Kaip sudaužyti savo širdį

Originalas

Baisiausias skausmas – tas, kurį sau sukeliate patys. Tad jei nenorite daužyti savo širdies, jokiais būdais…

1. Neleiskite žmonėms abejoti jūsų jausmais ar juos menkinti.

Jei jūs ką nors jaučiate, jums tai yra tikra. Ir niekas neturi teisės sakyti, kad to iš tikrųjų nėra. Niekada. Juk jie negyvena jūsų kūne. Nemato pasaulio jūsų akimis. Niekas negali išgyventi visiškai to paties, ką jaučiate jūs. Todėl niekas neturi net menkiausios teisės jums sakyti, ką ir kaip jūs turite jausti ar vertinti jūsų jausmų. Jie svarbūs – pirmiausia jums. Neleiskite niekam įtikinti jūsų, kad yra kitaip.

2. Nesigailėkite dėl jau priimtų sprendimų.

Jei jūs gailitės praeityje priimtų sprendimų, liaukitės dabar pat. Atminkite – tuomet tai buvo pats geriausias iš visų įmanomų sprendimų, jį priėmėte remdamiesi tuometinėmis savo žiniomis ir patirtimi. Tuos sprendimus priėmėte ne jūs, koks/kokia esate dabar, o jūsų jaunesnė ir ne tokia patyrusi hipostazė, ir jei turėtumėte priimti tokį sprendimą dabar, be abejo, daug ką darytumėte kitaip. Tad palikite save ramybėje. Laikas ir patirtis stebuklingai suteikia mums išminties, turto ir padeda priimti teisingus sprendimus – ir dėl savęs, ir vardan mums brangių žmonių.

3. Nepriimkite jus mylinčių žmonių kaip natūralaus ir savaime suprantamo dalyko.

Vieną dieną, dėl vienokios ar kitokios priežasties, jūs suprasite, kad jums kažko labai labai trūksta. Ir visai nesvarbu, kaip seniai jūs matėtės ar kaip seniai kalbėjotės. Tiesiog jūs užsiiminėsite savo reikalais, ir staiga suprasite, kad norite, jog tas žmogus būtų šalia. Tiesiog čia, tiesiog dabar pat. Tad vertinkite kiekvieną akimirką, kurią leidžiate su mylimais žmonėmis – ir pasistenkite, kad tokių akimirkų jūsų gyvenime būtų kuo daugiau.

4. Neleiskite jūsų egoizmui jus užvaldyti.

Kartais mes patys apsisprendžiame būti neteisiais – ne todėl, kad iš tikrųjų klystume, o todėl, kad savo išdidumą įvertiname daug labiau, nei santykius su tam tikrais žmonėmis. Atminkite – kai du neabejingi vienas kitam žmonės pykstasi, neteisūs yra abu. Jie iškelia svarbumą būti tuo ar kitu klausimu teisiam aukščiau už savo meilę ir draugystę. Todėl tokioje situacijoje teisus yra būtent tas, kuris pirmas prisipažįsta klydęs ir atsiprašo.

5. Nesivelkite į kiekvieną jūsų kelyje pasitaikantį ginčą.

Tai, kad jaučiatės tvirtai, dar nereiškia, kad privalote sustoti ir dalyvauti kiekvienose smuklės peštynėse. Tai, kad esate stiprus, dar nereiškia, kad turite atsakyti į grubias replikas. Ir jau tikrai neverta duoti atkirčio. Būkite aukščiau, nenusileiskite iki jų lygio – juk jiems tik to ir tereikia. Išlaikykite ramybę ir savigarbą. Tikrai stiprūs žmonės paprastai turi proto, kad susidūrę su kliedesiais, nusisuktų ir nueitų tolyn aukštai iškelta galva.

6. Neįsileiskite į sielą negatyvo.

Nesvarbu, kiek negatyvo išpila ant jūsų galvos aplinkiniai – neverta dėl šių srautų nuleisti rankas ir stotis į susinaikinimo kelią, kuriuo tie aplinkiniai eina jau seniai. Kaip elgtis su savo siela – spręsti tik jums. Ar esate laimingas, galima spręsti pagal jūsų minčių turinį. Tad būkite pozityvūs. Ir žinokite – geriausios gyvenimo dienos dar priešaky.

7. Neskubinkite meilės.

Puikūs asmeniniai santykiai – tokie santykiai, kai du žmonės priima vienas kito praeitį, palaiko bendrą dabartį ir pakankamai vienas kitą myli, kad susikurti ateitį. Tad neforsuokite meilės. Atraskite partnerį, kuris nesikabins į jus, baigdamas nusmaugti, kuris skatins jūsų tobulėjimą, leis jums išsilukštenti iš jūsų kiauto ir išskristi į platųjį pasaulį ir tikės, kad būtinai sugrįšite. Tai ir yra tikra meilė, ir patikėkite – jos verta palaukti.

8. Nelaikykite tų, kurie nebenori būti greta.

Taip, dažnai atsisveikinimas su tais, kurių labai nenorite paleisti, gali būti itin skausmingas, bet patikėkite, jei jie tikrai nenori būti su jumis, jūs jų vis tiek neišlaikysite, tik patirsite dar daugiau skausmo. Jei kas nors neatsako į jūųs meilę tuo pačiu ir didžiąją dalį laiko elgiasi taip, tarsi jūs jam nieko nereiškiate… pagalvokite, ar tikrai taip jau labai norite matyti šį žmogų savo gyvenime? Vieninteliai žmonės, kuriuos verta laikyti greta – tie, kurie nori, kad greta jų būtumėte jūs.

9. Neignoruokite nei vieno svetimo patarimo.

Pats liūdniausias melas – tas, kurį sau meluojame mes patys. O tikras draugas tuo ir yra tikras, kad visad sako teisybę, kokia nemaloni ji nebūtų. Todėl nepykite ir neįsižeiskite ant kiekvieno jus sukritikavusio, automatiškai nuspręsdami, kad jis jūsų paprasčiausiai nekenčia. Gal kas nors ir tikrai jūsų nekenčia, bet juk tikrai ne kiekvienas. Kai kuriems jūs tiesiog rūpite, ir būtent todėl jie sako jums tą tiesą, kurią jūs nesąmoningai neigiate.

10. Nepasiduokite. Niekada.

Gyvendami nelengvame laikmetyje, jūs tarsi važiuojate tirštame rūke. Tikrai ne visada matote, kur važiuoti, pastoviai vaidenasi, kad pasiklydote, kyla noras apsisukti ir važiuoti atgal, o kiekvienas nuvažiuotas kilometras prilygsta ištisai amžinybei. Tačiau kokie įsibauginę ir pavargę nebūtumėte, neturite kito kelio, kaip tik ir toliau kvėpuoti, žiūrėti į kelią priešais, judėti toliau ir tikėti, kad jūsų likimas jūsų neapleis.

Į lietuvių kalbą vertė Audra MaksvytienėNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…