Karas prieš skaistumą

Skaistumas, kuklumas kaip etikos kategorija ir šimtmečius besitęsiantis kultūros reiškinys šiuo metu nuo ryto iki vakaro išjuokiamas ir puolamas žiniasklaidoje kaip kažkas pasenusio, kvailo ir nereikalingo. Visi samprotavimai apie skaistumo „nereikalingumą“ susiveda praktiškai į vieną argumentą: skaistumas ir kuklumas trukdo merginai tapti laiminga. Ką, gi panagrinėkime.

Lytinės brandos metu mergaitė siekia surasti jaunuolį, kuriam galėtų išreikšti savo jausmus. Brendimo laikotarpis pasižymi daugybe padaromų klaidų, kurios gali turėti fatališkų pasekmių tiek dvasinei, tiek psichinei merginos sveikatai. Kad išvengtume tokių klaidų – tam ir reikalingas skaistumas, t.y. – sugebėjimas save išsaugoti ateičiai, savęs vertam žmogui. Skaistumas užtikrina ateitį.

Adekvačios merginos svajoja sutikti tikrą vyrą – dorą, sąžiningą, atsakingą. Bet argi tokiais būna vaikinai, kurie siekia seksualinių santykių be atsakomybės? Kuo menkesnė vyro moralė, tuo stipriau jis spaus merginą būtent šia linkme. Kuo mažiau pas vyrą sąžinės, tuo rafinuotesni jo gundymo ir suviliojimo metodai. Atsakomybės neturintis vyras nepasibjaurės jokiomis apgavystėmis ir šantažais, kad gautų, ko nori. Ir kai visa tai pagaliau gaus – vargu ar susimąstys apie tolesnių santykių perspektyvas ir apie „užkariautos“ merginos jausmus.

Nepavykę santykiai su niekšu visada palieka gilią žaizdą psichikoje ir pergyvenami kaip asmeninė tragedija. Tai tampa ir smūgiu merginos sveikatai. Būtent dėl to psichinių sutrikimų moterys turi gerokai daugiau, nei vyrai.

Žiniasklaida pateikia skaistumo praradimą per atsitiktinius ir nerimtus santykius kaip kažką įprasto ir netgi džiugaus. Tačiau su realybe tai turi mažai ką bendro. Vyro melas ir apgavystės lieka kaip negyjančios žaizdos moters širdyje. O ką jau kalbėti apie fizines grėsmes.

Mylintis vyras niekad nesuteiks merginai skausmo, nepažemins jos ir tiktai toks vyras – protingas, taktiškas, švelnus – išties gali padėti jai tapti laiminga. Būtent tokiam vyrui ji save ir saugo.

Apsidairykime aplinkui – ar daug laimingų santykių matome? Tikslingas sąvokos „skaistumas“ trypimas baigėsi konkrečiais ir juntamais rezultatais žmonėms, kuriems rūpi tautos degradacija.

Skaistumas netrukdo laimei. Skaistumas – pilnaverčio gyvenimo pagrindas. Skaistumas aktualus kaip niekad anksčiau.

Šaltinis