Kodėl vyras nedovanoja dovanų

Visiems žmonėms patinka dovanos. Moterys – ne išimtis. Būtent jos dažnai klausinėja, kodėl gi vyriškis nieko joms nedovanoja?

Vyras – prieš santykių monetizavimą

Jis nenori painioti jausmų su materialiais klausimais. Paprasčiau kalbant, jis nenori pirkti iš tavęs santykių ir „meilės“ už dovanas. Arba nenori, kad susidarytų toks įspūdis. Arba kad jaustų, jog tu su juo tik dėl dovanų (juk taip nėra, tikiuosi?) Jis nori būti mylimas kaip žmogus, kaip vyriškis, o ne kaip dovanų šaltinis. Ir jis turi tam pilną teisę.

Ką daryti? Jeigu tu myli patį vyrą, manau, problemų neiškils. Jeigu tavo tikslas – būtent gauti dovanas, čia aš tau ne patarėjas. Santykių, kuriuose vienas žmogus parsidavinėja, aš nenagrinėju. Parodyk vyrui, kad jis tau vertingas ir be dovanų. Padovanok pirma. Labai galimas daiktas, kad tai pastūmės jį pasielgti lygiai taip pat.

Vyras turi finansinių sunkumų

Tai nėra retenybė, ypač dabar, per visas tas krizes. Ir tai absoliučiai gerbtina priežastis nedovanoti brangių dovanų.

O kaip su nebrangiomis? Pasitaiko, kad vyras šiuo momentu apskritai neturi lėšų. Visiškai. Tokioje situacijoje netgi pigus šokoladukas – smūgis biudžetui. Priešingai, nei byloja stereotipai, šitokių situacijų pasitaiko ne tik nevykėliams ar tinginiams. Galiu išvardinti šimtus priežasčių. Surinko visus turimus pinigus giminaičio gydymui. Žlugo verslas, liko baisybė skolų. Surinko viską, ką turėjo, startuojančiam naujam projektui ir dabar laukia pirmųjų pajamų. Susidūrė su problemomis, kurioms spręsti skubiai prireikė didelės sumos. Sudegė namas su visais daiktais ir reikia skubiai ieškotis būsto, kažkaip pradėti kurti buitį iš naujo. Ir dar krūva priežasčių, visos iš kurių yra nepalyginamai svarbesnės už kažkokias ten dovanas. Protinga, mylinti moteris niekada tokiose situacijose nedarys vyrui spaudimo ir nereikalaus pirkinių. Ji pati ateis į pagalbą, išbrendant iš problemų liūno.

Dar pasitaiko vyrų, kurie mano, jog jeigu jau dovanoti – tai tik brangias dovanas. Jei nebrangi, tegu ir su meile – nesolidu.

Ką daryti? Pasikalbėti. Galbūt jam ne dovanos galvoje, gal pačiam vyrui reikia pagalbos? Arba jis įstrigo kvailų stereotipų nelaisvėn ir įsitikinęs, kad „tikras vyras“ turi dovanoti ne mažiau kaip limuziną su pilna bagažine briliantų? Jeigu taip – įtikink, kad klysta, kad tave džiugina net visiška smulkmena, jeigu ji dovanojama su meile.

Vyras šykštus

Šykštumas – yda, kuri nepriklauso nei nuo lyties, nei nuo pajamų lygio. Ir tau atiteko būtent toks vyras. Netgi šokoladuką ar butelį vandens karštą dieną išprašyti problema. Ir tai – neturint jokių problemų su pinigais. Laužysis dėl kiekvieno cento, pusę dienos ieškos penkiais centais pigesnio mineralinio vandens.

Ką daryti? Iš vienos pusės taupumas – puiki charakterio savybė. Visi turtingi žmonės žino pinigų vertę ir jais nesišvaisto. Iš kitos pusės, jeigu taupumas perauga į šykštumą, kai žmogus viską liguistai taupo, turėdamas pakankamai pajamų – čia jau patologija. Sugretink šiuos du bruožus – taupus tavo vyriškis, ar patologiškai šykštus? Su pastaruoju geriau neprasidėti.

Vyras nemoka parinkti ir dovanoti dovanų

Jis paprasčiausiai nemoka to daryti. Padovanoti eilinio nereikalingo daikto, kuris paskui namuose rinks dulkes, jis nenori. O ko reikia – nežino. Toks charakterio bruožas.

Ką daryti? Jeigu šitas žmogus tau reikalingas, nėra nieko paprasčiau kaip susitaikyti su šiuo „trūkumu“. Taip, siurprizų gyvenime nebesulauksi. Užtat galima tiesiai pasakyti: „Gal gali padovanoti man štai tas pačiūžas?“ Problema išsisprendžia labai paprastai.

Vyro šeimoje nebuvo priimta dovanoti dovanų

Tai irgi ne retenybė. Kai jis buvo mažas, jam dovanojo žaisliukus per Naujuosius ir gimtadienius. Už baigtą mokyklą gerais pažymiais jis gavo nešiojamą kompiuterį. Tačiau visa tai lietė tuos šeimos narius, kurie neuždirbo pinigų. O mama su tėčiu nieko vienas kitam nedovanojo. Tiesiog nusipirkdavo šventės proga sau tuos daiktus, kurių norėjosi. Dėl to vyras priprato, kad turint bendrą biudžetą, racionaliau – kai kiekvienas pats perkasi sau dovaną.

Ką daryti? Kaip ir ankstesniame punkte, tai ne priežastis išsiskirti ir ieškotis kito vyriškio. Tai netgi ne trūkumas, tai smulkmena. Jeigu jau labai nori, kad tau dovanotų dovanas, pasikalbėk su juo apie tai.

Moteris taip reikalauja dovanų, kad vyrui susidaro įspūdis, jog ji gyvena su juo tik dėl dovanų

Pirmojo punkto variantas. Tik jau su sava logine plėtote. Kai vyras mato, jog moteris stengiasi monetizuoti santykius. Kad jis jai ne daugiau kaip bankomatas.

Ką daryti? Kartą ir visiems laikams atsisakyti tokių santykių.

Pačios moters godumas

Taip jau būna, kad dovanos paprastai būna abipusės. Kai viena iš pusių pradeda naudotis kita puse, viskas suyra. Moteris padovanojo vyrui kojines ir dezodorantą, o reikalauja madingo išmanaus telefono? Kvailas noras, kupinas godumo ir egoizmo.

Ką daryti? Neįmanoma gauti, nieko neduodant. Elkis su kitais, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi.

Moteris žvelgia į dovanas ne kaip į siurprizą, šventę, kažką ypatingo, o kaip į savaime suprantamą dalyką

Padovanojai – šaunuolis, pastatyk štai ant tos lentynos ir laisvas. Džiaukis, kad nusileidau iš savo aukštybių ir priėmiau tavo dovaną.

Ką daryti? Pozicija „valdovė-vergas“ visiškai netinkama šituose reikaluose. Ji atmuša vyrui bet kokį norą padovanoti kažką dar sykį.

Moters pozicija „Ne, ką tu, aš to neverta!

Normalūs žmonės priima dovanas su džiaugsmu ir dėkingumu. Pamaivos pradeda vaidinti ištisus spektaklius: „Ne, ką tu, nepriimsiu, pasiimk atgal, kam to reikia, ne-ne, aš nenusipelniau, nereikėjo tiek pinigų leisti…“ Ir taip toliau. Išvertus iš teatro kalbos į normalią, visa tai reiškia „Įkalbėk mane, kad priimčiau tavo dovaną“. Pačios dovanos jai per maža, reikia dar kad ir įkalbinėtų priimti. Pažertų krūvą komplimentų, kad tu verta, kad tu super, idealas, tiesiog deivė. Ir tik paskui tokia dama nusileis iš sosto aukštybių ir visgi pasiims sau skirtą duoklę.

Ką daryti? Pašalinti teatrą iš santykių. Svarbiausias sveikų santykių bruožas yra tas, kad jie skaidrūs, suprantami ir neturi jokio falšo.

Moteris pastoviai nepatenkinta dovanomis

Tai labai greitai sunaikina vyro norą ką nors dovanoti.

Ką daryti? Jeigu vyras dovanoja visiškai ne tai, sekantį kartą informuok jį, ką norėtum gauti. Ir ne miglotomis užuominomis „keptuvėje mėsa pridegė“ ar „šį sezoną madinga raudona spalva“. Vyras tik pečiais gūžtelės: dėmesingiau kepk, kad nepridegtų… Koks man skirtumas, kas ten dedasi madų pasaulyje, raudona ar žalia, mano džinsai visada mėlyni. Geriau pasakyti tiesiau ir aiškiau: „Kaip aš svajoju štai apie tokią suknelę!“ Ar netgi išvis tiesmukai: „Padovanok man naują keptuvę“.

Jeigu jis dovanoja, o tu rodai kaprizus, liaukis taip elgtis. Vyras ne geležinis. O aplinkui pilna kur kas paprastesnių ir suprantamesnių moterų.

Vyras dovanoja, bet ne tai, ko nori moteris. Neretai esmė slypi kainoje

Vyras padovanojo užrašų knygelę, o norėjosi auksinio žiedo. Jis nusivedė į kavinę, o norėjosi brangaus restorano. Kitaip sakant, realių dovanų moteris net dovanomis nelaiko. Jai jų tarsi ir nėra. Štai ir gaunasi, kad „jis man nieko nedovanoja“.

Ką daryti? Pažaboti apetitą ir išmokti džiaugtis ne dovanos kaina, o žmogumi, kuris ją dovanoja.

Vyras paprasčiausiai nelaiko moters sava, nemato jos kaip rimtų santykių partnerės

Paprasčiau kalbant, jis elgiasi su ja kaip tiesiog su pažįstama. O dovanos, vis dėlto, dažniausiai dovanojamos artimiems žmonėms.

Ką daryti? Iš visko sprendžiant, jūs iki šiol nebendravote rimtomis temomis. Dėl to neturite žalio supratimo, kokie jūsų abiejų planai ateičiai, gyvenimui, tame tarpe ir asmeniniam. Galbūt vyras visai nenori tokių santykių. Arba nori, bet ne su tavimi. Visa tai galima išsiaiškinti tik per pokalbius. O kol kas tu klaidžioji savo spėlionių ir nerimo patamsiuose. Jo šita situacija nejaudina, galbūt jis netgi supratimo neturi, kad čionai esama kažkokios problemos.

Kartais tenka pastūmėti vyrą, žengiant pirmą žingsnį. Padovanok jam ką nors. Ir ne kaip tiesiog draugui, o kaip žmogui, su kuriuo turite santykius.

***

Svarbiausia visos šios temos bėda štai kokia. Tarp moterų paplitęs stereotipas, kad vyras privalo dovanoti dovanas. Būtent privalo. Taip pat kaip mokėti mokesčius ar parašyti mėnesinę ataskaitą darbe. Tartum tai ne jo laisva valia, ne troškimas (ar nenoras), o būtent pareiga. Tačiau taip nėra. Vyras turi teisę dovanoti dovanas. Jeigu nori. O jeigu nenori – turi pilną teisę nedovanoti. Jeigu santykiai pagrįsti abipuse meile, jie dėl to nė kiek nenukentės. Kitas reikalas, kai santykiai pagrįsti išskaičiavimu: tu man – dovanas, o aš už tai leidžiu su tavimi savo laiką. Kaip tai vadinama, čionai neminėsime. Dėl to, kad nekiltų tokio pobūdžio įtarimų, pasirink vyrą, kuris patinka tau kaip žmogus, kaip asmenybė, kaip vyriškis, kaip gyvenimo draugas. O ne kaip sielos neturintis materialių gėrybių šaltinis, kažkas panašaus į belimitinę banko kortelę. Tik remiantis abipuse meile ir abipusiu gerumu galima sukurti santykius.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Vyras myli ne pačią moterį Vyras myli savo būseną greta moters. Daug vyrų mėgino išsiaiškinti, kodėl nesusiklostė šeimyninis gyvenimas ir, kaip taisyklė, visi argumentai buvo g...
Kaip žmonės išgyvena drauge dešimtis metų Kada nors teko sutikti pagyvenusią porą, atrodančią taip, tarsi du jauni įsimylėjėliai? Šiame tekste papasakosime apie paslaptis, kurios padeda tiems ...
Moterų isterijos ir terorizavimas ašaromis Bet kuriam vyrui verkianti, rėkianti, skandalą kelianti moteris - sunki našta ir rimtas išbandymas. Ilgai pakęsti tokios skandalistės paprasčiausiai n...
Moters požiūris į vyrą Bet kuri moteris nori būti silpna ir tuo pat metu siekia pajungti sau vyrą. Moterų pažiūros priešingos lyties atžvilgiu formuojasi visiškai kitaip ne...
Keli žodžiai apie vyrus Vyrai ir moterys. Du skirtingi ašigaliai? Ar dvi to paties medalio pusės? Apie moteris prirašyta kalnai literatūros - apie tai, kaip tapti sterva, bar...
Vyriška siela Daug prirašyta apie gražią ir lengvai sužeidžiamą moters sielą. Tiktai kažkodėl niekas nė karto neparašė apie vyrišką. Taip, mielosios moterys, įsiva...
Suteikite sūnui galimybę užaugti vyru Vis daugiau moterų kalba, kad nebėra normalių vyrų. Išmirė kaip rūšis. Liko tingūs ir silpni, panašūs į moteris ir visiškai neįdomūs. Nesutinku su tok...
Ar ne per daug reikalaujame iš vyrų? Įprastas "šovinizmas" labai greitai gavo papildomą patikslinimą - "vyriškas". Reikšmė, savaime, aišku, neigiama. Engti moteris pagal lyties požymį lab...
Jeigu vyras – ne šeimos galva Rašo moteris: "Vyrui 52 metai, o jis iki šiol niekaip negali atsiskirti nuo mamos. Turime tris sūnus. Vyras vyresnis už mane 15 metų. Namuose nieko ne...
Pas visus nevykėlius vienodos žmonos Daug kartų pastebėjau, kad pas visus nevykėlius praktiškai vienodos žmonos, tarsi klonuotos. Kalbu ne apie tai, kad jos apsileidusios ar negražios (no...
Pagarba vyrui Vienas svarbiausių vyro poreikių - pagarba moters akyse. Šiandien vyrų teisė į pagarbą visus ir visuotinai išjuokiama bei slopinama. Jeigu tu nori su...
Nereikia padėti vyrams. Bus tik blogiau Moterys savo nesuvaldomu troškimu padėti kartais daro visiškai nereikalingus dalykus, kurie ne tik nepadeda, bet netgi kenkia aplinkiniams. Ypač tai p...
Kodėl likimas suveda su žmogumi, o paskui jį palei... Tikriausiai pritarsite, kad kartais labai sunku paaiškinti, kodėl kažką jaučiate kažkokiam žmogui. Kodėl su vienais žmonėmis kažkas "spragteli" ir paj...
Vyriška laimė? O kas tai per daiktas? Stulbina gausa straipsnių apie tai, kaip padaryti laiminga moterį. O štai apie vyrišką laimę neįmanoma nieko surasti. Yra pseudo patarimų, tipo "kaip ...
Paprastai apie jaunos ir nepatyrusios žmonos klaid... Skųstis vyru ar santykiais tėvams. Jūs pasibarsite, susitaikysite, vienas kitam atleisite, o štai tavo mama jam niekada neatleis. Tu nuteiki tėvus pri...
Nemaloni tiesa apie ilgalaikius santykius Įsimylėjimas, santykiai... Apie tai svajoja, eilėraščius rašo, filmus filmuoja. Dag kam atrodo, kad santykiai - tai džiaugsmas, peraugantis į laimę. T...
Kai vyras nenori šeimos Moterys kartais skundžiasi, kad nori šeimos, vaikučių, o vyras nenori. Arba tiesiai pasako, arba tiesiog nesileidžia į panašias kalbas. Kodėl taip ats...
Kaip įkvėpti savo vyrą Apie tai manęs dažnai klausinėja - kartais tiesiai, kartais užuominomis. Pavyzdžiui, mano vyras nenori dirbti arba jo niekas nedomina. Kadangi pirmiau...
Namai – moters jėgos šaltinis Kažkas neturi namų, kažkas gyvena pas anytą, kažkas nuomojasi, o yra tokių, kurios turi savo butus, o štai namų jausmo nejaučia. Bet koks žmogus, ypat...
Vyriška nuomonė. Vyras ne Dievas. Juo nereikia tik... Jau nežinia kelintą kartą sekdamas naujienų srautą socialiniuose tinkluose ir skaitinėdamas straipsnius tinklapiuose susiduriu su patarimais merginomi...
Moteriškos ir nemoteriškos profesijos Mes dažnai viską skirstome į moteriškus ir nemoteriškus dalykus, be to, labai paviršutiniškai. Pavyzdžiui, moteriškos profesijos. Kalbama, kad jos egz...
Moteriškas infantilizmas Jeigu moteris nesubręsta, ji taip ir pasensta mergaitiškoje stadijoje. Moteris-mergaitė, kad ir kiek ji turėtų metų, nemoka spręsti problemų, yra įsit...
Leiskite vyrui būti vyru, o sau – moterimi Ši tema verta kelių "Didžiosios santykių enciklopedijos" tomų, nes kad ir kiek būtų pasakyta apie tai, žmonės vis tiek supranta labai sunkiai, ne visk...
Sunkiausias išbandymas moters gyvenime Kaip manote, kas moteriai sunkiausia gyvenime? Gimdymo kančios? Priklausomybė nuo vyro? Chaosas galvoje? Nėra nieko sunkesnio moteriai gyvenime, už jo...
Parodyti savo meilę "Parodyk, kaip tu mane myli". - sakome mažyliui ir jis iš visų jėgų mus apkabina. Jis dar beveik nekalba, o apkabinti jau moka - parodyti, kaip myli. ...