Kaip suprasti, ką apie tave galvoja aplinkiniai

Stipri asmenybė nepriklauso nuo aplinkinių nuomonės, jai nereikia pagyrų, kad suprastų, ko yra verta. Tačiau būna momentų, kai visgi vertėtų atsižvelgti į žmonių nuomonę. Netgi stambios kompanijos, paleisdamos į rinką naują produktą, atlieka vartotojų apklausas, tai kuo prastesnis, pavyzdžiui, tavo projektas? Kodėl neišsiaiškinus tikslinės auditorijos nuomonės apie tavo naują knygą, sumanymą ar tiesiog naują šukuoseną?

Didžiausia problema yra ta, kad aplinkiniai greičiausiai pritars viskam, ką pasiūlysi aptarti. Takto jausmas ir baimė įskaudinti verčia žmones pataikauti ir netgi meluoti. Ir viena, ir kita nepadės tau tobulėti. Tačiau yra keli būdai visgi išsiaiškinti teisingą nuomonę.

Teisingas klausimas – sėkmės garantija

Užuot tiesiog paklausus: “Kaip tau tai patinka?”, užduok konkretesnius klausimus: “Ką galėtum pasakyti apie mano knygos pagrindinio herojaus charakterį?” Ir geriau klausti ne kas patiko, o “Kas tau labiausiai nepatiko?”, “Ką pakeistum šioje vietoje?” Kartais žmogus, mėgindamas nuslėpti, kas jam nepatinka, sako kažką panašaus į: “Puikus produktas, bet man jis tiesiog netinka”. Dėl to klausk konkrečiai: “Ar pirktum šitą produktą? Kodėl?”

Atkreipk dėmesį ne vien į žodžius

Bendraudamas su žmonėmis, pasistenk ne tik klausytis, bet ir stebėti. Pavyzdžiui, jei skaitai ištrauką iš savo knygos, atkreipk dėmesį, kokiais momentais žmogus keičia pozą, siurbteli kavos ar užmeta akį į telefoną. Pasižymėk juodraštyje kiekvieną tokį momentą, tau reiks su juo padirbėti.

Arba, tarkime, turi tinklapį apie sportą ir sveiką mitybą. Paklausk draugų, kokius pratimus iš tavo įdėtų video jie patys išbandė, kokius patiekalus pasigamino.

Narsiai išklausyk bet kokias pastabas

Kritika ne visada būna teisinga, gali būti netgi kvaila ar skaudinanti, tačiau būtina stoiškai iškęsti bet kokias pastabas. Jei nori, kad žmonės labiau tavimi pasitikėtų ir nebijotų pasakyti tiesos, reaguok į kritiką palankiai ir su dėkingumu.

Vienas vienintelis tavo agresijos pliūpsnis ilgam įtvirtins aplinkiniams nuomonę, jog tu labai liguistai reaguoji į bet kokias pastabas ir žmonės visam laikui nustos dalintis su tavimi savo tikrąja nuomone.

Kreipkis į interneto bendruomenę

Tai turbūt pats žiauriausias ir negailestingiausias instrumentas, kadangi internautai nė negalvos tausoti tavo jausmų. Ten kiekvienas išsakys, ką galvoja ir jei nesi pasirengęs žiauriai kritikai, geriau atidėk internetinį variantą geresniems laikams.

Tarp trenktų trolių, stereotipiškai mąstančių žmogėnų ir tiesiog idiotų visada atsiras tokių, kurie pasidalins išties vertingomis pastabomis ir pradžiugins konstruktyvia kritika. Tačiau tai nereiškia, kad turi kreipti dėmesį tik į palankius atsiliepimus. Surask savyje jėgų prisipažinti, kad pasaulyje nebūna nieko idealaus.

Saugokite nemalonią tiesą į akis rėžiančius žmones kaip savo akį

Sąžiningas ir atviras vertinimas skaudžiai smogia savimeilei, dėl to žmonių, kurie rėžia tiesą, dažniausiai nemėgsta. Tačiau tik ne tu. Tau juk reikalinga tiesa. Sugalvoti kaip pagirti nėra taip sudėtinga, kaip atvirai ir sąžiningai įvertinti, be jokių pagražinimų.

Jeigu tavo aplinkoje yra tokių žmonių, vertink juos, gerbk ir įsiklausyk. Net jeigu kartais jie tave klaikiai siutins ir apskritai menkai susigaudo, tačiau tavo saviugdai ir tobulėjimui tokie žmonės – tikras lobis.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…