Kas nutinka, kai šeimoje susikeičiama vaidmenimis?

Žmogaus asmenybė formuojasi šeimoje, kurioje jis užaugo. Reklamose šeimos visada idealios, o štai gyvenime pakanka įvairių siurprizų ir iki idealo neretai būna labai toli. Kas vyksta, jei šeimos nariai susikeičia vaidmenimis, juk dabar tai vyksta labai dažnai?

Mama tėvo vaidmenyje

Moteris turi būti šeimos kaklu, sumaniai sukioti vyro galvą reikiama kryptimi ir padėti spręsti svarbiausias problemas. Būtent padėti, o ne pati spręsti. Kaip mama, ji turi rūpintis vaikais. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje pilna moterų, kurios tapo šeimos galvomis ir savarankiškai sprendžia visus klausimus. Iš šalies jos atrodo kaip tos voverės, bėgančios rate ir niekaip negalinčios sustoti. Jos viską sprendžia už visus. Kas gi daugiau, jeigu ne jos?

Vaikams iš pradžių labai patogu su tokia mama, o ir vyras iš pradžių neprieštarauja tokiems santykiams, juk jam nebeliko jokios atsakomybės, atsakomybę iš jo atėmė žmona. Tačiau vyriška prigimtis anksčiau ar vėliau paima viršų ir jam norisi susigrąžinti šeimos galvos vaidmenį, norisi priimti svarbius sprendimus, jaustis reikalingu. O vaikai trokšta užaugti ir tapti ne tokiais, kokiais užaugti liepė mama, o kokiais patiems norisi. Be to, berniukas šeimoje mato, kad viską namuose daro mama ir dėl to nesupranta, kad yra vyriška atsakomybė ir kam ji apskritai reikalinga. O mergaitė nutars, kad būtent ji turės būti savo šeimos galva ir atlikti visas, netgi vyriškas funkcijas. Tiek sūnus, tiek dukra normalios šeimos nebesukurs. Ačiū tau, mama!

Vaikas – šeimos galva

Vaikas tampa svarbiausiu šeimos nariu, jį kaip stabą visi garbina ir juo žavisi. Bet koks kaprizas nedelsiant patenkinamas. Jis nežino, ką reiškia bendradarbiauti, kaip ieškoti sprendimų variantų, jo egoizmas auga kaip ant mielių. Galiausiai užauga asmenybė, įsitikinusi, kad visi aplinkiniai turi žvelgti į jį kaip į karalių ar karalienę, o visi kiti žmonės – antrarūšiai. Vaikas nesugeba savarankiškai priimti sprendimų ir laukia, kad tai už jį padarys kiti. Jis nemoka nieko duoti, sugeba tik imti.

Šeimos galva – močiutė

Kai jaunos šeimos gyvena su tėvais, neretai viskam komanduoja močiutė, juk ji labiau patyrusi ir tiksliai žino kas ir kaip geriau. Vien ji sprendžia, ko reikia vaikui ir kaip jį auklėti. Visi kiti paklūsta, su bet kokia opozicija ir protestais negailestinga susidorojama. Vaikas, matydamas tokią tironę močiutę, nutaria, kad jo tėvai taip ir netapo pilnaverčiais, dėl to visiškai jų nepaiso.

Panašių anomalijų šeimos struktūroje gali būti labai daug: tėvas gali prisiimti mamos vaidmenį, o infantilūs tėvai apskritai tampa savo vaikų vaikais. Tačiau išvada visais atvejais ta pati: kiekvienas turi savo vaidmenį, kurį sugalvojo pati prigimtis, pati gamta, mus sukurdama. Kitaip apverstas aukštyn kojomis pasaulis nežada mums nieko gero.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti