Kas vyksta su mėgėjais skaityti

Skaitymas – tai savotiška gimnastika smegenims. Tačiau jeigu įprasti fiziniai pratimai daro mūsų raumenims pakankamai pastebimą poveikį, tai sugebėjimo mąstyti treniravimo rezultatų centimetrais neišmatuosi. Šiame straipsnyje norėtųsi supažindinti jus su tais stebuklingais pokyčiais, kurie nutiks po to, kai vėl paimsite knygą į rankas.

Jūs tapsite ramesniais, labiau pasitikinčiais ir pamiršite depresijas

Pasinėrimas į išgalvotą knyginių istorijų pasaulį atitrauks nuo kasdieninių problemų ir nemalonumų. Viena valanda skaitymo padės atsipalaiduoti, pailsėti po sunkios dienos ir nusimesti susikaupusį stresą. Esant būtinybei, šio vaisto poveikį galima sustiprinti minkštu pledu ir puodeliu kavos (arbatos, senelės kompoto).

Susirasite geriausius pašnekovus ir ištikimus draugus

Galbūt ir taip turite tvirtą šeimą, daugybę draugų ir puikų darbo kolektyvą. O gal esate vienišas ir neturite su kuo persimesti žodeliu, išskyrus mylimą katę. Bet kokiu atveju susirasite knygose pačius geriausius ir ištikimiausius draugus, kokie tik gali būti. Jie nenuslėps nuo jūsų nė vieno tiesos žodžio, jie jus prablaškys ir duos protingų patarimų. Jie visada greta ir niekad neatsisakys ateiti į pagalbą.

Išmoksite puikiai kalbėti ir rašyti

Nežiūrint į tai, kad kalbėti ir rašyti mokame visi, anaiptol ne visi daro tai gerai. Tapti geru oratoriumi ir, juo labiau, rašytoju, galima tik vienu būdu – daug skaityti. Jokie oratorinio ar literatūrinio meistriškumo kursai neišmokys jūsų šito, jeigu neturite pagrindo – daugybės perskaitytų knygų.

Užmiršite, kas yra nuobodulys

Milijardai dolerių investuojami į pramogų industriją, kuri stengiasi apstulbinti naujais specialiaisiais efektais ir triukais. Tačiau viskas veltui: mes ištriname kompiuterinį žaidimą, neįveikę net pirmojo lygio ir pradedame snausti kino salėje jau po pirmo dialogo. Tuštuma ir aklavietė. O tuo tarpu sprendimas egzistuoja, jis šalia ir prieinamas visiems be išimties. Mėgstama knyga gali užvaldyti jūsų dėmesį iki tokio lygio, kad netgi stovėjimas eilėje, ilgas skrydis ar nuobodus žiemos vakaras pavirs nuostabiausiu gyvenimo momentu.

Tapsite malonesnis žmogus

Skaitymas leis nugyventi šimtus gyvenimų, įvertinti svetimus poelgius ir susipažinti su visiškai skirtingomis nuomonėmis. Knygų dėka išmoksite pergyventi ir vertinti svetimas emocijas. Nustosite laikyti savo neįkainuojamą personą pasaulio bamba ir suvoksite, kad aplink gyvena tokie patys žmonės, kiekvienas su savais pergyvenimais, nuoskaudomis ir baimėmis. Kiekvienas su sava istorija.

Sužinosite apie pasaulį

Psichologija. Medicina. Memuarai. Žvalgyba. Istorija. Biografijos. Sociologija… Pasaulyje tūkstančiai knygų, kurios paaiškina, kas ir kaip vyksta. Tas žinias galima ranka pasiekti. Ir tik nuo jūsų priklauso, panaudosite jas, ar kaip ir anksčiau tikėsite ufonautais.

Tapsite kūrybiškesni

Ne, nė viena atskirtai paimta knyga neišmokys jūsų taškytis idėjomis ir drebinti pagrindus. Tačiau visos drauge, sugulusios kažkur smegenų gelmėse, tikrai padarys poveikį jūsų sugebėjimui generuoti naujas idėjas. Būtent sugertos iš knygų žinios suformuos tą derlingą sluoksnį, kuriame suvešės kūrybiškumas.

Tapsite labiau susikoncentravę

Išblaškytas dėmesys ir nesugebėjimas susitelkti ties vienu dalyku – tikra šiuolaikinio jaunimo rykštė. Neretai tai gali peraugti į pakankamai rimtas psichologines problemas, turinčias sudėtingus medicininius pavadinimus. Skaitymas gali apsaugoti jus ar jūsų vaikus nuo šios nelaimės ir išmokyti susikoncentruoti ties vykdoma veikla, o tai, sutikite, gyvenime tikrai reikalinga.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…