Kodėl likimas susiklosto būtent taip, o ne kitaip

Į klausimą “Kaip reikalai?” mes automatiškai atsakome “Viskas puiku”. Jūs tikrai absoliučiai patenkintas savo gyvenimu? Tada negaiškite laiko, ir neskaitykite toliau.

Visiems kitiems, kurie nori išsiaiškinti “kas ir kaip” – skiriamas šis negudrus testas.

Į kiekvieną pateikiamą teiginį reikia per pirmas tris sekundes (vos tik perskaitėte) sąžiningai atsakyti tiktai “taip” arba “ne” – pirmą variantą, kuris šaus į galvą.

Taigi. Teiginiai.

Pirmas. Su manimi viskas gerai. Savivertė 100% iš 100% visose gyvenimo sferose. Jei kažkas nesigauna, aš tiesiog siekiu tikslo kitais būdais. Turiu mylimą ir mylintį žmogų savo gyvenime. Galbūt jau ir šeimą.

Antras. Su kitais viskas gerai. Neturiu priešų, kadangi suprantu, jog šie žmonės motyvuoja mane vystytis ir tobulėti.

Trečias. Su pasauliu viskas gerai. Tai nuostabi vieta, pati savaime esanti džiaugsmo šaltiniu. Pasiekimai ir materialios vertybės – puiku, tačiau ne mažiau pasitenkinimo man teikia ir tiesiog grynas oras, saulės šiluma ir puodelis kavos.

Rezultatų iššifravimas:

Pirmas teiginys. Jeigu atsakymas – “ne”, greičiausiai šiame pasaulyje jaučiatės mažiau sėkmingas ir laimingas nei kiti. Esate labai savikritiškas, nepriimate pats savęs. Logikos požiūriu tai protinga, bet iš tikrųjų nuolatinė kritika ir savęs ribojimas bei atstūmimas neleidžia svarbiausio – priimti savęs. Ir jeigu mes kažko nepriimame, reiškia to ir neturime, o pakeisti, ko neturi, paprasčiausiai neįmanoma.

Reaguoti į bet kokias problemas tokiems žmonėms – savižudybė. Ir visai nebūtinai tiesiogine prasme. Kur kas dažniau tai nesąmoninga savižudybė. Pavyzdžiui, sutinkame netinkamus vyriškius, taip ir nesukuriame šeimų ir nutraukiame savo giminės giją. Arba nuolat save kaltiname, priėmę iššūkį: “Viena iš priežasčių slypi manyje, reiškia, šią priežastį galima pataisyti ir šitaip išspręsti problemą”.

Antras teiginys. Jeigu atsakymas – “ne”, matomai santykiai su kitais jums klostosi ne itin sėkmingai. Jums paprasčiausiai nekomfortiška gyventi tarp žmonių. Todėl, kad kiti pernelyg netobuli, silpni ar tiesiog erzina.

Žmogus, kurio gyvenimiška pozicija pagrįsta teiginiu, jog su kitais ne viskas gerai, jaučia nuolatinį nerimą, jaučia riziką patirti nesėkmes ir t.t.

Tokio žmogaus reakcija į problemas – žudymas: santykių, nuotaikos, nuosavos ateities – per nepasitikėjimo, pavydo ar atviro priešiškumo aplinkiniams žmonėms atmosferą.

Trečias teiginys. Atsakymas “ne” reiškia visišką bejėgiškumą, beviltiškumą, žmogus nelaukia nieko pozityvaus iš ateities. Kadangi “pasaulyje ne viskas gerai” – tai gyvenimas pavirsta tiesiog spektakliu, kurį parašė kažkoks idiotas, ir kuriame mes dėl kažkokių priežasčių priversti vaidinti.

Reakcija į gyvenimiškas problemas šiuo atveju – beprotybė. Tokie žmonės gyvena gyvenimą, kuriame visiškai nėra sėkmės ir laimės. Jie arba bando pasiekti sėkmę nesibaigiančiame kare pagal džiunglių įstatymus ir praranda laimę. Arba besivaikydami laimės, prisirenka krūvą kreditų, pristeigia abejotinų įmonių ir pan. Kas galiausiai atveda prie išvados, jog šis pasaulis – beprotnamis

Šie baziniai požiūriai į save, kitus ir pasaulį susiformuoja dar iki pusantrų metų amžiaus, kaip reakcija į gimimą (kai praleidi devynis mėnesius tamsoje ir nesvarume, o paskui staiga susiduri su milžinišku nepažįstamu pasauliu), į santykius su motina, nujunkymą nuo žindymo – visa tai daro lemiamą įtaką gyvenimiško scenarijaus pasirinkimui. Neretai tai tampa tokia stipria trauma vaikui, kad ji paprasčiausiai užsimiršta, užsiblokuoja kaip pernelyg skausminga vaikiškai psichikai. Gaunasi, kad net neprisimindamas ir nesuprasdamas pirminės priežasties, žmogus priverstas statytis savo gyvenimo pastatą ant šių trijų bazinių pozicijų pamatų.

Tokiu būdu dar nesulaukęs pusantrų metų amžiaus, žmogus jau turi pagrindinę savo likimo kryptį. Šiuolaikinės terapijos tikslas – ne šiaip tirti žmogaus nepatenkinantį likimą, bet ir keisti jį pagal principą “su manimi viskas gerai, su kitais viskas gerai, ir su pasauliu viskas gerai”. Tai vienintelis variantas suderinti gyvenime laimę ir efektyvumą. Nes reakcija į gyvenimiškas problemas tokiu atveju tampa nuostata: “aš pasikeisiu, kad pasiekčiau trokštamą tikslą”.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…