Ko moko ligos

Yra tokių filmų rūšis – apie žmones, kurie sunkiai suserga ir dėl ligos pakeičia visą savo gyvenimą. Kartais norisi užsileisti vieną iš tokių filmų, kad ištrūkčiau iš rutinos ir susimąstyčiau apie gyvenimą. Juk tik tada, kai iškyla grėsmė prarasti sveikatą ar netgi gyvybę, mes pagaliau pradedame vertinti tai, ką šiuo metu turime. Liga kartais tampa stimului visiškai pakeisti gyvenimo būdą. Žmonės kitaip pažvelgia į savo praeitį, dabartį, mąstymą, veiksmus. Ir neretai lieka dėkingi ligai, kuri daugiau davė, nei pasiėmė, parodė tikrąsias vertybes.

Šią savaitę man pasitaikė peržiūrėti iškart kelis panašius filmus, paskatinusius mane eilinį kartą susimąstyti apie tai, kaip gyvenu. Kiek man viskas priimtina, ar einu teisingu keliu, vedančiu į džiaugsmą ir laimę. Tuo pat metu negalėjau nesusimąstyti apie štai kokius dalykus:

  • Kodėl mes gyvename ne tuos gyvenimus, apie kuriuos galvojame?
  • Kodėl nesiryžtame tapti tais, kuriais galime tapti iš tikrųjų?
  • Kad mums trukdo atsiskleisti iki galo?

Atsakymas paprastas – mes bijome gyventi.

  • Gyventi taip, kad jaustume kiekvieną savo dieną, kad darytume tai, kad iš tiesų suteikia malonumą:
  • Užsiimti mėgstama veikla, o ne tuo, ką tau parinko tėvai ir ne tuo, kas leidžia prasimaitinti;
  • Gyventi su mylimais žmonėmis, o ne su tais, kurie pirmi atėjo, daug uždirba, niekada tavęs nepaliks – nesvarbu su kuo, svarbiausia, kad neliktume vieni;
  • Realizuoti svajones, kurti savus projektus, keliauti, tyrinėti, siekti ir pasiekti, džiaugtis.

Ir, žinoma, Mylėti. Nes meilė – tas jausmas, kuris reikalauja drąsos. Mes bijome prisipažinti vienas kitam meilėje, nes bijome būti atstumti, išjuokti, nesuprasti.

Kodėl taip yra?

Mums trukdo baimė.

Baimė griauna planus, žaloja mūsų sielas. Baimėje gyvenantis žmogus panašus į virvėmis apipainiotą belaisvį. Jeigu jis ilgai laikys kūną sukaustytą, kūnas deformuosis ir žmogus taps luošiu. Ir tai visi supranta. Tik niekas kažkodėl nenori suprasti, kad baimė sielai – tai tas pats, kas virvė kūnui.

Jeigu ilgai laikysime savo sielą baimėje, laikui bėgant ji pripras prie šios būsenos ir deformuosis. Ji taps lygiai tokia pat luoša kaip ir kūnas.

Kiek daug istorijų apie fiziškai sergančius žmones ir tuo pat metu kupinus dvasinių jėgų, įkvėpimo, maksimaliai besidžiaugiančius kiekviena nauja diena. Ir tuo pat metu aplink mus pilna fiziškai sveikų žmonių, kurie viduje – visiški dvasiniai luošiai. Jų gyvenimas – tai viena nesibaigianti niūri ir pilka diena, be jokių perspektyvų, be jokios prasmės.

Ir šiuo atveju liga gali tapti geriausiu jūsų gyvenimo įvykiu. Nes susirgę mes visada susiduriame su dar baisesniais dalykais, pavyzdžiui, mirtimi. Ir kai suprantame, kad jau nebeturime ko prarasti, nustojame, pagaliau, bijoti. Nusprendžiame padaryti tai, ką atidėliojome dėl begalės įvairių išsigalvotų baimių. Mes surizikuojame žengti į priekį.

Žmonės pakeičia darbą, persikrausto gyventi į kitą miestą, užsiima mėgstama kūryba, prisipažįsta meilėje, įkuria savo verslą, pradeda keliauti, kopia į aukštumas…

Jie pagaliau pradeda iš tiesų gyventi.

Ir pasitaiko, kad liga pasitraukia. O jei ir nepasitraukia, tai gyvenimo pabaigoje toks žmogus gali ramiai pasakyti: “Nieko baisaus, kad netrukus išeisiu. Vis tiek patyriau stebuklingą laikotarpį, kai gyvenau pilnu pajėgumu”.

Labai gaila – kad žmogus pamiltų gyvenimą, jam tenka iš pradžių jo netekti.

Aš irgi jaučiu įvairias baimes, irgi galėjau gyventi kitą gyvenimą, irgi nepakankamai realizuoju savo idėjas. Ir po kiekvieno tokio filmo, kiekvienos tokios istorijos susimąstau, kaip lengvabūdiškai švaistau gyvenimo dovanas. Ir kiekvieną kartą nežinau, kiek manęs dar užteks, kad galėčiau gyventi sąmoningai ir pilna jėga.

Šios istorijos vis tiek palieka pėdsaką širdyje. Galbūt artimiausiu laiku jos galutinai pažadins mane tikram ir pilnaverčiam gyvenimui. O dabar suprantu, kad parašiusi šį straipsnį, įveikiau vieną iš daugelio savo baimių. Ir tai – pergalė. Tegu ir nedidelė.

Kuo daugiau tokių mažyčių pergalių bus kiekvieno iš mūsų gyvenime, tuo labiau tikėtina, kad galiausiai pasieksime stambią pergalę – pradėsime gyventi pilnu pajėgumu.

Pagalvokite apie tai.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…