Kaip sureguliuoti santykius su anyta ir kam to reikia

Ne paslaptis, kad dauguma merginų ištekėjusios susiduria su nelabai šiuo faktu besidžiaugiančia vyro mama. Marčios ir anytos santykiai paprastai labai greitai įsitempia. Ir prasideda stumdymasis.

  • „Eik ir pasakyk savo mamai…“
  • „Aš su tavo mama bendrauti nebenoriu“
  • „Man ji ne mama“
  • „Tegu tavo mama nuperka mums šaldytuvą“
  • „Negaliu daugiau pakęsti tavo mamos mūsų namuose!“

Ir taip toliau.

Perskaičiau begalę istorijų, kurių tema: „Mano anyta – monstras!“ Plaukai nuo kai kurių pasakojimų šiaušiasi.

Ir būtų dar nieko, jei šitas konfliktas negriautų poros santykių. O juk būtent tai ir galima pavadinti uždelsto veikimo mina. Kuri iš pradžių nepastebimai voliojasi krūmuose, tačiau vieną gražų momentą sprogs visa jėga. Ir sveiki liks ne visi. Netgi tie, kure išgyvens, iki paskutinių savo gyvenimo dienų liks sužeistomis širdimis.

Tarp dviejų ugnių

Pažvelkime į situaciją vyro akimis. Jis turi mamą. Tai moteris, kuri jį pagimdė, maitino, užaugino. Ir netgi jei ji padarė viską ne idealiai, būtent jos dėka jis egzistuoja. Tai neigti būtų sudėtinga.

Kaip bet kuris kitas vaikas, jis labai lojalus savo tėvams. Net jeigu viešai to nerodo. Net jeigu jo santykiai su mama blogi. Širdyje jis vis tiek ją myli. Besąlygiškai. Kaip ir visi vaikai. Tą, beje, lengva pastebėti: jei vyras pats blogai atsiliepia apie savo motiną, tai kitiems dažniausiai blogai kalbėti apie ją neleidžia.

Dabar atsirado moteris, kurią jis myli. Ir ji myli jį. Viskas lyg ir puiku. Tačiau paaiškėja, kad mylimoji konfliktuoja su mama. Ir tada jis atsiduria tarp dviejų ugnių. Kiekvienu momentu, kiekvieną akimirką jam tenka rinktis – mama ar žmona? Žmona ar mama? Kaip manote – lengvas tai darbas išties mylinčiai širdžiai? Yra ir kitas klausimas – kuo tai pasibaigs?

Dažniausiai laimi mama. Dėl to, kad mamos nepasirinksi, o žmoną galima pasirinkti. Dėl to kad mamą jis pažįsta 40 metų, o žmoną – tik 5. Dėl to, kad mama jį supranta, priima tokį, koks jis yra, o žmona – ne. Kitaip tariant, gaunasi, kad konfliktas su anyta daugiausia problemų galiausiai pridaro marčiai. Ir būtent marti greičiausiai liks be nieko.

Vadinasi, tai marčios uždavinys – sureguliuoti santykius su anyta. Savo pačios šeimyninio gyvenimo labui, vaikų ir vyro labui.

Atiduok pasauliui geriausia, ką turi?

Dabar pažvelkime į situaciją mamos akimis.

Prieš daug, daug metų ji augino šitą berniuką. Skalbė vystyklus, slaugė sergantį, tepė jodu nubrozdintus kelius, guodė po peštynių vaikų darželyje. Darė už jį mokyklinius namų darbus, vedžiojo į būrelius, pirko jam ledo ritulio lazdą, o pati penktus metus vaikščiojo su tuo pačiu senu paltu.

Tokios yra mamos. Jos labai daug atiduoda savo vaikams. Žinoma, visokių pasitaiko. Dauguma, o gal net visos, nori didžiuotis vaikais, nori, kad vaikai džiugintų ir padėtų. Retas iš tėvų ir mamų yra pasirengęs pritarti vaiko pasirinkimui ir vaiką paleisti.

Dauguma dabartinių motinų auklėjo tik vieną ar du vaikus. Dėl to laukti „naudos“ daugiau neturi iš ko. Ir tada be galo svarbu išsaugoti šį „pensijos fondą“. Bet kokia kaina.

Kas gi vyksta, jeigu tai šitaip svarbu? „Pensijų fondas“, t.y. vaikas galiausiai pradeda maištauti. Nes gimė jis šiame pasaulyje ne tam, kad pateisintų kažkieno lūkesčius. Ir jis nori eiti savo keliu, o ne stengtis visą laiką atitikti kažkokius reikalavimus.

Kas vyksta su mama, kuri susiduria su savo mylimo kūdikio maištu? Širdis jai plyšta iš skausmo ir nusivylimo.

Štai neįkainuojamas kūdikis užaugo. Pavirto dideliu stipriu vyru. Tačiau dėl savo „jaunumo ir kvailumo“ jis nedėkoja už tai savo mamai. Dar daugiau – atsiveda į namus kažkokią pašalinę merginą.

Ši mergina iškart nusprendžia, kad dabar jis yra jos vyras. Ir pradeda atsikariauti teritoriją. Pas mamą nesilankyk, mamai neskambink, mamos dovanas išmesk. Vaikus patikėsime tik mano mamai. Ir t.t.

Nauja šeima ar tėvų šeima?

Nauja šeima, žinoma, turi pranašumą senos šeimos atžvilgiu. Vaikai turi išeiti iš tėvų šeimų ir kurti savas. Tačiau labai didelę reikšmę turi pats išėjimas, kaip būtent mes išeiname. Ar trenkiame durimis ir sudeginame tiltus, ar pabėgame kaip galima toliau, ar visiškai nutraukiame ryšius, ar pasakome savo nuoširdų „ačiū“ ir toliau gyvename, kaip patys norime.

Jausti dėkingumą tėvams visiškai nereiškia, kad turime pataikauti visiems jų kaprizams. Tai nereiškia, jog turime gyventi tik tam, kad pastoviai juos džiugintume. Tikrasis dėkingumas gali pasireikšti tik tuo, kad susilauksime vaikų ir duosime jiems ne mažiau, negu gavome patys.

Jei įsivaizduosime, kad vyras – tai didžiulis ir galingas medis, pasidarys aišku, kaip elgtis su jo šaknimis. Juk jo giminė – tai kaip tik šaknys, maitinančios medį ir teikiančios jėgų jo augimui ir vystymuisi.

Jei pabandysime išrauti jauną medį ir apkapoti visas šaknis, jis greičiausiai žus, taip ir nesužydėjęs. Stipriu ir galingu jis gali tapti tik išsaugojęs ryšius su gimine. Semdamasis iš jos jėgų ir perduodamas jas toliau – saviems vaisiams.

Ko gi tikisi marčios iš anytų?

1. Labai dažnai mamos meilės pakankamai negavusios mergaitės laukia, kad tai padarys anyta. Kad ji priims ją kaip savo dukrą. Ir duos visa tai, ko ji negavo iš savo mamos.

Tai praktiškai nerealu. Taip atsitinka, žinoma, tačiau be galo retai. Jeigu anyta užaugino daug sūnų ir visą gyvenimą svajojo apie dukterį, pavyzdžiui.

Tu jau ir taip paėmei iš anytos didžiausią jos vertybę – sūnų. Ji jau ir taip atidavė tau labai daug. Net jeigu tu šito nematai ir nesupranti.

Tačiau kai nustojame laukti iš jos motiniškos meilės, pasidaro lengviau blaiviai pažvelgti į situaciją.

2. Mes, marčios, irgi tikimės, kad bus pripažintas mūsų autoritetas. Išvertus į paprastą kalbą – kad vyras būtų visiškai mano. Ir šoktų pagal mano, o ne pagal mamos dūdelę.

Tačiau vyras – ne daiktas ir ne gyvulys ūkyje. Ir ne žiurkėnas, kurį galima kartu su narveliu atiduoti kitam. Netgi šuo ne visada klauso to, kas jo pase įrašytas kaip savininkas.

Vyras – tai pilnavertis žmogus. Kad ir kaip keistai tai tau skambėtų. Jis negali kam nors priklausyti.

3. Mes trokštame autonomijos. Savo asmeninės šeimyninės erdvės. Nepriklausomybės.

Tik pamirštame tai, kas svarbiausia. Žmogus niekada nebūna absoliučiai autonomiškas ir nepriklausomas. Kai susipažįstate su vyru, jūs niekada nebūnate vieni du. Jūsų visada mažiausiai šeši – tavo tėvai, jo tėvai ir jūs. Dažniausiai – dar daugiau. Prisideda senelių, prosenelių įtaka ir t.t.

Ir visa tai tęsiasi jūsų vaikuose. Norite jūs to, ar nenorite. Patinka jums tai, ar nepatinka.

Kodėl apie tai rašau

Mūsų santykiai su vyro mama įveikė ilgą kelią. Aš iki šiol pamenu, kaip ji išblyško, kai maniškis pranešė jai apie mūsų vestuves. Pamenu, kokį šoką ji patyrė ir kaip sudėtinga iš pradžių mums buvo bendrauti.

Pamenu ir kelis mėnesius trukusį nekalbadienį, kai vyras paprašė mamos daugiau nebeatvažiuoti į svečius. Ir pamenu, kaip jam tada buvo sunku. Kaip ilgėjosi ir mamos, ir tėvo (kuris, kaip tikras džentelmenas, stojo savo moters pusėn).

Ir tik neseniai man pavyko ją suprasti. Sugebėjau suvokti jos begalinę meilę sūnui, kuris kažkada vaikystėje vos nemirė. Pajaučiau jos skausmą dėl to, kad jis užaugo ir gyvena savo gyvenimą. O svarbiausia, ką aš pajutai – dėkingumą. Aš suvokiau – kad ir kokia ji bebūtų, būtent ši moteris užaugino mano mylimą vyrą. Ir tiek daug visko jam davė. Visa tai, ką aš jame myliu – tai ir jos nuopelnas.

Kai šitai pajutau, sugebėjau jai parašyti. Iš pradžių labai lakoniškai: „Ačiū jums už tokį nuostabų sūnų“. Ir šis atvirukas tarsi pralaužė užtvanką, kuri riogsojo tarp mūsų.

Pajutau didžiulį palengvėjimą. Dėl to, kad man nereikia mėginti jos pakeisti vyrui savimi. Ir nereikia stengtis jo iki galo užkariauti. Man nereikia jo dalintis su ja. Jis visada buvo ir liks jos sūnumi. O man jis reikalingas kaip vyras. Ir vieta šalia jo – mano vieta. O mama visada liks stovėti jam už nugaros.

Palengvėjimą pajautė ir vyras. Jam pasidarė paprasčiau kalbėtis su manimi apie savo šeimą ir vaikystę.

Ir jos širdis taipogi atitirpo. Pagaliau mes galime ramiai bendrauti. Kaip dvi moterys, kurios taip stipriai myli vieną ir tą patį vyrą. Ir tuo pat metu kiekviena iš mūsų turi savą vietą jo širdyje.

Ji prisipažino, kad tai buvo puikiausias atvirukas per visą jos gyvenimą. Dabar rašau jai būtent tokius sveikinimus. Nes tai yra tiesa. Ji iš tiesų pagimdė ir užaugino patį geriausią vyrą. Ir aš jai už tai dėkinga.

Kaip sureguliuoti santykius su anyta

Nesikišk į jų šeimyninius santykius. Nespręsk už vyrą, kada ir kiek laiko jis turi bendrauti su šeima. Ir kaip būtent jis turi tai daryti.

Spręsk problemas su savais tėvais. Dažniausiai konfliktas su anyta liudija, jog esama daug neišspręstų problemų su savo pačios mama. Dėl to užsiimk savimi ir savais santykiais. Kai pasikeisi pati – pasikeis ir pasaulis aplinkui. Arba bent jau tavo požiūris į pasaulį.

Pamėgink nuoširdžiai jai padėkoti. Bent jau raštu, jei pasakyti kol kas sudėtinga. Bent jau savo viduje pajausk dėkingumą, jei parašyti kol kas ranka nekyla. Juk tikrai yra už ką dėkoti – ta moteris užaugino vyrą, kurį jūs mylite. Būtent ji yra šio šedevro bendraautorė. O tai – nuopelnas.

Pradėk ja rūpintis. Nuoširdžiai. Pavyzdžiui, man buvo svarbu suvokti, kad maniškei mamai dovanas mes parinkome ir išsiuntėme, o vyro mamai – ne. Dabar stengiuosi pirmiausiai galvoti apie anytą. Dovanas perku iš pradžių jai, o jau paskui savo mamai.

Suprask, kad jūsų vaidmenys skirtingi. Tai nereikia pakeisti jam mamos. Jo širdis gali mylėti jus abi. Skirtingai. Kiekviena turi savo vietą.

O svarbiausia – išmok priimti vyrą visą. Suprasdama, kad priimti jį – reiškia priimti ir visa tai, kas stovi jam už nugaros. Jo tėvus, jo močiutes, senelius, giminės programas ir scenarijus. Net jeigu tau tai nepatinka. Visa tai visiems laikams į jį susigėrė. Ir būtent tai suteikė jam gyvybę.

Linkiu kiekvienai iš mūsų kada nors tapti pačia geriausia pasaulyje anyta – juk jūs suprantate, kad ja (arba uošve) tapsite vieną gražią dieną?

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Moteris po vestuvių Daugelį vyrų neretai šokiruoja tai, kaip smarkiai pasikeičia jų žmonos po vestuvių - buvo tokia miela mergaitė, balta ir pūkuota, o pavirto raganų rag...
4 priežastys, kodėl moterys kenčia nesveikus santy... Originalas Nesveiki santykiai – tai bet kokie santykiai, kuriuose moterys jaučiasi nelaimingos. Nesvarbu kodėl – ar kad vyras per daug mėgsta alkohol...
Vyrų poreikiai žvelgiant moterų akimis Gyvenime ne viskas lengvai klostosi. Darome klaidas, už kurias kartais mokame metų metus. Vyrų ir moterų santykių tema jaudina daugumą iš mūsų. Juk da...
Ką ir kokiu tikslu pritraukiame į savo gyvenimą Paskutiniu laiku vis labiau stebiuosi, kaip viskas puikiai suderinta ir numatyta šiame pasaulyje. Viskas savo vietose, viskas turi savo reikšmę. Štai,...
Nuoskauda ir pyktis – visų moterų rykštė Ypač aštriai tai pasireiškia santykiuose su vyrais. Moterys pyksta dėl vyro elgesio, poelgių, žodžių, pyksta, kai joms užeina bloga nuotaika, kai band...
Tikra meilė nebūna nelaiminga Tikra meilė nebūna nelaiminga. Ji gali padovanoti karčią patirtį, atnešti nuoskaudas ir nusivylimus, tačiau visa tai tik skatins tolimesnį asmenybės t...
Triskart išsiskyręs psichologas padės jums sukurti... Labai tipiška situacija: apie laimingos šeimos kūrimą ir vaikų auklėjimo problemas samprotauja žmonės, kurie kartais nėra sukūrę šeimos ir neturi vaik...
Moterys, pakaks knisti vyrams protą Vakar į mano konsultaciją atėjo trys moterys, kurioms pateikiau tą patį receptą: "Pakaks knisti vyrams protą!" Atleiskite už grubumą, tačiau švelnesn...
Santykiai su toksiškais giminaičiais Gerai, kai šeima - maža tvirtovė, kurioje mus myli, gina ir visokeriopai palaiko. Tačiau atsitinka, kad patys artimiausi žmonės stoja į priešingą bari...
Devyni momentai, kada suprasi, jog sutikai tikrąją... Jūs lygūs. Tai tuo pat metu pats paprasčiausias ir pats sudėtingiausias dalykas, kurį reikia suprasti. Neretai vienas iš partnerių įdeda daugiau pasta...
Norite ištekėti už „gatavo vyro“? Pagalvokime realiai, be įsižeidinėjimų. Kodėl jus turėtų pasirinkti jau "gatavas" vyras, turintis visą rinkinį vyriškų savybių? Man buvo užduodama da...
Kada namai – tai žmogus. Kad ir kur jis bebū... Namai - tai žmogus, kurio laimė - tai ir jūsų laimė. Mes asocijuojame savo namus su ta vieta, kur miegame, kur užaugome, kur gyvena mūsų šeima ir dra...
Jūs jau sutikote savo meilę. Požymiai Tikiuosi, jūs jau seniai supratote, kad meilė - tai ne nesibaigianti romantika kaip rodoma filmuose. Tikri jausmai pasireiškia visiškai kitaip. Jums ...
Meilės įrodymai Dabar tokie laikai, kad žmonės nustojo tikėti giliais jausmais ir meilę tenka periodiškai įrodinėti. Iš tikrųjų tai padaryti nėra paprasta, tačiau tur...
Moteris gyvena emocijomis Visiems vyrams naudinga žinoti svarbiausią santykių su moterimis taisyklę - moteriai pastoviai reikalingos naujos emocijos. Moterys - tai būtybės, kur...
Moterų pranešimai, kurių vyrai pakęsti negali Šiuolaikiniuose santykiuose susirašinėjimas gali nulemti, gausis jums kažkas su šiuo žmogumi, ar nesigaus. Tiesiog nuostabu, kaip keli paprasti žodžia...
Apie nuodingą humorą santykiuose Pašaipos, juokeliai, pokštai... Iš vienos pusės - absoliučiai nekalti dalykai, kurie gali pagyvinti bendravimą. O iš kitos - humoras geras, kai jis ab...
Aš jo neverta. Kas slypi už šių žodžių? Atsakymas į šį klausimą gali šokiruoti daugelį moterų, dėl to nerekomenduoju toliau skaityti toms, kurios vien gailisi savęs ir nepasirengusios negail...
Moteriška būsena – laukimas Mokėjimas laukti - labai vertinga moteriška savybė. Ir moteris, kaip pasyvusis pradas, turi mokėti būti tokioje būsenoje. Laukti mums gyvenime tenka d...
Priekaištai paverčia bet kokius santykius vergove... Ar pastebite, kiek daug žmonių kalba priekaištų kalba? Manau, tai jau beveik tapo bendravimo norma. Daug kas netgi nepastebi, kaip priekaištauja kitie...
Paprastai apie jaunos ir nepatyrusios žmonos klaid... Skųstis vyru ar santykiais tėvams. Jūs pasibarsite, susitaikysite, vienas kitam atleisite, o štai tavo mama jam niekada neatleis. Tu nuteiki tėvus pri...
Moterys, kurių neišmokė mylėti Kur internete neužeisi - visur moteriškos aimanos raudos dėl sudaužytų širdžių. Viena padarė sėkmingą karjerą, bet nesugebėjo išdresiruoti vyro. Kitą ...
Kaip paleisti ir pamiršti? Nesumeluosiu, jei pasakysiu, kad didelė mano, kaip psichologės, darbo dalis yra padėti žmonėms atsikratyti praeities naštos. Ir pagrindinę šio užsiėmi...
Išėjo neatsisveikinęs. Kodėl vyrai išeina nepaaišk... Viskas buvo gerai, kol netikėtai jis nepradingo, nepaaiškinęs priežasčių. Kas atsitiko? Jeigu vyras neperskambino po pirmo pasimatymo, čia viskas sup...
Aš žinau Aš žinau, kad tu svajoji tapti idealia. Net jei pati sau neprisipažįsti, tu šito labai nori, šito sieki. Stengiesi daryti viską teisingai, gauti aukšč...