Keturi pagrindiniai vaikų auklėjimo etapai

Vaikų auklėjimas – sudėtingas, tačiau absoliučiai logiškas darbas.

Pirmasis etapas iki 5 metų

Iki 5 metų formuojasi aktyvumas, smalsumas, susidomėjimas gyvenimu. Vietoje draudimų ir bausmių – dėmesio nukreipimas. Vienintelė priežastis, dėl kurios mušami vaikai – jie negali duoti atgal. Jeigu vaikas daro kažką pavojingo, nutaisykite išsigandusį veidą ir kalbėkite išsigandusiu balsu. Tokią kalbą vaikas supranta kuo puikiausiai. Jeigu gniuždysime vaiką iki 5 metų, nuslopinsime jo aktyvumą, domėjimąsi aplinka, intelektą, imunitetą. Išmokysite ir įpratinsite be pasipriešinimo, aklai paklusti grubiai jėgai. Paversite jį labai lengva ir patogia auka įvairaus plauko niekdariams.

Antrasis etapas: nuo 5 iki 10 metų

Paklusnumo ir gyvenimo taisyklių tyrinėjimo amžius. Šiuo laikotarpiu aktyviai vystosi logika ir intelektas. Vaikas turi išmokti prognozuoti žmonių reakciją į savo poelgius, padaryti teigiamą įspūdį aplinkinių akyse ir vengti neigiamo. Nebijokite apkrauti vaiko žiniomis, kelti jam uždavinių ir reikalauti jų įvykdymo. Jeigu terliositės su juo tarsi su kūdikiu, vaikas taps infantilus, nesugebės darbuotis ir stengtis.

Trečiasis etapas: 10-15 metų

Po dešimties metų – tarkitės su vaiku visais svarbiais klausimais, suteikite galimybę rodyti savarankiškumą ir girkite už tai. Jeigu jums kažkas nepatinka, akcentuokite vaiko dėmesį į negatyvias pasekmes, vengdami tiesioginių draudimų. Šiuo metu formuojasi savarankiškumas ir nepriklausomas mąstymas. Jeigu globosite vaiką kaip mažą, jis užaugs nepasitikintis, bus priklausomas nuo savarankiškų draugų, kurie ne visada darys teigiamą įtaką.

Baigiamasis etapas – nuo 15 metų

Po 15 metų – elkitės su pagarba. Auklėti vaiką jau per vėlu ir jums belieka nuimti savo pačių pasėtą derlių. Jeigu negerbsite šio amžiaus vaiko, jis jums šito neatleis, tarp jūsų atsivers praraja ir jis išeis pirmai progai pasitaikius.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *