Kaip reaguoti į toksiškus žmones

Neieškokite toksiškų žmonių poelgiuose logikos. Jie arba apskritai nesuvokia savo negatyvaus poveikio aplinkiniams, arba supranta ir jaučia didelį malonumą, manipuliuodami žmonėmis. Bet kokiu atveju jie provokuoja nesusipratimus, kivirčus, stresines situacijas. Toksiški žmonės išmuša jus iš vėžių, kelia įtampą, nerimą, kitus negatyvius jausmus. Beje, asmenys, turintys pakankamai aukštą emocinį intelektą, sugeba kontroliuoti savo emocijas netgi kritiškose situacijose. Dėl to gali labai paprastai neutralizuoti toksiškus žmones. Jų arsenale yra visa eilė pasipriešinimo strategijų, kurios kelia manipuliatoriams baimę.

Jie ignoruoja nesibaigiančius skundus. Žmonės pasijaučia nejaukiai, klausydamiesi skundų, dėl vienos priežasties: nesinori pasirodyti nejautriu ar beširdžiu. Tačiau nereikia painioti empatijos su psichologiniu mazochizmu, kai sugeri į save visą svetimą emocinį negatyvą. Išlaikykite distanciją toksiškų žmonių atžvilgiu. Puikus būdas sustabdyti tokį bendravimą – paklausti amžinai besiskundžiančio žmogaus, kaip jis ruošiasi konstruktyviai spręsti problemą.

Jie nedalyvauja toksiškuose žaidimuose. Toksiški žmonės kelia susierzinimą, kadangi jų elgesio modeliai absoliučiai neracionalūs. Tai kodėl jūs leidžiate sau į juos reaguoti ir švaistote energiją? Abstrahuokitės nuo paspęstų spąstų. Nesistenkite laimėti šito beviltiško žaidimo. O jeigu visgi tenka su tokiais žmonėmis bendrauti, įsivaizduokite, kad turite reikalą su, pavyzdžiui, moksliniu projektu: sausas santūrus bendravimas, banalus apsikeitimas duomenimis bei faktais. Ir nieko daugiau.

Jie kontroliuoja savo emocijas. Išlaikyti emocinę distanciją galima tiktai sąmoningai. Jūs nepajėgus sustabdyti toksiškų žmonių, tačiau galite užkirsti jų veiksmams kelią ir laiku persigrupuoti. Bendraudami su, tarkime, toksišku kolega, kuris iš visų jėgų stengiasi išmušti jus iš vėžių, jūs tiesiog neutraliai šypsotės ir linkčiojate galva, nerodydamas jokių emocijų ir nesiveldamas į dialogą.

Jie nusibrėžia ribas. Dauguma žmonių linkę prisitaikyti, kadangi jaučia, jog kontroliuoti chaoso neįmanoma. Ir visgi ribos reikalingos ir labai svarbios. Jos leis jums protingai nuspręsti, kur verta toleruoti toksišką žmogų, o kur – ne. Pavyzdžiui, jeigu bendradarbiaujate su toksišku žmogumi vienoje komandoje, jums tenka su juo bendrauti taip pat intensyviai, kaip ir su kitais komandos nariais. Nusibrėžkite griežtas ribas, tačiau darykite tai sąmoningai ir iš anksto, kad galėtumėte iš pat pradžių kontroliuoti visus negatyvius poveikius.

Jie niekam neleidžia sumenkinti sau džiaugsmo. Jeigu emociškai išmintingas žmogus džiaugiasi, tarkime, sėkmingai užbaigtu projektu, jis niekada neleis, kad šį džiaugsmą imtų menkinti kiti žmonės, kadangi jis pats yra savo laimės šeimininkas. Reakcijos visiškai atjungti neįmanoma, ir vis dėlto galite paprasčiausiai užmerkti į kandžias pastabas akis. Atminkite, kad savivertė ir savigarba sklinda iš jūsų vidaus, o ne iš pašalinių žmonių.

Jie koncentruojasi ne ties problema, o ties jos sprendimu. Kai susikoncentruojate ties problema, prasideda stresas, pasipila negatyvūs jausmai. Kai susifokusuojate į adekvačius veiksmus problemai spręsti, pajaučiate savo paties efektyvumą ir produktyvumą, kurie kelia pozityvias emocijas ir sumažina stresą. Nesikoncentruokite į žmogaus toksiškumą, kai su juo bendraujate. Koncentruokitės į tai, kaip galima būtų su juo protingai bendrauti.

Jie nieko neužmiršta. Emociškai intelektualūs žmonės sugeba atleisti, tačiau anaiptol ne pamiršti. Norint atleisti, reikia paleisti situaciją, kad galima būtų tvirtai žengti toliau ir tobulėti. Tačiau tai nereiškia, kad jie suteiks skriaudėjui ar manipuliatoriui dar vieną šansą. Protingi žmonės paprasčiausiai neturi jokio noro toliau turėti su jais kokių nors reikalų.

ŠaltinisPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI