Kaip tapti namų tironu

Kas pirmiausiai šauna į galvą, kai išgirstame žodį „tironas“? Tikriausiai vyro/tėvo figūra. Girtas, nesiskutęs, besivaikantis po butą namiškius, kad savais metodais įkrėstų jiems proto. Arba priešingai – labai blaivus, panašus į buhalterį. Metaliniu balsu uždraudžia sūnui draugauti su kaimynų berniuku, suaugusiai dukrai draudžia grįžti namo vėliau dešimtos, o žmonai – leisti pinigus naujoms pėdkelnėms. Ech, stereotipai! Iš tikrųjų tironu labai lengvai ir paprastai gali tapti bet kuris šeimos narys, pradedant 90-ies metų prosenele, baigiant katinu.

Būti tironu labai patogu ir malonu. Kai sako patarlė, „jeigu bijo, reiškia, gerbia“. Priverskite namiškius jūsų bijoti ir mėgaukitės valdžia. Tegu ji nedidelio masto, bet juk valdžia. Jeigu nesugebate susitvarkyti su savo šeima, tai kaip jūs vairuosite, pavyzdžiui, verslą ar netgi valstybę? Taigi, paverskite šeimą savo poligonu ir treniruokitės į sveikatą.

O ką daryti, jei gamta jus nuskriaudė ir negalite panaudoti fizinės jėgos, o daugiausia, ką sugebate – įspirti katinui? O ką, jeigu jūsų balse nesigirdi metalinio skambesio? Reiškia, reikia eiti kitu keliu. Jums puikiai tiks metodas, kurį galima sąlygiškai apibūdinti kaip „švelnus smurtas“.

Kaip terorizuoti vaikus?

Pradėsime nuo vaikų. Jūsų rūpinimasis jais turi būti visaaprėpiantis ir totalus. Vaikai turi suprasti, kad niekas niekada jais nepasirūpins taip, kaip jūs. Jūs – vienintelis žmogus pasaulyje, kuris žino „kaip reikia“. Skiepyti šitą įsitikinimą jiems reikia švelniai ir ramiai, tačiau be paliovos ir labai atkakliai, metodiškai. Pageidautina, nuolatinio kartojimo metodu. Turite sukaupti kantrybės. Nepatingėkite paaiškinti vaikui, kad avižinė košė naudinga net jeigu valgai ją dvidešimtą kartą iš eilės. Detaliai papasakokite, kokių joje esama vitaminų ir mikroelementų ir kaip būtent jie padeda vystytis organizmui. Pabauginkite baisiomis pasekmėmis, jei vaikas atsisakys šito stebuklingo produkto.

Išlydėdami į mokyklą, priminkite, kaip būtina teisingai užsirišti šaliką, pasiimti raktus ir telefoną. Detaliai painstruktuokite, kaip teisingai pereiti gatvę. Paprašykite neužtrukti ir būtinai paskambinti, kai tik prasidės pamokos (visa tai trikia pakartoti kelis kartus). Svarbi detalė: nepamirškite kaitalioti instruktažo apie saugumo taisykles su prisipažinimais, kaip mylite savo mažylį ir kaip dėl jo jaudinatės. Vaikas turi tvirtai įsikalti į galvą: niekas ir niekada jo taip nemylės ir dėl jo nesijaudins, kaip mylite ir jaudinatės jūs.

Visą dieną nepamirškite skambinėti vaikui, kad įsitikintumėte, jog jis sveikas ir gyvas. Na ir kas, kad jis pamokoje ir gali kliūti nuo mokytojų? Kokia smulkmena, lyginant su jūsų begaliniu rūpesčiu. Kaip sakote? Atjungė telefoną? Na, ką gi, užtat dabar yra pretekstas papriekaištauti dėl to, kad jis visiškai nevertina jūsų rūpestingumo, nieko nesupranta ir supras, kai sulauks savų vaikų.

Labai svarbi tema – namų darbai. Šitą sferą reikia būtinai kontroliuoti. Tikrinkite viską iki paskutinio skaičiaus ir paskutinės raidės. Be paliovos priminkite vaikui, kad pamokas reikia ruošti laiku, kad mokytis naudinga, kad spręsdamas idiotiškas lygtis vaikas kloja pamatus savo ateičiai.

Namų darbai paruošti? Atėjo laikas pokalbiams iš širdies. Domėkitės absoliučiai viskuo. Kas patinka ir kas nepatinka, kokias knygas skaito ir kokios muzikos klausosi, kur vaikšto su draugais. Taip, draugais ir jų tėvais reikia domėtis pirmiausiai. Labai detaliai. Ypač jei draugai priešingos lyties. Čia svarbu nepražiopsoti nė vienos smulkmenos. Vaikas drovisi ir stengiasi išsisukti nuo draugiško pokalbio? Reikalaukite! Nepamirškite tokios svarbios temos kaip augančio organizmo fiziologiniai ypatumai. Nelaukite, kol vaikas pats užduos klausimą. Gali ir neužduoti. Atkakliai ir daug kartų metodiškai įspėkite apie įvairių kenksmingų aistrų pasekmes, remdamasi prielaida, kad vaikas visa tai jau išbandė. Suklydote? Na ir gerai. Vaikas įsižeidė, užpyko dėl jūsų įtarinėjimų? Nieko nepadarysi, viskas daroma, turint pačių kilniausių tikslų. Pamenate? „Niekas dėl tavęs taip nesijaudina, kaip aš!“

Kaip terorizuoti vyrą?

Su vaikais išsiaiškinome. Dabar vyras. Kadangi vyrai iš esmės yra tie patys vaikai, tik labiau paaugę, schema išlieka ta pati. Na, galbūt su nedideliais papildymais. Neleiskite sutuoktiniui rūkyti, gerti alaus ir valgyti kenksmingo maisto. Kantriai aiškinkite, kodėl taip elgiatės. Pabauginkite detaliu pasakojimu apie nuo plaučių vėžio kankinančia mirtimi mirusį senelį ir apie alų bei saldumynus mėgusį dėdę, kuris galiausiai taip išsipūtė, kad nebetilpo į automobilį.

Pirkite vyrui drabužius, parfumeriją, galanteriją ir visa kita vadovaudamasi išimtinai savo skoniu. Jeigu ims priešintis, švelniai pasidomėkite, suraukusi antakius: „Kaipgi taip? Nebenori man patikti? Nejau manęs daugiau nebemyli?“ Tegu žino, kad patinka jums būtent su šiuo megztiniu ir su tuo odekolonu. Net jeigu visas miestas iš jo šaiposi.

Darbas. Kiekvieną kartą detaliai ištardykite, kaip praėjo diena. Pareikškite savo svarią nuomonę apie kiekvieną išgirstą smulkmeną ir būtinai užverskite jį patarimų kruša. Jeigu neturite kompetencijos konkrečioje srityje, neparodykite to. Svarbiausia – pasitikintis balsas. Galų gale jis juk irgi ne visažinis, jei būtų kitaip, dirbtų viršininku. Kaip sakote? Jis viršininkas? Tada tuo labiau. Kas yra viršininkas, kai gerai pagalvoji? Atsitiktinai į viršų pakliuvęs išsišokėlis. Visi dirba kaip žmonės, o jis popierius pasirašinėja ir sekretorę už uodegos graibo.

Beje, apie sekretorę. Ir apie kitas moteriškos lyties darbuotojas. Kadangi pašalinti jų iš vyro akių neišeis, jums teks įtikinti vyrą, kad visos jo nevertos. Tai galima padaryti dviem būdais. Pirma. Aukštinkite ir girkite pati save. Antra – žeminkite potencialias varžoves. Tik nereikia daryti to grubiai. Geriau pagirti. Tačiau taip pagirti, kad net bukiausias vyras suprastų, kame reikalas. Pavyzdžiui: „Koks prašmatnus Marytės biustas! Aš jai netgi pavydžiu. Gaila tik vieno – kad po 10 metų jis bus nukaręs iki papilvės“.

Kas ten dar liko? Mama? O taip, vyro mama – tai rimta. Nors iš kitos pusės anyta – irgi moteris. „Brangusis, mes turime nuostabią mamą. Tik štai tos užuolaidos, kurias ji mums padovanojo, netinka prie mūsų arbatos servizo“. Be to, kaip sako patarlė, naktinė gegutė galiausiai visas dienines perkukuos.

Profesionalaus terorizavimo taktika

Dabar apie taktiką. Apie atkaklumo ir švelnumo derinį aš jau kalbėjau. Jokiu būdu nekelkite balso. Riksmai – silpnumo požymis, tironui tai neatleistina. Tęskite savo kalbą netgi tada, kai suprantate, kad jūsų nebesiklauso. Netgi tada, kai pertraukinėja. Šiuo atveju pirmas nutils tasai, kurio nervai silpnesni. Tikiuosi, ne jūs. Jeigu vyras ar vaikai gėdingai spruko iš mūšio lauko, sekiokite paskui juos, kad ir kur vbandytų slėptis, ir toliau atakuokite. Paskutinis žodis turi priklausyti jums.

Negaliu nepaminėti vieno labai svarbaus niuanso. Kažkuriuo momentu galite pastebėti, kad visi namiškiai perėjo į gynybą. Ji gali būti dviejų rūšių. Pirmas variantas – pasyvi. Jūsų visi vengia, visomis įmanomomis priemonėmis stengiasi nesileisti su jumis į kalbas. Vaikas užsimaukšlina ausines, vyras slepiasi už laikraščio, apsimesdamas, kad miega. Į visus savo klausimus susilaukiate vienodo melagingo atsakymo: „Viskas gerai“. Visi bendri šeimos renginiai aktyviai sabotuojami. Antrasis variantas – aktyvi gynyba. Kai į visus jūsų nepaprastai švelnius įkalbinėjimus reaguojama agresyviai.

O kas sakė, kad bus lengva? Valdžia taip paprastai nepaimama. Čia svarbu įgauti antrą kvėpavimą ir padvigubinti ar net patrigubinti pastangas. Nepraraskite ištvermės. Atminkite: namiškiai jau suprato, kad jūs stipresnė, tačiau nenori pasiduoti be mūšio. Duokite jiems suprasti, kad nuo jūsų išminties, gerumo ir dėmesio pasislėpti ir išsigelbėti neįmanoma. Eikite iki galo: kraustykite kišenes, klausykitės telefoninių pokalbių, sekite. Neetiška? Užtat naudinga. O kas valdo informaciją – to ir valdžia.

Slaptas namų tirono ginklas

Dabar apie slaptą ginklą. Jį reikia panaudoti, kai priešas… Oi, atleiskite, kai  mylimi namiškiai nepasiduoda ir bando pereiti į puolimą. Tik ne ašaros! Pirmas dalykas – prie ašarų greitai priprantama. Antra – daugumą vyrų ašaros siutina. Užsidėkite nekaltai skriaudžiamos kankinės kaukę. Jūs šeimai darote viską, atiduodate visą save iki paskutinio atodūsio, o mainais susilaukiate nepelnyto grubumo ir priekaištų. Kai susigraudinę nuo tokios neteisybės namiškiai bejėgiškai nuleis rankas, pats laikas įsikabinti jiems į gerkles.

Kaip sakote? Vyras išėjo? Vaikai, vos baigę mokyklą, spruko iš namų ir net nepaskambina?

O, kad tave! Visiškai pamiršau pasakyti, kad praktiškai visiems tironams labai liūdnai baigiasi. Istorijoje pilna tokių pavyzdžių. Na, ką gi – kiekvienas malonumas turi savo kainą.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Kardinalių gyvenimo permainų trūkumo simptomai Jei aptiksite savyje bent trečdalį pateikiamų simptomų, laikas susimąstyti. O jeigu jums būdingi praktiškai visi šio "susirgimo" simptomai, tučtuojau ...
Palyginimai, palyginimai, palyginimai… Negalima lyginti savęs su kitais, reikia lyginti tik save su ankstesniu savimi. Banali frazė, nuvalkiota ir menkai motyvuojanti, jeigu atvirai. Tačiau...
Noriu surasti savo pašaukimą Reklamos ir kvietimai su lozungais "Nori susirasti savo pašaukimą? Ateik!", "Nori suvokti savo misiją? Paskambink!", "Nori suprasti savo tikrąją paski...
Buities baimė Nuo vaikystės iš kiekvieno televizoriaus, radijo imtuvo ir dulkių siurblio mums pasakojo, koks ryškus ir turiningas gyvenimas laukia ateityje. Mes kla...
Ko neverta sakyti depresijos apimtiems žmonėms Niekada, jokiomis aplinkybėmis. Depresijos apimtas žmogus - labai jautri, pažeidžiama ir imli būtybė. Kartais vienas neteisingai parinktas žodis gali...
Frazės – mūsų potencialo žudikės Egzistuoja frazės, kurios žudo mūsų potencialą. Kai ištariame jas garsiai ar netgi mintyse, įjungiame smegenyse programą, kad smegenys turi su tuo sus...
Kaip nepriklausyti nuo aplinkinių nuomonės Neįmanoma įtikti absoliučiai visiems ir kiekvienam. Būtinai atsiras nepatenkintų. Tačiau nuo jų negatyvių vertinimų jūsų gyvenimas nepasikeis. Absoliu...
Nedramatizuok ir nepergyvenk dėl vienatvės Žmogus gimsta vienas, gyvena vienas ir miršta vienas. Tai svarbiausia tiesa, kurią sudėtinga, bet labai svarbu pripažinti. Kaip tai padaryti? Vieną g...
Pats beprasmiškiausias klausimas – Kodėl jis... Gyveni sau santykiuose, kuriuose nepatinka praktiškai viskas, su mažomis išimtimis. Ir niekaip negali suprasti - "ką aš darau ne taip?" Arba mėgstamia...
Priežastys pasitraukti iš socialinių tinklų Socialiniai tinklai tvirtai įžengė į mūsų gyvenimą ir reikalauja labai rimto požiūrio į save. Kažką atleidžia iš darbo už įrašą Feisbuke, o kažko nepr...
Šeimos degradavimo etapai Pakalbėkime apie etapus, kuriuos turi įveikti šeima, kai prasideda problemos. Ir kas atsitiks, jeigu jų nespręsime. Iš pradžių esame kupini optimizmo...
Kaip atsikratyti infantilaus žmogaus Daugelis žmonių širdies gilumoje labiausiai trokšta, kad aplinkiniai elgtųsi su jais kaip su mažais vaikais: į klaidas žvelgtų kaip į vaikišką paišdyk...
Bendravimo partnerių inventorizacija Originalas Sudarykite 15 – 20 artimų ar pažįstamų žmonių sąrašą. Į sąrašą įtraukite ne vien tuos, su kuriais bendraujate tiesiogiai, bet ir tuos, api...
Neblogas būdas išsiaiškinti, kas per žmogus stovi ... Yra labai paprastas būdas suprasti, kas tai per žmogus. Kokia jo širdis: gera ar pikta. Kiek jis linkęs išduoti, meluoti, pavydėti. Visa tai sužinoti ...
Smerkiate svetimą priklausomybę? Reiškia, turite p... Aplinkiniai nemėgsta priklausomybė turinčių žmonių. Jie juos smerkia. Ir šitaip dar labiau komplikuoja situaciją. Priklausomybę nuo alkoholio, azarti...
Girdėti ir klausytis Šitas klausimas ne toks paprastas, koks gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Subtiliai pastebėta, kad žodis gali "nusprūsti nuo liežuvio", kad jis gali...
Profesijos psichologija: ar tikrai žinome, kas šia... Originalas Ar jus yra perspėję, kad „neneštumėte darbo namo“? O gal yra priminę „mes – ne tavo klasė“, „namie – tu ne direktorius“, „tu jau namie, o ...
Viskuo besiskundžiantis žmogus vagia iš jūsų energ... Gyvenime iškyla daug problemų. Turi jų ir artimieji, ir pažįstami, mums dažnai tenka išklausyti jų skundus. Iš vienos pusės, tai natūralu, žmonėms rei...
Laisvė būti neidealiu Mes jau vaikystėje įsisąmoninome, kad būtina siekti geresnio, būti gerais, dar geresniais ir pačiais geriausiais praktiškai visose sferose, ir kad vis...
Suprask savo baimę Kam reikalingas baimės jausmas. Jis mums draugas ar priešas? Ar reikia atsikratyti baimės, kaip rekomenduoja begalė knygų ir treningų? O gal apie ją i...
Nelaukite pirmadienio Kalbėkime atvirai. Kiek kartų pasižadėjote pakeisti gyvenimą jau nuo rytojaus, nuo pirmadienio, nuo naujųjų metų? Kiek kartų sau sakėte, kad tai pasku...
Nustokite kovoti dėl kito žmogaus dėmesio Liaukitės publikuoti nuotraukas socialiniuose tinkluose, su viltimi, kad tasai, kuris jums taip reikalingas, iškart supras, kokia jūs nepakartojama. N...
Kenksmingi patarėjai Žmonėms neduok pavalgyti, tik leisk kam nors ką nors patarti. Ir nesvarbu, prašo jų kas nors patarimo, ar neprašo. O kai iš visų pusių liejasi patarim...
Mamos ir jų neatsakingi sūnūs Daugybė moterų pastoviai skundžiasi: nebeliko normalių vyrų - savarankiškų, atsakingų, kad už jo - kaip už mūro sienos, kaip sakoma. Nepatikimos tapo ...
Skandalai Tikriausiai kiekvienas žmogus mūsų planetoje bent kartą gyvenime svajojo turėti santykius be konfliktų ir skandalų. Kai kurie žmonės, nuoširdžiai veng...