Kaip sunaikinti savo autoritetą vaiko akyse?

Originalas

Daug diskutuojama apie tai ar šiuolaikiniai vaikai suaugusius žmones priima kaip savaiminius autoritetus. Ar užtenka būti mama, tėčiu ar mokytoju, kad vaikas Jus gerbtų ir klausytų? Dažniausiai taip ir būna, tik suaugę žmonės piktnaudžiaudami savo galia arba nebrėždami jokių ribų vaikui gali prarasti autoritetą vaikui.

Taigi kaip suaugę žmonės sumenkina savo autoritetą vaikui:

• Per daug jį kontroliuodami ir nepasitikėdami vaiku. Tas, kas nepasitiki kitu, tas viduje nepasitiki savimi. Jei suaugęs žmogus nuolat kontroliuoja vaiko elgesį, jis tarsi siunčia žinutę: „aš blogai tave išauklėjau, todėl dabar turiu labai akylai prižiūrėti“. Nepasitikinčiu žmogumi sunku pasikliauti ir jį gerbti.

• Dažnai netekdami kantrybės ir išliedami savo neigiamas emocijas ant vaiko. Emocijų išsitaškymas parodo suaugusio žmogaus silpnumą, negebėjimą susitvardyti. Savo emocijų nevaldantis žmogus neatrodo vaikui labai patikimas.

• Laužydami sukurtas taisykles. Reikia stengtis laikytis savo sukurtų taisyklių ir duoto žodžio. Taisyklės sukuria vaikui saugumo jausmą. Taigi jei negalima žaisti su telefonu ilgiau kaip vieną valandą, tai šios taisyklės reikia laikytis net ir tada, kai pas Jus atėjo svečių, o vaikas Jums trukdo ramiai kalbėtis.

• Panikuodami stresinėse situacijose. Autoritetais tampa tie žmonės, kurie geba stresinėse situacijose išlaikyti šaltą protą, todėl jei dažnai panikuojate, tai matydami Jūsų vaikai pradės mažiau Jumis pasitikėti.

• Negerbdami partnerio su kuriuo augina vaiką. Jei mama negerbia tėčio, o tėtis mamos, kodėl vaikas turi kurį nors iš jų gerbti? Pirmiausia reikia gerbti ir klausyti vienas kito, jei pagarbos ir įsiklausimo norime iš vaiko.

• Dėl visko tardamiesi su vaiku. Vaikas turi būti vaikas. Su vaiku tikrai nereikia tartis dėl kiekvieno savo, šeimos ar vaiko žingsnio. Jūs tūrite kartais nuspręsti už vaiką ir vaikui tik pateikti faktą. Labai naudinga yra apgalvoti: kokiose situacijose sprendimus priimsite nepasitarę su vaikų, kur tarsitės su vaiku ir klausite jo nuomonės ir kur atiduosite sprendimo laisvę vaikui.

Pagalvokite, kokie žmonės mums yra autoritetai, kokios kitų žmonių savybės mus žavi, ar mes patys sau esame autoritetais. Jei sąžiningai atsakysite į šiuos klausimus, Jums bus aiškiau, ką daryti, kad Jūsų vaikas labiau Jus gerbtų.

Psichologė-psichoterapeutė Gintarė JurkevičienėNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…