Kieno vaikai moka spręsti savo problemas

Kas išauklėja savarankiškumą vaikuose – jie patys, ar tėvai? Čia verta prisiminti vienos mamos istoriją. Jos vyras kažkaip prisiminė, kad kai buvo mažas, dažnai klausinėdavo, ką reiškia įvairūs žodžiai. Jo tėvas pasiimdavo žodyną ir abu išsiaiškindavo. Tai kaip toje pamokomoje istorijoje: „Išmokyk žmogų gaudyti žuvis ir toliau jis tai darys pats“.

Kokių gi įgūdžių turi turėti tėvai, kad išmokytų vaikus?

Tėvas ir motina sprendžia problemą drauge su vaiku, tačiau nedaro visko už jį.

Klausimus tėvai užduoda taip dažnai, kaip ir atsako į vaikų užduodamus klausimus.

Klausimai turi būti iš esmės, tada mažylis išmoks ieškoti sprendimų, o ne prašyti pagalbos.

Klausti reikia, kas negerai konkrečioje situacijoje ir ką galima padaryti, kad tai pakeistume. Reikia pasidomėti, kodėl, vaiko nuomone, žmonės elgiasi taip, o ne kitaip ir kaip pasielgtų jis pats.

Ieškodamas atsakymų savyje ir juos surasdamas, vaikas vystosi. Jis nesinaudos standartiniais šablonais ir kitų žmonių įpirštais sprendimais. Vaikai mokosi mąstyti skaitydami knygas, sugalvodami jiems tęsinius, fantazuodami. Vaikai mokosi suprasti, kad jiems dar daug ko teks sutikti savo kelyje, tačiau jie bus tam pasirengę.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti