Kaip santykiai su vyru įtakoja jūsų vaikus

Kad santykiai su vaikais būtų turiningi ir teiktų džiaugsmą, moteriai visų pirma reikia rūpintis savo vyru. Šioje srityje santykių garvežiu visada dirba būtent moteris. Jeigu ji teisingai sureguliuoja santykius su vyru, šis padaro viską, ko reikia ir jai, ir jų vaikams. Tai aksioma.

Kaip manote, kokią šeimą galima pavadinti laiminga? Daugelis pasakys, kad laiminga šeima – kai yra mama ir tėtis, kai pakanka pinigų, kai visi sveiki. Tačiau iš tikrųjų laiminga šeima yra ta, kurioje sutaria vyras ir žmona.

Kaipgi veikia vyro ir žmonos santykiai vaikus?

Jeigu sutuoktiniai nesusikalba, šitaip jie praranda sugebėjimą jautriai reaguoti į giluminius vaiko poreikius. Tačiau mamos šeimyninės problemos paliečia vaiką dar ir dėl to, kad mažylis gyvena jos įtakos sferoje ir „maitinasi“ jos nuotaikomis.

Galbūt kažkas dabar padarys didžiulį atradimą, o kas nors pavadins tai nesąmone, bet jeigu tėtis kažką duoda, kažko neduoda ar kažkaip ne taip elgiasi su vaiku, tai kaltininkė yra mama.

Egzistuoja labai svarbus pirmojo ryšio dėsnis. Apie ką jis byloja? Prioritetą visada turi tas ryšys, kuris susiformavo anksčiau. Vyras ir moteris iš pradžių susipažino ir nutarė sukurti šeimą. Tai pirmasis ryšys.

O paskui gimė vaikas – tai jau antras ryšys.

Dėl to, kad antrasis ryšys, t.y. santykiai su vaiku būtų turiningi, prasmingi ir teiktų džiaugsmą, žmonai, moteriai reikia išmokti pirmiausiai rūpintis santykiais su vyru.

Ir jeigu santykiai su žmona suyra, vyras nieko neduos ir vaikui. Tas pats pasakytina ir apie išsiskyrusias poras. Suprantu, kad be galo sunku sureguliuoti santykius su vyriškiu, kai su juo išsiskyrei. Tai labai plati atskira tema.

Ir vis dėlto juos reikia sureguliuoti iš naujo, jau kitame, ne bendros šeimos lygmenyje – pagal tuos pačius atvirumo ir sąžiningumo principus. Kitaip vaikas kentės: mama jaučiasi vargše auka ir nieko negauna iš vyro, tėvas neturi jokio noro bendrauti su vaiku ir jam ką nors duoti, vaikas lieka be tėvo. Tai didžiausia vaikų bėda per skyrybas. Dėl viso to mažylis kenčia vien dėl to, kad mama nesugebėjo susireguliuoti santykių su buvusiu vyru.

Istorijos moralas tas, kad geriausias dalykas, kurį galime nuveikti savo vaikų labui – susitvarkyti savo pačių santykius.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…