Kaip žmonės išgyvena drauge dešimtis metų

Kada nors teko sutikti pagyvenusią porą, atrodančią taip, tarsi du jauni įsimylėjėliai? Šiame tekste papasakosime apie paslaptis, kurios padeda tiems žmonėms išsaugoti santykius daugybę metų.

Jie turi bendrų interesų ir pastoviai ieško tų dalykų, kurie galėtų sudominti juos abu. Bendri interesai suartina žmones. O laimingos poros stengiasi susirasti kuo daugiau abiem įdomių užsiėmimų ir temų pokalbiams.

Bendri interesai ir pomėgiai nebūtinai susiję su kokiais nors fantastiškais, nepasiekiamais dalykais. Kartais pakanka vien to, kad abudu mėgstate pažiūrėti vakarais filmą, jaukiai susiglaudę ant sofos. Patys pagalvokite ir prisiminkite, juk bendri interesai, jausmas, kad šalia yra žmogus, kuris jus supranta – kaip tik dėl to judu kažkada tapote partneriais. O kas dabar? O dabar jūs pernelyg užimti.

Jeigu tęsite santykius ne kaip bendraminčių pora, kuriai visą laiką norisi mokytis dviese ir vienam iš kito, dalintis savais interesais ir ieškoti kažko bendro, o kaip du atskiri žmonės, kurie nežinia kaip ir kokiu tikslu apsigyveno po vienu stogu, tai vargu ar po daugelio metų kas nors galės pasigrožėti jūsų pora.

Jie kiekvieną naktį miega drauge. Laikas prieš miegą – pats vertingiausias, juk būtent tuo metu jūs galite pasidalinti su artimu žmogumi pergyvenimais ir susilaukti palaikymo. Būtent šiuo metu galite pajausti, kad greta yra būtent tas žmogus, kuris gali jus palaikyti.

Daug porų gyvena pagal kažkokius savus tvarkaraščius ir pamiršta, kaip svarbu drauge leisti laiką. Netgi vakare, vietoje to, kad pabūtume šalia mylimo žmogaus, įsijungiame televizorių ir spoksome eilinę nejuokingą komediją. Geriau pasižiūrėkite tą patį filmą drauge. Nepamirškite, kad visiems mums reikalingas žmogiškas švelnumas ir šiluma.

Jie niekada nesigula miegoti, užslėpę nuoskaudą vienas kitam. Laimingos poros pabrėžia, kad tai viena iš svarbiausių taisyklių. Žmonių, gyvenančių kartu jau 50-60 metų apklausos rodo, kad tai ne šiaip banalus šablonas, o gerokai gilesnis dalykas. Jeigu susipykote, susiginčijote ir einate miegoti, neišsiaiškinę santykių, priežasčių ir pasekmių, tai per vieną vakarą galima sugriauti tai, ką kūrėte metų metus.

Pasikalbėkite atvirai, išsikalbėkite patys ir išklausykite kitą. Suraskite kompromisą ir nepamirškite pasakyti antrai puselei, kad mylite ir gerbiate ją, nežiūrint į nesutarimus, ginčus, nuoskaudas ir nutylėjimus.

Šiandien labai daug porų ignoruoja šitą paprastą taisyklę ir eina miegoti, neišsiaiškinę santykių, užslėpę širdyse nuoskaudas. Jeigu tai vyksta pastoviai – tai pirmasis signalas, kad savo rankomis griaunate savo laimę.

Jie nepamiršta apsikabinti ir pasibučiuoti dienos pradžioje ir pabaigoje. Laimingos poros pažymi, kad dieną pradeda ir baigia apsikabinimais ir bučiniais. Psichologai teigia, kad taip pagilėja prisirišimas, pagerėja nuotaika, partneriai labiau vienas kitu pasitiki ir jaučiasi saugesni. Šiuolaikinės poros dažnai pamiršta apsikabinimų svarbą. Visi taip užsiėmę savais reikalais, problemomis, rūpesčiais, kad net neprisimena, jog šiandien dar nė karto nepabučiavo mylimojo. Artumo deficitas galiausiai veda santykius į krachą.

Jie vienas kitu pasitiki. Pasitikėjimas – bet kokių tvirtų santykių pagrindas. Kai pasitikite partneriu, galite juo pasikliauti, žinote, kad jis visada ateis į pagalbą, kai jums jos labiausiai reikės. Šiandien, iš visko sprendžiant, nepasitikėjimas ir nuolatiniai įtarinėjimai tapo bene svarbiausia santykių dalimi. Jeigu tai tęsis ir toliau, santykiai ne tik nesuteiks laimės, bet ir pavers jus paklaikusiu nuo nuolatinio nerimo paranojiku.

Jie sako „ačiū” vietoje „man labai gaila”. Laimingos poros visada fokusuojasi į teigiamus momentus. Jos neapgailestauja. Jos dėkoja. Šiandien labai daug kas mėgsta nurodinėti vienas kitam jų trūkumus, visiškai pamiršdami, kad patys yra labai tolimi nuo idealo. Užuot galvoję apie minusus, susikoncentruokite į partnerio pliusus, kurių, be jokios abejonės, pakanka.

Jie džiaugiasi vienas kito sėkme. Laimingose porose nėra suskirstymo „mano-tavo”, jose viskas bendra – tiek džiaugsmas, tiek skausmas. Partneriai padeda vienas kitam žengti į priekį, įkvepia vienas kitą naujiems pasiekimams. Santykiai – tai ne žaidimas į vienus vartus, o procesas, kuriame būtiną visą laiką palaikyti savo partnerį.

Jie ir toliau džiugina vienas kitą maloniomis smulkmenomis. Kartais smulkmenos santykiuose gali reikšti labai daug. Laimingos poros netgi po daugelio bendro gyvenimo metų palieka vienas kitam raštelius su žodžiais „Aš tave myliu” ar gali išvesti į lauką šunį, jei mato, kad mylimasis pernelyg pavargęs. Šiandien mes jau pamiršome, kokie svarbūs santykiams mažmožiai. Būtent jie taip dažnai padeda pasijausti mylimais, suprasti, kad mumis rūpinasi.

Jie gerbia vienas kitą. Tai nereiškia, kad visada ir viskame pritaria vienas kitam, tai reiškia, kad bet kokioje situacijoje jie gerbia vienas kito jausmus. Įprasta, atrodytų, frazė: „Įsivaizduoju, kaip tu dabar jautiesi” yra išties stebuklinga ir gali užkirsti kelią bet kokiems nesusipratimams ir nesutarimams. Daugelio porų santykiai primena virvės traukimo sportą: kiekvienas bet kokia kaina stengiasi apginti savo nuomonę ir absoliučiai nesiklauso kito. Kaip manote, kas gausis iš tokių santykių? Teisingai. Nieko.

Jie nepamiršta humoro. Humoro jausmas padeda laimingoms poroms išsipainioti iš nemalonių situacijų ir leidžia paprasčiau žiūrėti į pasaulį. Apie tai, kiek svarbus humoras, susimąsto vis daugiau žmonių, šia tema netgi organizuojamos konferencijos. Tačiau šiandien daugybė porų painioja humorą su sarkazmu. Puldami į kraštutinumus, jūs galite labai lengvai įskaudinti partnerį, netgi patys to nenorėdami.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *