Klausimai, kuriuos reikia užduoti partneriui prieš kuriant bendrą ateitį

Susigaudyti pasimatymų pasaulyje – ne taip paprasta. Tačiau yra keli dalykai, kuriuos derėtų žinoti apie partnerį prieš rimtai įsipareigojant.

Santykių psichologė Clare Stott įvardijo portalui „Business insider“ septynis punktus – atsižvelgus į juos galima būti bemaž tikram, jog santykiams išsirinkote sau tinkamą žmogų.

Ko jis ieško?

„Nereikia iškart klausti, ar nori susitikinėti. Bet galima paklausti, ar ieško ko nors ypatingo? Ką tikisi rasti? Tai padės suprasti, ar jums patinkantis žmogus ieško rimtos antrosios pusės“, – patarė C.Stott.

Galite sulaukti nuoširdaus atsakymo, jog nieko rimto tas žmogus neieško – na, ką padarysi. Tačiau galite išgirsti ir viltį rasti tinkamą porą, o tai jau reikš, jog nešvaistote savo laiko veltui. Jau geriau kito tikslus sužinoti anksčiau nei vėliau.

Ar jis patenkintas savo gyvenimu?

Tokia tema gali atrodyti per rimta santykių pradžiai, kai bendravimas turėtų būti tik linksmas ir nerūpestingas. Bet C.Stott teigimu, gera mintis išsiaiškinti, ar kitas laimingas ir patenkintas savo gyvenimu.

„Jeigu esi nepatenkintas, tai dažnai rodo, jog dar negali būti pasirengęs santykiams. Skamba lėkštokai, tačiau tik mylėdamas save galėsi tikrai pamilti kitą. O jeigu sutiksite nuolat nusiminusį žmogų, na… tai gali būti įspėjimas, jog tas žmogus dar nepasiruošęs savo gyvenime rasti vietos santykiams“, – svarstė santykių psichologė.

Tiesa, to nereikia klausti tiesmukai. Galima pasiteirauti, ar žmogus mėgsta savo darbą, ar jam patinka miestas, kuriame gyvena…

Ar jis turi grandiozinių ateities planų?

Niekas netrokšta įsimylėti, o po to sužinoti, kad išrinktasis rengiasi kraustytis į kitą pasaulio galą. Bet kokie dideli asmens gyvenimo pokyčiai – tokie kaip darbas užsienyje, kelionės ir pan. – darys įtaką jūsų santykiams. Todėl patogu būtų apie didelius planus žinoti iš anksto.

„Juk nenorite patirti šoko, kai sužinosite, jog po kelių savaičių nauja meilė išsikrausto į Australiją. Geriau žinoti partnerio ateities planus, galbūt jis ruošiasi įgyvendinti kokį seną troškimą“, – sakė C.Stott.

Koks jo įprastinis sekmadienis?

Kaip praleidi sekmadienį – paprasta, bet daug atskleidžianti informacija. Kai kurie švaisto dieną malšindami pagirias, kiti mėgsta atsikelti iš lovos ir veikti.

„Šis klausimas skamba lyg atsitiktinis, bet iš jo gali susidaryti apie žmogų įspūdį. Iš to, ar žmogus pagiriojasi, ar imasi veiklos, galima suprasti, koks jis iš tiesų“, – tikino C.Stott.

Kaip jis elgiasi stresinėse situacijose?

Kaip teigė santykių psichologė, būdas, kuriuo žmogus sprendžia problemas, parodo jo patikimumą.

Pavyzdžiui, kai kurie žmonės užsidaro savyje, susitelkia ir tampa labai sunku įskaityti jų jausmus. Jeigu du emociškai uždari žmonės sueina į porą, vystyti santykius gali būti sudėtinga.

Kai pats išgyvenate stresinę situaciją, stebėkite, kaip reaguoja jūsų partneris. Atkreipkite dėmesį, kiek jis padeda jums išgyventi sunkų laikotarpį. Jeigu simpatija į jūsų problemas nekreipia dėmesio, tai – jo intymumo baimės ar nemokėjimo komunikuoti problemos.

„Pradžioje sunku pastebėti detales, nes romantiniu periodu visi stengiasi atrodyti patys geriausi, – teigė C.Stott. – Tiesiog pamėginkite pastebėti ženklus, kurie liudytų patikimumą ar jo trūkumą.“

Ar sutampa jūsų vertybės?

Visi turime tam tikras ribas. Pavyzdžiui, vieni netoleruotų narkotikų vartojimo. Kiti nusiteikę niekada neturėti vaikų. Nors pačioje santykių pradžioje sunku kalbėtis tokiomis rimtomis temomis, verta išsiaiškinti, ar išrinktasis bent jau pasižymi panašiomis į jūsų vertybėmis.

„Nėra prasmės savęs skriausti, kalbant apie ilgalaikius santykius. Žmonės, kurie tikisi, kad partneris ilgainiui pasikeis… Na, jis nepasikeis. Tai, kas nesutampa dabar, vėliau taps tikra problema. Yra tam tikros ribos, kurias dera žinoti kuo anksčiau“, – įsitikinusi C.Stott.

Kokia jo šeima ir draugai?

Žmogus ne visuomet bus panašus į savo artimuosius, tačiau dažniausiai gali daug sužinoti iš to, su kuo jis renkasi leisti laiką ar kokioje aplinkoje augo.

„Jei susipažinęs su partnerio draugais manai, kad jie – blogiausi tavo sutikti žmonės, laikyk tai raudona vėliava. Ko nepastebėjai savo simpatijoje? Galbūt dar nematei tam tikrų jo pusių?“ – klausė santykių psichologė.

Tas pat tinka ir kalbant apie jo pažintį su tavo draugais. Medaus mėnesio fazėje visi vaikštome dėvėdami rožinius akinius, todėl norisi nepastebėti partnerio trūkumų. Bet tavo artimieji nebus jiems tokie akli.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *