Kodėl vyrai pasirengę būti su viena, o su kita būti kategoriškai atsisako

Atsakymas iš esmės yra labai paprastas ir akivaizdus. Ir išgirdau aš šį atsakymą iš savo mamos. Kai viena jos draugė pergyveno, kodėl jos niekas neima į žmonas, mama atsakė: “Todėl, kad žmona yra talkininkė, o ne našta. O kokia iš tavęs talkininkė? Štai niekas ir neima. Kuriems galams kokiam nors žmogui papildoma našta gyvenime?”

Stulbinanti ir nelabai maloni tiesa, tačiau ką daryti? Toks gyvenimas.

Tai kodėl gi vyrai renkasi vienas moteris ir nekreipia dėmesio į kitas? Dvi paprastos taisyklės, ir abi – svarbiausios.

Mamos apibūdinimas buvo labai teisingas. Po palyginus trumpo laikotarpio, kai vietoje smegenų žmogų valdo hormonai ir paaugliški kompleksai, normalus vyras staiga supranta, kad moterų jam nereikia. Ne tai, kad visiškai nereikia – tiesiog jos nėra svarbiausias jo gyvenimo tikslas. Kad sukurti grandiozinį projektą, nugalėti varžybose ar tapti generaliniu direktoriumi kur kas įdomiau nei tiesiog pritraukti gražuolės dėmesį. Be to, jo pasiekimai galiausiai padarys tai pačiai gražuolei nepalyginamai didesnį įspūdį nei visokios ten gėlės ir kita romantika.

Tam tikru momentu vyras suvokia, kad pasisekimą gyvenime lemia anaiptol ne kojų grakštumas ir ne skani sriuba, nors tai gali puikiai tą sėkmę papildyti, savaime aišku. Kad renkantis tarp protingos knygos ir nelabai suprantamos ir nežinia ko norinčios moters, kur kas paprasčiau ir taupiau pasirinkti knygą. Kad iš esmės galima netgi be sekso gyventi, o štai be pinigų, draugų ar mėgstamo užsiėmimo – niekaip.

Pastovus poreikis jausti moters palaikymą, moters pritarimą – silpno vyro požymis. Bobišius daugeliu atvejų yra bailys – kaip tik dėl to ir įrodinėja kiekvieną dieną sau pačiam ir aplinkiniams, kad yra vyrukas ohoho! O štai normaliam vyrui moteris, kaipo tokia, pasikartosiu, ne taip labai ir reikalinga. Ir apskritai frazę “tu man reikalinga” taria daugiausiai priklausomybe sergantys vyriškos lyties atstovai. Ir reikalinga, kaip jau turbūt susiprotėjote, jam ne jūs kaip moteris, o kaip mama.

Geriau, žinoma, kai moterys yra, tačiau svarbiausi vyro gyvenimo uždaviniai – visiškai kitoje sferoje. Ne dėl to, kad moterys būtų kažkuo blogesnės už vyrus, kvailesnės, silpnesnės. Tiesiog taip sutvarkytas pasaulis. Be to, gausūs stebėjimai ir faktai patvirtina atvirkštinį faktą: kai tik moteris nustoja kvaršinti sau galvą vyrų medžiokle, pergyvenimais dėl vyrų dėmesio stokos ir pagaliau pradeda užsiimti pati savimi, kaip taisyklė visos jos asmeninio gyvenimo problemos labai greitai išsisprendžia. Truputis grožio ir šiek tiek sveiko proto – šito visiškai pakanka teisingam gyvenimo būdui.

Dėl to pirmoji svarbi taisyklė – netrukdykite vyrui užsiimti savo reikalais, o dar geriau – tapkite jo talkininke. Nebūkite jam našta. Ir visiškai nebūtina būti trenere jo mėgstamoje sporto šakoje ar buhaltere jo firmoje. Kur kas svarbiau ir naudingiau, kaip rodo praktika, įkvėpti ir palaikyti. Kaip išsireiškė viena rašytoja, teisinga moteris išlydi vyrą į darbą kaip į karą, ir pasitinka iš darbo kaip iš karo, o likusį laiką nekreipia į jį jokio dėmesio.

Antroji taisyklė, kaip neatrodytų keista, pirmai prieštarauja: būkite savimi. Įsijungusi į svetimus reikalus, neištirpkite juose. Nebandykite žaisti su vyru kokių nors žaidimų. Be to, kad tokie žaidimai labai vargina, jie dar ir neduoda ilgalaikio efekto. Tiksliau taip: su visais tais žaidimais, prisitaikymu, principais “taip reikia” ir “taip priimta”, su dirbtinai sukurta įtampa ir išsigalvotais jausmais galima gyventi pakankamai ilgai, tačiau tik su vyrais, kurie patys save apgaudinėja ir patys savęs nesupranta.

Grubiai kalbant, alkoholikas niekada nepaliks savo priklausomybe nuo gelbėjimo jau spėjusios susirgti gelbėtojos, o bobišius nė už ką nemes tos, kuri “nutarė nieko nepastebėti”. Ir apskritai santuoka, atsidūrusi ant skyrybų ribos, yra pati tvirčiausia, o stabilesnio dalyko už abejingumą nerasime visame pasaulyje.

Bet jeigu nutarsite prisitaikyti išduodamos pačią save, adekvatus vyras iškart pajus įtampą arba manipuliaciją ir visiškai natūraliai nutars pasišalinti iš nepatogių jam santykių, geruoju visa tai nesibaigs, kadangi normalus žmogus, nepriklausomai nuo lyties, atskiria, kurie santykiai – gilūs, o kurie – funkcionalūs. Žmogui reikalingas žmogus, o socialinio vaidmens atlikėją (meilužė, guodėja, partnerė buityje, rūpinimosi objektas ir t.t.) nesudėtinga pakeisti kita “aktore”. Tame tarpe ir vaidinančią žmonos vaidmenį. Nesikeičia ir amžina yra tik tai, kas tikra.

Tiesa, už tikrumą ir autentiškumą teks mokėti nestabilumu: gyvi žmonės, gyvi santykiai, viskas, kas gyva – vystosi, plėtojasi, nestovi vietoje. Tačiau tai – nedidelė kaina. Nes be šanso ne šiaip ilgą laiką būti drauge, jūs gausite galimybę gyventi, o ne būti. Gyventi su mylimu žmogumi, o ne šiaip daugiau ar mažiau sėkmingai “sąveikauti”.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…