Kaip suprasti, kad tai meilė? Pažvelkime į tai iš kitos pusės

Anksčiau maniau, kad meilė – tai kažkas spontaniško ir akivaizdaus. Toks savotiškas jausmų sukrėtimas. Užgriūna žmogų kaip sniegas ant galvos. Atlekia kaip Amūro strėlė. Ir tą momentą mes visi suprantame, tiesa?

Netiesa. Sulaukusi 38 metų ir išgyvenusi vienas skyrybas, aš daugiau nebelaukiu tokios meilės. Dabar Amūras man labiau asocijuojasi su Kalėdų Seniu, ar Velykiniu Triušiu. Meilė – tai tavo sprendimų seka. Pirmasis sprendimas pagrįstas daugybe įvairių faktorių, įskaitant chemiją, principus, humoro jausmą, protą, figūros tipą ir visas kitas aplinkybes.

Skatinami visų šių faktorių mes priimame sprendimą plėtoti meilę šiam žmogui, ar ne. Ir jeigu pasiryžome šiai avantiūrai, štai tada ir gali prasidėti įvairūs spontaniški įvykiai ir momentai, visa ta romantika.

Paskui bus barniai, konfliktai, erzinantys faktoriai, mes pradedame abejoti, ar teisingai pasirinkome. Ir štai čia tenka priimti sekantį sprendimą: tęsti santykius, prisitaikyti prie šio žmogaus, ar ieškoti kito? Šitas sprendimas irgi grindžiamas begale įvairiausių faktorių.

Meilė – tai kasdien daromi sprendimai, kiekvieną dieną mes renkamės: mylėti ar nemylėti. Ir viskas. Labai paprasta.

Yra skirtumas: jausti kažkam meilę (pergyventi dėl žmogaus) ir mylėti (priimti sprendimą mylėti). Mes galime žmogui jausti meilę, tačiau tai nereiškia, kad nusprendžiame jį mylėti visada.

Pasirinkti meilę – tai ne jausmas, o veiksmas.

Štai dėl ko taip sunku. Mums reikia kažką daryti – ir ne šiaip puokštę gėlių pakeliui į namus nupirkti. Mums reikia patraukti į šalį savo pačių interesus.

Kartais mylėti lengva, kartais – sunku. Tačiau bet kokiu atveju – tai mūsų pačių sprendimas.

Laikui bėgant, jeigu mes kasdien renkamės meilę, ji sutvirtėja. Mums pasidaro lengviau ją pasirinkti. Mūsų indėliai (energija, jausmai, jėgos, pastangos) atsiperka. Tampame stipresni kaip pora, kaip asmenybės, nes abu žvelgiame į santykius labai rimtai ir darome tik sąmoningus sprendimus.

Tai kaip sužinoti, ar tai meilė? Klausimas neteisingas. Klausti reikia – ar nusprendėte mylėti šitą žmogų, ar ne? Tiesiog dabar to savęs paklauskite. Ne rytoj. Pasirinkite. Taip ar ne? Ir jeigu atsakymas “taip”, tada mylėkite taip stipriai, kaip tik galite. O jeigu ne, tai ši patirtis tik padarys jus stipresniais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…