Kodėl aukojamės ir kaip to atsikratyti?

Mes labai dažnai pamirštame save. Ypač tai aktualu jauniems tėvams – viską geriausia vaikams. Tokie paprasti norai kaip pamirkti vonioje, suvalgyti kažką skanaus, nusipirkti naują drabužį ar tiesiog vienam pasivaikščioti sukelia nuostabą: kaipgi taip galima? Viskas man, o kaipgi kiti? Aš negaliu skirti laiko sau, juk yra tėvai, vyras/žmona, vaikai… Reikia rūpintis jais, o aš apsieisiu. Tokiu elgesiu dažniau pasižymi moterys, tiek ištekėjusios, tiek ne.

Kodėl gi moterys atsisako ne tik pasilepinti, bet ir būtinų dalykų?

Pirmoji priežastis – suvokimas, kad kolektyve įmanoma išgyventi tik skiriant dėmesio kitiems. Vienišiams išgyventi sunkiau. Vadinasi, reikia pajungti savo troškimus ir interesus aplinkinių žmonių labui. Išgyvens aplinkiniai, išgyvensiu ir aš kartu su jais.

Antroji priežastis – iš vaikystės atsineštas tėvų elgesio modelis. Jeigu mergaitė kiekvieną dieną matė skalbiančią, gaminančią nusikankinusią mamą, kuriai nebelikdavo laiko save prižiūrėti, palaipsniui susiformuos nuostata, kad štai jis – tikros žmonos ir mamos idealas. Reikia stengtis skaniai gaminti, tvarkyti namus, o sau dėmesio galima neskirti. Juk myli ne už tai.

Trečia ir turbūt pati svarbiausia priežastis – žema savivertė. Kompleksuoti žmonės nesistengia užpildyti savo gyvenimo grožiu ir rūpinimusi savimi. Atseit, bus gerai ir taip, vis tiek aš bloga, o pasilepinimas putų vonioje geresne manęs nepadarys.

Visos šios priežastys trukdo moterims išgirsti savo vidinius troškimus, suvokti poreikius ir padovanoti sau nedidelę, tačiau svarbia ir būtiną dovaną – pasilepinimo pavidalu.

Ką gi daryti? Kaip atsikratyti nemeilės sau?

Pirmiausiai reikia suprasti, kad pasaulis susideda iš begalės mažų pasaulėlių, kurių kiekvieno centre stovi žmogus. Savo mirkopasaulėlyje svarbiausias žmogus esate jūs. Nuo jūsų priklauso, koks jis bus: šviesus ir lengvas ar niūrus ir rūstus. Kai stengiatės įvesti tvarką svetimuose pasaulėliuose, saviškio geresniu nepadarote.

Išmokite girdėti save. Tiesiog dabar atsitraukite nuo darbo ar namų reikalų ir pamąstykite, ko jums norisi. Jeigu noras šiuo momentu neįgyvendinamas – pagalvokite, kaip ir kada galima jį realizuoti, kokius žingsnius reikia žengti. Įsivaizduokite visa tai smulkiai ir detaliai.

Skirkite sau laiko. Valandos ar netgi pusvalandžio per dieną pradžiai visiškai pakaks. Ir šį laiką skirkite vien sau. Išgerkite skanios arbatos ar kavos, papieškite, pasidarykite veido kaukę ar pagulėkite ant sofos, be jokio tikslo spoksodama į lubas – darykite tai, ko norisi šiuo momentu. Ir meskite iš galvos visą negatyvą bei nerimą. Visiškai atsipalaiduokite ir atsiduokite troškimams.

Patiko? Tada stenkitės taip pasilepinti kiekvieną dieną. Svarbiausia, kad netrukdytų aplinkiniai. Galima iš anksto įspėti apie tokia pertraukas.

Rūpinkitės savimi ne vien dėl to, kad “taip visi daro”. Analizuokite savo mintis ir pojūčius, kai mirkstate vonioje su maloniai kvepiančiomis putomis, tepatės rankas kremu, dedatės ant veido kaukę. Galvokite apie tai, kokia švelni ir lygi oda bus po procedūros, kaip ims švytėti iš džiaugsmo jūsų akys ir kaip džiugiai šypsositės artimiesiems po tokio malonumo.

Nebijokite garsiai reikšti savo norų. Jeigu jūsų bendravimo rate nėra bendraminčių – ieškokite kitur. Būtinai sutiksite žmonių, kurie tapos jums draugais.

Palepinkite save ir gyvenimas taps turtingesnis, malonesnis, laimingesnis.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…