešingai – tik dar labiau sutvirtėja.

Taip, pats idealiausias variantas – kai santykiai tiek artimi, jog galite tiesiog atsisėsti, iš širdies pasikalbėti, išgirsti ir suprasti vienas kitą. Tačiau tokie santykiai – retenybė. Jie klostosi daug metų, o kad susiklostytų, reikia ne tik daug laiko, bet ir pastangų.

Jeigu santykiai kol kas ne tokie, tačiau reikia kažkaip pateikti vyrui savo norus ir poreikius, reikia mokytis lankstumo. Ir nesisvaidyti argumentais ar kaltinimais – tiesiog leisti vyrui pamatyti jo paties priimto sprendimo rezultatus.

Tarkime, vegetarystės atveju, paprasčiau neaiškinti vyrui, ką valgote, o ko ne. Nebrukti savo naujo gyvenimo būdo. Tai jūsų asmeninis reikalas. O jeigu paklaus? Tiesiog nesinori man šiandien mėsos. Tiesiog noriu grįžti į formą, dėl to – salotos. Išmokti gaminti skanius vegetariškus patiekalus, kad nekristų į akis faktas, jog nėra mėsos. Parodyti, kaip jums po mėsos negerai. Ir mylintis sutuoktinis neprieštaraus.

Išeitį galima rasti visada. Svarbiausia nerodyti ragų, nesistengti aršiai įrodinėti ir staigiai viską keisti. Būti lankstesnėms ir nuoširdesnėms. Ir viskas gausis.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Ar žinote, kas svarbu žmogui, kurį paliko? Neskaitant tonos saldumynų, litrų alkoholio, kalno popierinių servetėlių ašaroms šluostytis, tave išklausančių draugų ir kad jis/ji prasmegtų, kad jį/...
Kodėl likimas suveda su žmogumi, o paskui jį palei... Tikriausiai pritarsite, kad kartais labai sunku paaiškinti, kodėl kažką jaučiate kažkokiam žmogui. Kodėl su vienais žmonėmis kažkas "spragteli" ir paj...
Vyro dresiravimas Kai kurios moterys santykiuose išsikelia sau tikslą jei ne visiškai perdaryti vyrą ir jo charakterį, tai bent jau priversti jį daryti tai, ką moters n...
Šiuolaikinės moters emocinės perkrovos Būti moterimi šiandien sudėtingiau nei anksčiau. Tai tiesa. Ir esmė ne vien ta, kad dabar turime tokias galimybes, kad net galva svaigsta. Nors ir tai...
Meilę griaunančios mąstymo klaidos Pranašystės ir minčių "materializacija" Žmogus mąsto klaidingai, sugalvoja mintį, o jau paskui, dažniausiai pasąmoningai, susirankioja faktus, kurie ...
Kaip vyrai ir moterys vienas kitam keršija Santykių nutraukimas visada labai skaudus. Ypač, jeigu jie ilgai truko ir baigėsi staiga ir netikėtai. Išsiskyrimo aplinkybės gali būti pačios įvairia...
Išmokti gerbti vyrą Mane ši tema jaudino labai seniai, o atsakymai ateina ne iš karto. Labai sunku suprasti, kas yra pagarba vyriškiui, kai augi be tėvo, apie kurį mama ...
Namų jaukumas – ne išblizgintos grindys "Net jeigu tu negaminsi pietų, aš galiu su tuo susitaikyti. Tačiau nedaryk taip, kad man nesinorėtų grįžti namo dėl tavo nesibaigiančio ir nuolatinio ...
Priežastys, dėl kurių šiuolaikiniai santykiai taip... Kodėl šiandien taip sunku kurti tvirtus santykius? Kodėl kiekvieną dieną patiriame nesėkmes meilėje, kurios taip aistringai siekiame? Kodėl žmonės tap...
Pagarba santykiuose Poreikių negalima vertinti kritiškai, negalima manyti, kad jūsų ar kito žmogaus poreikiai yra "neteisingi" ar kvaili. Jie visada teisingi. Ir žvelgti ...
Nusišalinti nuo santykių Vyras negali pradėti demonstruoti jums savo dėmesį, jeigu jūs nepaliksite jo ramybėje. Moters asketizmas slypi tame, kad ji turi išmokti "nepersivalg...
Jūs jau sutikote savo meilę. Požymiai Tikiuosi, jūs jau seniai supratote, kad meilė - tai ne nesibaigianti romantika kaip rodoma filmuose. Tikri jausmai pasireiškia visiškai kitaip. Jums ...
Ir vėl nesėkmingi santykiai Jeigu jūsų pažinčių ir santykių istorijoje esama šių punktų, negalima atmesti, kad jūs jau prisibijote meilės. Pastovios nesėkmės su partneriais - lab...
Priekaištai paverčia bet kokius santykius vergove... Ar pastebite, kiek daug žmonių kalba priekaištų kalba? Manau, tai jau beveik tapo bendravimo norma. Daug kas netgi nepastebi, kaip priekaištauja kitie...
Nesusirasite meilės iki to laiko, kol nepaleisite ... Kad ir kaip būtų dabar sunku, svarbiausia turėti galvoje, kad esate ne vienišas. Jūs ne vienintelis, kuris tempia sunkią naštą ir dėl to pergyvena. Ga...
Ar tikite savo vyru? Paskutiniu laiku mano vyras veda daug seminarų, kažkaip jam ėmė tai patikti. Iš mūsų tai reikalauja labai daug energijos. Nervai įtempti, vyro geriau ...
Mes pamirštame, kad priešais mus – žmogus Priklausomybe serga visa šeima Daug šeimų šiandien kenčia nuo problemų, susijusių su priklausomybe nuo alkoholio, narkotikų, lošimo ar kompiuterio, o...
Požymiai, kad gyvenate su likimo jums skirtu žmogu... Bijote jausmų, kuriuos jam jaučiate Jeigu jausmai žmogui tokie stiprūs, kad jūs tiesiog jų bijote, greičiausiai jūs paprasčiausiai baiminatės, kad ji...
10 būdų apsaugoti santykius nuo negatyvumo Originalas Sveiki santykiai reikalauja nuoširdumo, sąžiningumo ir nevaržomo bendravimo. Meilė neišsilaikys ilgai, jeigu žmonės nuolat slėps ką nors v...
Ko būtina išmokyti dukterį Maža mergaitė ima pavyzdį iš mamos. Ji žvelgia į mamą savo įžvalgiomis akutėmis ir aiškiai sau fiksuoja: Kokiame amžiuje mama nustojo rūpintis ...
Mūsų vaidmenys vienas kito gyvenime Šiuolaikinės moterys niekuo nenusileidžia vyrams: ir prie staklių stovi, ir statybose dirba, ir universitete dėsto, automobilius vairuoja, armijoje ta...
Įpročiai, trukdantys santykiams. Trumpai, paprasta... Ji praplaukė gatve pro šalį kaip gulbė. Graži išvaizda, gražiai, skoningai apsirengusi. Viskas lyg ir gerai, išskyrus vieną dalyką. Gražuolė vieniša. ...
Ko nori skirtingo amžiaus vyrai Vyrus dažnai kankina klausimas "ko nori moterys". Tačiau klausimas "ko nori vyrai" ne mažiau aktualus gražiosios lyties atstovėms. Juo labiau, kad ats...
Padėkite rasti normalų vyrą Originalas Kad ir kaip banaliai skambėtų klausimas „Kaip susirasti vyrą?“, jis yra labai rimtas ir realiai rūpi nemažai moterų, todėl pakalbėkime api...
Kitoms moterims mes neatleidžiame NIEKO Varžovės - pats didžiausias bet kurios moters košmaras. Kur bepažvelgsi - visur jos. Milijardai kitų moterų. Jaunesnių, grakštesnių, su gražesniais pl...