Kodėl moterys mėgsta plepėti telefonu, o vyrai – ne?

Telefonas seniai tapo mūsų gyvenimo dalimi ir smarkiai jį pakeitė. Dėl to labai dažnai paprasta ryšių priemonė tampa įrankiu, naudojamu santykiams aiškintis, tame tarpe ir šeimoje, arba ir pretekstu skandalams.

Problema slypi tame, kad įvykį, kurio pavadinimas „Telefono skambutis”, vyrai ir moterys suvokia visiškai skirtingai. Vyrus labai nervina moteriška maniera visą dieną skambinėti dėl visiškai nereikšmingų priežasčių. O moteris nervina vyriška maniera neskambinėti nuo ryto iki vakaro, kalbėti „grubiai” arba išvis tylėti. Kokia tokio skirtingo suvokimo priežastis?

Viskas pakankamai paprasta. Vyrui skambutis – tai veiksmas, kurio tikslas – pasiekti kažkokį konkretų rezultatą. Kažką sužinoti, pasakyti, nuspręsti. O moteriai tikslu tampa pats bendravimo procesas, o ne jo galutinis rezultatas.

Moteris iš esmės, savo širdies ir pasąmonės gilumoje, yra asociali. Ji – šeimos židinio saugotoja. Joks sociumas jai nereikalingas, kitos moterys – potencialios varžovės. Pasaulis – tai šeima, o šeima – tai pasaulis. Tačiau noras su kuo nors pabendrauti, savaime aišku, egzistuoja. Dėl to visą normalaus žmogiško bendravimo apimtį ji bando realizuoti tiktai su vienu žmogumi. Savo vyriškiu.

Vyrai suvokia pasaulį visiškai kitaip. Šeima – tai viso labo dalis supančio pasaulio. Labai svarbi, bet ne vienintelė. Vyrai – mamutų medžiotojai. Dėl to reikia vienytis su kitais vyrais į laikinas ar pastovias sąjungas. Kaip tik dėl to vyro gyvenime, be šeimos, labai svarbūs yra tokie dalykai kaip draugai, kolegos, darbas.

Be to, žmogui būdinga susitelkti ties dabar vykdomu konkrečiu darbu. Vyrui nesvarbu, kas tai – darbas, krapštymasis su automobiliu garaže ar futbolas ir alus su draugais. Visas kitas pasaulis jam tuo momentu praktiškai neegzistuoja.

O moteriai svarbiausias „šio momento” uždavinys bet kokioje situacijoje – šeima.

Dėl to moterys gali skambinėti kas dešimt minučių dėl užuolaidų ar nulūžusio nago.

Turint galvoje tai, kad parašyta aukščiau, galima padaryti išvadą, kad moterys pasižymi mąstymu, kuris apima tuo pat metu kelis uždavinius, moteris gali tuo pat metu spausdinti kompiuteriu mėnesio ataskaitą, mąstyti, ką čia pagaminus vakarienei ir nerimauti: „Jis jau dešimt minučių man neskambina, gal kas atsitiko?”

Štai grynai moteriška loginė grandinėlė: „Visas pasaulis – šeima. Užuolaidos – dalis pasaulio. Jam visiškai nusispjauti į užuolaidų spalvą. Vadinasi, jam nesvarbi šeima ir aš”.

Išvados: „Jis manęs nemyli, reiškia, aš pastorėjau. Arba jis susirado kitą. Jis – save įsimylėjęs egoistas, kuris niekuo nesidomi, išskyrus save”.

Viskas pakankamai logiška. Mintis, kad gali egzistuoti kažkoks svarbus dalykas, nesusijęs su šeima, net į galvą nešauna.

Vyrai irgi sugeba galvoti apie kelis dalykus tuo pat metu, tačiau vienos temos rėmuose. Ataskaita čia susijusi su keiksmais viršininko adresu ir mintimis apie žvejybą su draugeliu iš gretimo kabineto.

Vyro požiūriu: „Ji žino, kad aš dirbu (vairuoju, žiūriu futbolą, geriu alų). Ji žino, kad jos skambučiai dėl užuolaidų mane blaško, galiu padaryti klaidą, patekti į avariją, negaliu ramiai pailsėti su draugais. Ji daro tai tyčia.”

Išvados gali būti pačios įvairiausios. Pavyzdžiui: „Užuolaidų nesugeba savarankiškai išsirinkti! Durnė! Tikrina – pavydi – isterikė! Ji išsikėlė sau tikslą tarkuoti mane visą likusį gyvenimą!”

Mintis apie tai, kad kažkam gali neegzistuoti daugiau nieko, išskyrus šeimą, o užuolaidų spalva gali būti svarbesnė už sandėrį su klientu, netgi nešauna į galvą.

Mielosios moterys. Prieš skambindamos savo vyriškiui, pagalvokite, kuo jis gali būti užsiėmęs, ar nesutrukdysite jam savo skambučiu?

Mieli vyrai. Jei atsilaisvino darbuose laisva minutėlė – paskambinkite savo moteriai. Svarbus ne pats skambutis, o parodytas dėmesys.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *