Kaip prieštarauti vyrui

Mes dažnai kalbame, kad vyro reikia klausyti, ir tai tiesa. Daugeliu atvejų vyras teisus.. Tačiau būna ir tokių situacijų, kai reikia pasakyti „ne“. Būtinai reikia. Kai kalba eina apie jus, kai tik jūs galite spręsti, reikia jums to, ar nereikia. Pavyzdžiui, ar valgyti jums mėsą, ar darbintis, ar nešioti džinsus ir t.t. Visi tokie asmeniniai sprendimai atsiliepia mūsų savijautai, dėl to labai svarbu į save įsiklausyti. Net jeigu dėl to reikia paprieštarauti sutuoktiniui, kuris kol kas šito nesupranta. Tačiau – teisingai paprieštarauti. Jeigu drėbsite žodį „ne“ žmogui į veidą kaip šlapią skudurą, bus skandalas. Jums to reikia?

Kaip byloja mūsų senelių išmintis, viską, ką sakome vyrui, turime pasaldinti. Toks požiūris visų geriausiai apibūdina moterišką bendravimo taktiką.

Panagrinėkime pavyzdį. Paimkime kokį nors labai skaudų. Pavyzdžiui, sėdite motinystės atostogose ir nenorite dirbti, juk ir namuose darbų per akis. O vyras nori, kad ir jūs uždirbtumėte pinigų (jis dar nesupranta, kad pasikeitė absoliučiai viskas). Jūs žinote, kad jeigu išeisite į ofisą, o dar jeigu darbas nemėgstamas, nuo to visiems bus tik blogiau – ir jums, ir vyrui, ir vaikams. O vyras įsitikinęs, kad jau laikas grįžti į darbą. Ką daryti?

Pirmas variantas – užtaisyti skandalą. Tu manęs nevertini, manęs nemyli, netausoji, tau nusipjauti į tai, ko noriu. Rezultatas – barnis. Vyras užpyks ir bus teisus. Nes jūsų žodžių turinys iš esmės teisingas, o štai pateikimo forma – anaiptol. Dėl to adresato jie nepasieks, ir vyras tik dar labiau įsitikins, kad yra teisus.

Kitas variantas – verkti. Jis jums sako: eik dirbti. Ir jūs apsiverkiate. Kartais suveikia. Tačiau ne su visais. Vyrus šiais laikais jų motinos išmokė, kad ašaros – tai manipuliacija, ir labai stipri. Dėl to jie išmoko jas ignoruoti, o dar gali smarkiai susierzinti. Juk jūsų ašaros paaštrina jų vaikystėje iš manipuliuojančių mamų gautas traumas.

Trečias variantas – neprieštarauti, nukišti savo norus kur nors giliau ir pavirsti nelaiminga nusikamavusia moterimi. Nemažai moterų galvoja, kad toks elgesys teisingas, juk, tarkime, Rytų išmintis liepia joms aukotis vyro labui. Deja. Tokiu būdu jūs pati save sugriausite, o iš paskos – ir santykius su vyru. Kam nuo to bus geriau?

Ketvirtas variantas: paaiškinti tam kvailam padarui, kad jis neteisus. Argumentai, skaičiai, diagramos. Idėja nebloga, juk vyrai sprendimus daro smegenimis, o ne širdimi. Tačiau nuo tokio didelio jūsų proto jis gali pasijausti kvailu ir vėl susinervins, nustos jūsų klausytis ir pasakys „ne“. Iš principo.

Penktas variantas – sutikti. Nuraminti savo sutikimu jo Ego. O paskui padaryti viską, kad jis pats pakeistų savo sprendimą. Net jeigu teks parodyti jam, ką reiškia gyventi su dirbančia žmona. Kad pamatytų savo sprendimo pasekmes ir jo atsisakytų. Kaip tai padaryti? Pavyzdžiui, iš pradžių nuliūsti. Sutikti su vyro nuomone ir nuliūsti. Ir maždaug toks dialogas:

Vyras: Kodėl tu tokia liūdna?

Žmona: Gaila, kad dėl darbo negaliu kiekvieną dieną gaminti skanių pietų.

Vyras: Ką reiškia – negali?

Žmona: Visą dieną darbe, pavargstu, po darbo vaiką iš darželio paimu, skubiai pagaminu vakarienę ir į lovą. Kokie pietūs?

Vyras: Bala nematė, pavalgyti galima kavinėje.

Žmona: Taip ir darysime.

Vyras: Nors… Taviškiai vis tiek skanesni…

Ir pasitraukiate į šalį, daugiau nieko nesakote. Pats pagalvos. Ir jeigu jūsų maistą labai mėgsta, jau šioje stadijoje gali suabejoti dėl jūsų darbo reikalingumo. Tačiau juk ne vien maistu žmogus gyvas, teisingai?

Tarkime, iškart nepavyko vyro įtikinti ir visgi einate dirbti. Visa savo išvaizda po darbo demonstruojate, kaip jums sunku, kaip pavargote, kaip jums tai nepatinka. Tačiau iš meilės vyrui – dirbate. Ir tai ne apgaulė, tai juk tiesa. Jums išties sunku, jūs išties pavargstate, tiesiog nebandote to slėpti ir vaidinti didvyrės. Po kelių dienų – kitas pokalbis:

-Mieloji, kur mano švarūs marškiniai?

-Oi, atleisk, nespėjau. Darbe toks krūvis! Vakare krintu iš nuovargio, visai iš galvos išgaravo.

-Gerai, tiek to, pats susitvarkysiu…

Ir vėl pauzė. Nedrėbkite jam į akis tokio moterimis įprasto „Aš gi tau sakiau, kad jeigu dirbsiu, tai špygą tau, o ne švarius išlygintus marškinius!“ – tegu pats viską mato, supranta ir daro sprendimus.

Ir vėlgi visa tai tiesa – jums iš tiesų nėra kada. Tiesiog jūs nededate superpastangų, ir netvarkote marškinių naktimis, o miegate, ilsitės ir rūpinatės savo sveikata.;

Po kelių dienų – dar viena proga pabendrauti.

-Mieloji, kodėl mes visą savaitę koldūnais maitinamės?

-Oi, atleisk, visiškai nespėju normaliai gaminti. Pareinu namo su vaiku, kažką skubiai išverdu, ką šaldytuve radau… Galiu rytoj užšaldytų kotletų iškepti.

Ir vėl pauzė. Svarbu, kad vyras suprastų ir pamatytų, ką praranda, kai moteris dirba. Juk tai irgi ne melas ir ne apgaulė. Jei dirbate visą darbo dieną – kokie jau ten kulinariniai šedevrai? Iš kur paimti jiems laiko ir jėgų? Svarbiausia pamaitinti kaip galima greičiau ir paprasčiau. Dėl koldūnų aš, aišku, perlenkiau lazdą, bet maistas greičiausiai bus greito ruošimo, ne visada skanus ir įvairus. Jeigu iki to laiko vyras maitinosi gerai, kaip restorane, skirtumą pamatys iš karto.

O paskui vėl liūdna žmona. Šiaip nuliūdo.

-Ko tokia liūdna?

-Aš taip pavargstu, visai neturiu jėgų ir laiko nei tau, nei sūnui. Nenuėjau į renginį jo darželyje, kai susirgo – močiutę teko kviestis. Net išeiginės nebedžiugina, niekam nebeturiu jėgų. Namai jau nebe tokie švarūs ir jaukūs. Taip ilgiuosi tų laikų, kai pasitikdavau tave iš darbo, su vaiku sėdėjau, pasakas jam skaičiau, žaidėme. Pyragus kepiau, tavo mėgstamus barščius viriau… Tačiau tu teisus – užtat turime daugiau pinigų, būto kredito įmokas mokame…

Be pretenzijų. Be tarkavimo, kad, atseit, tu dėl visko kaltas, parazite. Tačiau su kartėliu, apgailestavimu, kaltės jausmu. Juk mums išties to norisi. Mums išties anksčiau buvo geriau.

Tai labai skiriasi nuo visų kitų aukščiau išvardintų variantų. Nėra spaudimo, prievartos, manipuliacijų. Tiesiog natūralios pasekmės, kurių jūs neslepiate nuo vyro. Jūs tiesiog parodote jam, ką jaučiate, kaip pavargstate, nevaidinate didvyrės, nebandote viską ir visur suspėti. Tausojate save.

Toks variantas veikia, jeigu iki to laiko išties namuose ne šiaip sėdėjote, o kūrėte atmosferą, rūpinotės visais šeimos nariais, kepėte tuos pačius pyragus, skalbėte marškinius, žaidėte su vaiku. Tada vyras turi galimybę pamatyti, kaip viskas smarkiai keičiasi, priklausomai nuo to, kur jūs praleidžiate daugiau laiko. Ir jis pats galiausiai pasakys – tegu bus mažiau pinigų, bet jaukesni namai. Arba pats ieškos būdų daugiau uždirbti, kol kepate pyragus.

Sakysite, kodėl turiu derintis ir ieškoti štai tokių kabliukų? Viskas paprasta. Todėl, kad jums to reikia. Jums reikia, kad vyras suprastų, ką jaučiate ir ko norite. Kad būtumėte laiminga, svarbu išmokti klausytis savęs ir gyventi atitinkamai. Jums reikia ir santykius išsaugoti. Dėl to, jei darysite viską kaip norėsite, tačiau santykių nebus – jūs vėlgi netapsite laiminga. Jeigu jums kažko reikia, tai būtent jūs ir turite ieškoti sąlyčio taškų, kurie būtų komfortiški abiem.

Moterims paprasčiau, gamta apdovanojo jas lankstumu, sugebėjimu adaptuotis. Moterys „lankstosi“, bet nesulūžta. Priešingai – tik dar labiau sutvirtėja.

Taip, pats idealiausias variantas – kai santykiai tiek artimi, jog galite tiesiog atsisėsti, iš širdies pasikalbėti, išgirsti ir suprasti vienas kitą. Tačiau tokie santykiai – retenybė. Jie klostosi daug metų, o kad susiklostytų, reikia ne tik daug laiko, bet ir pastangų.

Jeigu santykiai kol kas ne tokie, tačiau reikia kažkaip pateikti vyrui savo norus ir poreikius, reikia mokytis lankstumo. Ir nesisvaidyti argumentais ar kaltinimais – tiesiog leisti vyrui pamatyti jo paties priimto sprendimo rezultatus.

Tarkime, vegetarystės atveju, paprasčiau neaiškinti vyrui, ką valgote, o ko ne. Nebrukti savo naujo gyvenimo būdo. Tai jūsų asmeninis reikalas. O jeigu paklaus? Tiesiog nesinori man šiandien mėsos. Tiesiog noriu grįžti į formą, dėl to – salotos. Išmokti gaminti skanius vegetariškus patiekalus, kad nekristų į akis faktas, jog nėra mėsos. Parodyti, kaip jums po mėsos negerai. Ir mylintis sutuoktinis neprieštaraus.

Išeitį galima rasti visada. Svarbiausia nerodyti ragų, nesistengti aršiai įrodinėti ir staigiai viską keisti. Būti lankstesnėms ir nuoširdesnėms. Ir viskas gausis.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Ko moterys nežino apie vyrus Moterims dažnai atrodo, kad apie savo vyrą žino viską. Vyrai tuo pat metu tvirtina, kad moterų suprasti neįmanoma. Tokie nesusipratimai baigiasi visiš...
Išlaikyti šalia savęs vyrą – reiškia leisti ... Manęs dažnai klausia - kaip išlaikyti šalia savęs vyrą? Tema labai plati, dėl to pradėsime iš eilės. Pirmas klausimas: jis juk ne belaisvis, teisingai...
Vyriška laimė? O kas tai per daiktas? Stulbina gausa straipsnių apie tai, kaip padaryti laiminga moterį. O štai apie vyrišką laimę neįmanoma nieko surasti. Yra pseudo patarimų, tipo "kaip ...
Patys nesusiprotės! Mano požiūriu, pagrindinė daugumos konfliktų priežastis - tarpusavio nesupratimas. Be tokios svarbios tarpusavio nesupratimo priežasties, kaip nesusi...
Kvailos ir savanaudės – su vyrais, o aš, tok... "Štai pasižiūri į merginą, kuri atrodo tarsi iš žurnalo viršelio, o ji - absoliuti višta. Greta jos - sėkmingas, turtingas vyriškis. Ir visi supranta,...
Ką daryti, kad vyras kuo greičiau nuo jūsų pabėgtų... Taigi. Detali instrukcija, žingsnis po žingsnio. Įjunk nuolatinę kontrolę. Tu tiesiog privalai žinoti, kuri jis buvo, ką kalbėjo, ką valgė - iki smul...
Damai nereikia įrodinėti, kad ji dama Dažnai gaunu laiškų apie tai, kad moteris labai moteriška, tačiau aplinkiniai to nemato. Pavyzdžiui, vyras. Nežiūrint į visą jos moteriškumą, grožį ir...
Pegė Dreksler: Kodėl vyrai negali mylėti taip pat,... Neseniai įsitraukiau į dialogą, iš serijos "jis neturi su manimi jokio emocinio ryšio". Draugė papasakojo apie savo liūdesį, kurį kelia tai, jog partn...
Penki žmonos vaidmenys Būti žmona - nelengvas uždavinys. Daug reikia visko žinoti, daug mokėti - tai tikras menas. Išgyventi drauge visą gyvenimą ir neįkyrėti vienas kitam -...
Ilgas kelias namo Šiuolaikiniame pasaulyje visą laiką kažkur skubame. Kiekvienoje situacijoje trokštame rezultato - greito ir lengvo. Kad pamotum ranka ir gautum, ko re...
Moterų su iškreiptomis vertybėmis karta Jūs niekad nesusimąstėte, kodėl praktiškai kiekvienai iš mūsų taip sunku išbūti ilgą laiką su vaikais? ✦ Kodėl mus nuolat traukia iš namų? ✦ Kodėl d...
Tiesa – ne toks svarbus dalykas, kad ją slėp... Kiek kartų savo praktikoje sutikau klientų, kurių santykiai nesiklostė ar apskritai buvo ant žlugimo ribos dėl to, kad jiems buvo sunku tiesiai ir gar...
Skirtumai tarp meilės ir potraukio Visada maniau, kad potraukis yra meilės dalis. Maniau, kad šiedu dalykai vienas kitą papildo. Kol nepatyriau ir vieno, ir kito, ir nesupratau, kad šie...
Žmonės nemoka rūpintis artimaisiais Norėjau parašyti šį tekstą glaustai ir griežtai - atseit, moterys nemoka rūpintis vyrais. Netgi pavadinimą gerą sugalvojau: "Moterys neturi supratimo,...
Nepavykusi santuoka kaip „linkėjimai“ iš praeities... Visi žinome tokias patarles kaip "Ką pasėsi, tą ir pjausi" ar "Kaip šauksi, taip atsišauks". Suprantame, kad egzistuoja savotiškas bumerango dėsnis, t...
Šeimos verslas – povandeniniai akmenys Bendras sutuoktinių verslas atrodo labai viliojančiai. Yra daug šalių, kur bet koks verslas iki šiol išlikęs šeimyniniu, nors reikalais paprastai užsi...
Kur nuteka jūsų moteriška energija? Mes dažnai ir daug kalbame apie tai, kaip prikaupti energijos. Ir kokią energiją kaupti, ir kaip tai daryti. Kiek visokių metodų panaudoti per dieną, ...
Moteriškos klaidos, kurios „sugadina“ vyrus Jeigu paklausite vyro, ką jis galvoja apie moterį, išgirsite atsakymą, kad jis jos dažniausiai nesupranta. Vyrams labai sunku suprasti, kodėl moterys ...
Ko vyrui reikia iš žmonos? Kokie svarbiausi vyro poreikiai šeimoje? Ko jam reikia, kad pakaktų jėgų ir noro rūpintis žmona, vaikais, daryti karjerą, kad nebūtų problemų su fizin...
Kaip žmona lemia vyro likimą Neretai girdime žmonų skundus savo vyrais, atseit ir tingus jis, ir nedėmesingas, ir godus. Iki vestuvių buvo visiškai kitoks - ir dovanas dovanojo, i...
Kaip tapti vyro Mūza? Atsakymas paprastas - niekaip. Moteris jau gimsta tokia. Mes labai mėgstame suvelti ir komplikuoti pačius paprasčiausius ir elementariausius dalykus i...
Kaip myli vyrai Aš esu vyras. Ir dėl to žinau, kaip myliu. Ir žinau, kaip myli kiti vyrai. Aš paprasčiausiai labai gerai pažįstu save, aš save tyrinėju, stebiu savo r...
Kaip suprasti, kad tai jis "Kaip man nusibodo tie vyrai, jiems neįtiksi! - sako klientė - Ir kaip pradedi vertinti, kai gyvenime pasirodo tasai, kuriam tu reikalinga!" Ir juk t...
Be ištikimybės nebus santykių Ištikimybė - privalomas, neatskiriamas santykių atributas. Be ištikimybės šeima kaipo tokia neegzistuoja. Bet kuri neištikimybė, kad ir kas bebūtų nei...
Ką reiškia būti atsarginiu variantu? Ar žinote tą vienišumo, nereikalingumo jausmą, kai tavo išrinktasis atšaukia susitikimą dėl kažkokių jam svarbesnių reikalų? Gyvenimas - tai pasirink...