Kaip suformuoti įprotį – paprasti patarimai

Visi mes turime savų, nepakartojamų įpročių. Kartais juos įgyti visiškai lengva, ypač jeigu jie kenksmingi. Tačiau dažniausiai įpročio formavimas – labai daug darbo reikalaujantis procesas. Įvairiais duomenimis, prireikia 21-65 dienų, kad susikurtume įprotį. Tai, žinoma, daug laiko. O iš kitos pusės – vertas dalykas. Tai kaipgi susiformuoti įprotį?

Vizualizuokite rezultatą. Smegenims labai sunku suprasti, kam jums reikia kiekvieną dieną daryti viena ir tą patį. Kiekvieną dieną darote kažkokius pratimus, miegate, laikydamiesi režimo ar išmokstate po 50 užsienio kalbos žodžių? Tada įsivaizduokite rezultatą: tampate gražūs ir pasitempę. Padidėja darbingumas, sulaukiate paaukštinimo. Arba įsivaizduokite, kaip vaikštinėjate gatvėmis toje šalyje, kurios kalbą mokotės.

Susidarykite veiksmų planą. Jeigu susiformuosime uždavinį vien galvoje, jis taip ir liks nerealizuotas. Dėl to reikia ne tik aiškiai formuluoti mintis, bet ir fiksuoti jas ant popieriaus. Pavyzdžiui, ne “mažiau valgyti”, o “nevalgyti saldaus ir gaminių iš miltų”. Ne “užsiimti sportu”, o “treniruoti pilvo presą porinėmis, o kojas – neporinėmis dienomis”. Svarbiausia, kad uždavinys būtų realus ir įvykdomas.

Žymėkitės rezultatus. Kiekvieną dieną užfiksuokite savo pasiekimus. Pasikabinkite specialų kalendorių, kuris akivaizdžiai atspindės progresą. Padarėte rytinę mankštą? Fiksuokite. Perskaitėte suplanuotą skaičių puslapių? Padėkite paukščiuką. Šitas kalendorius parodys nueitą kelią link naujo įpročio ir padės nesustoti ties jau pasiektu.

Papasakokite apie savo idėją. Galima brūkštelėti tekstą socialiniame tinkle, papasakoti artimiesiems, kolegoms, draugams. Svarbu, kad kas nors žinotų apie jūsų sprendimą. Taip atsiras papildomas stimulas veikti. Juk niekam nesinori pasirodyti kitų akyse tokiu, kuris daug kalba, bet nieko nedaro. Dėl tos pačios priežasties reikia ne tik pasakoti apie naują sumanymą, bet ir realiai judėti link tikslo.

Sumažinkite atoslūgio riziką. Sukurkite palankias sąlygas įpročiui formuoti. Jeigu dabar nebevalgote mėsos, paprašykite pažįstamų, kurie pakvietė į vakarėlį, pagaminti kelis patiekalus specialiai jums. Ar atsineškite savo maisto. Bet kokiu atveju reikia pasirengti pačioms įvairiausioms situacijoms, kad visas įkarštis keistis neatslūgtų.

Ieškokite bendraminčių. Nusipirkite abonementą į sporto salę, užsirašykite į kursus, trumpiau tariant – ieškokite sąjungininkų. Paprašykite tėvų, draugų ar kolegų nueiti su jumis drauge. Įstokite į tematines bendrijas socialiniuose tinkluose. Kai pasinersite į erdvę, susijusią su jūsų trokštamu nauju įpročiu, bus lengviau jį suformuoti.

Apdovanokite save. Paskatinimai stiprina motyvaciją. Pavyzdžiui, už visą savaitę reguliaraus darbo atlyginkite sau kuo nors maloniu. Nueikite į kiną, ką nors nusipirkite. Tiktai nesukčiaukite, patys savęs neapgausite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…