Kam mergaitėms tėčiai

Jeigu mama perduoda dukrai visas savo moteriškas žinias ir moteriškus įgūdžius tiesiogiai, tai tėvas šiame būsimos moters auklėjimo procese tarsi ir nereikalingas. Tačiau taip nėra. Būtent tėvas turi suteikti prasmę mamoms mokslams: kam mergaitei būti moterimi, kodėl reikia rengtis, gaminti, mylėti? Santykiuose su tėvu mergaitė mokosi būti moterimi ir su tėčiais ji pirmą kartą tokia pasijunta.

Ką turi padaryti tėvas, kad dukra išaugtų pasitikinčia savimi ir laiminga moterimi?

Nieko ypatingo. Mergaitei pakanka, kad jis yra ir kad ją myli, o taip pat rūpinasi, gina ir palaiko. O štai griežtumas bendravime visiškai nereikalingas. Juk mergaitė nelaiko tėvo pavyzdžiu, kurį reikia mėgdžioti, dėl to tėvo reiklumas nestimuliuoja jos mokytis, o tik įskaudina ir atstumia.

Ir štai kada mergaitė, įsimylėjusi į tėtį, pasiūlo tėvui ją „vesti“, jis turi paaiškinti dukteriai, kad jis jai absoliučiai neperspektyvus objektas, kad pasaulyje esame begalė kitų vyrų, kurie gali tapti jai artimi, ir tai jam visiškai netrukdys mylėti ją kaip ir anksčiau. Šitaip tėvas „duoda leidimą“ dukrai mylėti ir būti laimingai suaugusiame gyvenime.

Jeigu gi tėvas nusišalins nuo tokių klausimų ar atsišaudys juokeliais, mergaitė gali pakliūti į sudėtingą situaciją: ji galų gale sužinos, kad kiti vyrai egzistuoja, tačiau nesupras, ar leis tėtis jai mylėti. Beje, jei tėvas turi rimtų vidinių problemų, trukdančių jam „paleisti“ dukrą, tai vėliau merginos pasąmonėje susiformuos įsitikinimas, kad pamilti ji galės tik susipykdama su tėvu.

O apskritai, kai mergaitė įžengia į paauglystės amžių, kai prasideda nepasitenkinimas savo kūnu, veidu, išvaizda, normalus ir adekvatus tėvas turi vėl mobilizuotis ir suteikti taip reikalingą mergaitei moralinį palaikymą. Ją baugina pokyčiai, kurie vyksta su kūnu, ji nėra tikra, kad užaugs graži, dėl to jai reikia, kad tėtis ją mylėtų ir būtų švelnus, padrąsintų ir patikintų, kad ji graži ir nuostabi, ir apskritai žavetųsi ja kaip moterimi.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti