Kaip tapti vyro Mūza?

Atsakymas paprastas – niekaip. Moteris jau gimsta tokia. Mes labai mėgstame suvelti ir komplikuoti pačius paprasčiausius ir elementariausius dalykus ir nepastebėti to, kas akivaizdu. Gamta be jokio mūsų įsikišimo viską sutvarkė pačiu geriausiu būdu.

Moteris visada patraukli vyrui. Visada. Tai – gamtos dėsnis.

Moteriai nereikia kažko siekti ar tapti “kuo nors”, “kokia nors”, kad į ją atkreiptų dėmesį vyrai. Jie ir taip visada kreipia į ją dėmesį. Todėl, kad ji – moteris.

Ir tai labai svarbu suprasti. Nereikia tapti Tikra Moterimi, Deive ar dar ten kažkuo. Pakanka tiesiog gimti normalia moterimi. Dėl to, jei moteris galvoja, kad reikia “išmokti būti Mūza”, tokios mintys tik rodo, kokia painiava tvyro jos galvoje.

Moteris – tai miniatiūrinė Motulė Gamta. Metafora ganėtinai nuvalkiota, ir visgi… Psichologine prasme ji gali tapti net “gydančia”. Kuo ji gali pagydyti? Tuo, kad gali sugrąžinti moterį į pačią save, be nereikalingų, sudėtingų teorijų ir mokymų.

“Aš esu tokia, kaip gamta” – kartoju pati sau. Ir man tai reiškia, kad manyje, kaip ir gamtoje, viskas tobula, viskas dėsninga, viskas gražu.

Aš galiu būti karšta saulute arba lediniu speigu. Galiu būti šiltu lietučiu, o galiu pavirsti ir ilgalaike liūtimi. Ir visa tai – aš. Tai mano natūralūs procesai. Ir netgi jeigu pradedu žaibuoti ir griaudėti ar išsiveržiu kaip vulkanas – visa tai irgi gražu. Užburia. Tai – stichijos grožis. Gyvenimo grožis.

Ir jeigu aš esu gamta, didi ir nuostabi, tai ar reikia man mokytis tapti Mūza? Ar reikia dėti pastangų, kad kažką kažkam įkvėpčiau? Ar daro tai pati gamta?

Ne, nedaro. Ne gamta įkvepia, o ja įsikvepiama. Didžiulis skirtumas.

Tai kodėl gi moterys pradeda lankyti įvairiausius “Mūzų kursus”?

Pirma. Todėl, kad kažkas pasakė, kad norint tapti Mūza, reikia mokytis ja tapti. Ir tas “kažkas” pamiršo papasakoti, kad esama socialinių įgūdžių (pavyzdžiui, profesija), o yra ir natūralūs, įgimti, gamtos duoti bruožai (pavyzdžiui, moteriškumas). Tai štai – Mūza moterį paverčia įgimti bruožai, o ne kokie nors įgyti ir išmokti socialiniai įgūdžiai.

Antra. Mes, moterys, reikalaujame iš savęs to paties, ko iš savęs reikalauja vyrai. Vyriškas pasaulis gyvena pagal “darymo” dėsnius. Vyras vertingas tame pasaulyje savo padarytais darbais ir pasiekimais.

Moteris irgi gyvena tame pasaulyje. Ir ją jau išmokė vertinti pagal tuos pačius kriterijus. Dėl to išsireiškimą “tapti Mūza” mes dabar suprantame kaip kažkokį veiksmų planą, kurį būtina įgyvendinti vyro labui.

Dauguma moterų net nesusimąsto, kad vyrams to visiškai nereikia.

Vyrai įsimyli visiškai ne į tai. Ir ne pagal socialinius įgūdžius, ne pagal pasiekimus vertina moterį.

Tai ko gi iš tiesų vyrui reikia iš moters?

Ogi ji pati, moteris, jam ir reikalinga. Kaip moteris. Su visais savo ypatumais ir moteriškos prigimties grožiu. Vyrui reikalinga ne ta, kuri įsisavino “įgūdį įkvėpti” (net skamba keistai toks išsireiškimas), o ta, kuri įkvepia vien savo buvimu greta. Savo tikrumu ir gyvumu.

Trečia. Moterys lanko įvairiausius Mūzų treningus dėl dar vienos priežasties. Mes bandome “geriau apsiginkluoti” ten, kur tereikia išgyti. Veidas akmeninis, kūnas bejausmis, žvilgsnis apsiblausęs, negyvas… Užtat galva – kaip Seimas ir Vyriausybė drauge sudėti. Tuojau aš pasitelksiu dar daugiau proto toje “Mūzų mokykloje” ir tapsiu super moterimi!

Nesigaus.

Neįmanoma dar labiau “suakmenėti”. Nauja sunkioji ginkluotė, kurios pavadinimas “Aš – Mūza”, bet kurią iš mūsų padarys dar labiau nerangia ir nelanksčia.

Dėl to ir kalbu apie tai, kad reikia kažkaip išlaisvinti savo sukaustytą energiją, o ne grūsti ją į dar ankštesnį naujų taisyklių kalėjimą.

Man rodos, kad “Mūzų kursai” – tai aferistų spąstai pasimetusioms, susipainiojusioms moterims.

Nes aš šiandien ėjau gatve iš grožio salono, laiminga, pasitikinti savimi ir graži. Aš mačiau, kaip į mane žiūri vyrai. Ir sunkiai įsivaizduoju, kad kažkam iš jų šautų į galvą mintis pasiūlyti man apsilankyti “Mūzų kursuose”.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…