Kodėl vyras nedovanoja dovanų

Visiems žmonėms patinka dovanos. Moterys – ne išimtis. Būtent jos dažnai klausinėja, kodėl gi vyriškis nieko joms nedovanoja?

Vyras – prieš santykių monetizavimą

Jis nenori painioti jausmų su materialiais klausimais. Paprasčiau kalbant, jis nenori pirkti iš tavęs santykių ir „meilės“ už dovanas. Arba nenori, kad susidarytų toks įspūdis. Arba kad jaustų, jog tu su juo tik dėl dovanų (juk taip nėra, tikiuosi?) Jis nori būti mylimas kaip žmogus, kaip vyriškis, o ne kaip dovanų šaltinis. Ir jis turi tam pilną teisę.

Ką daryti? Jeigu tu myli patį vyrą, manau, problemų neiškils. Jeigu tavo tikslas – būtent gauti dovanas, čia aš tau ne patarėjas. Santykių, kuriuose vienas žmogus parsidavinėja, aš nenagrinėju. Parodyk vyrui, kad jis tau vertingas ir be dovanų. Padovanok pirma. Labai galimas daiktas, kad tai pastūmės jį pasielgti lygiai taip pat.

Vyras turi finansinių sunkumų

Tai nėra retenybė, ypač dabar, per visas tas krizes. Ir tai absoliučiai gerbtina priežastis nedovanoti brangių dovanų.

O kaip su nebrangiomis? Pasitaiko, kad vyras šiuo momentu apskritai neturi lėšų. Visiškai. Tokioje situacijoje netgi pigus šokoladukas – smūgis biudžetui. Priešingai, nei byloja stereotipai, šitokių situacijų pasitaiko ne tik nevykėliams ar tinginiams. Galiu išvardinti šimtus priežasčių. Surinko visus turimus pinigus giminaičio gydymui. Žlugo verslas, liko baisybė skolų. Surinko viską, ką turėjo, startuojančiam naujam projektui ir dabar laukia pirmųjų pajamų. Susidūrė su problemomis, kurioms spręsti skubiai prireikė didelės sumos. Sudegė namas su visais daiktais ir reikia skubiai ieškotis būsto, kažkaip pradėti kurti buitį iš naujo. Ir dar krūva priežasčių, visos iš kurių yra nepalyginamai svarbesnės už kažkokias ten dovanas. Protinga, mylinti moteris niekada tokiose situacijose nedarys vyrui spaudimo ir nereikalaus pirkinių. Ji pati ateis į pagalbą, išbrendant iš problemų liūno.

Dar pasitaiko vyrų, kurie mano, jog jeigu jau dovanoti – tai tik brangias dovanas. Jei nebrangi, tegu ir su meile – nesolidu.

Ką daryti? Pasikalbėti. Galbūt jam ne dovanos galvoje, gal pačiam vyrui reikia pagalbos? Arba jis įstrigo kvailų stereotipų nelaisvėn ir įsitikinęs, kad „tikras vyras“ turi dovanoti ne mažiau kaip limuziną su pilna bagažine briliantų? Jeigu taip – įtikink, kad klysta, kad tave džiugina net visiška smulkmena, jeigu ji dovanojama su meile.

Vyras šykštus

Šykštumas – yda, kuri nepriklauso nei nuo lyties, nei nuo pajamų lygio. Ir tau atiteko būtent toks vyras. Netgi šokoladuką ar butelį vandens karštą dieną išprašyti problema. Ir tai – neturint jokių problemų su pinigais. Laužysis dėl kiekvieno cento, pusę dienos ieškos penkiais centais pigesnio mineralinio vandens.

Ką daryti? Iš vienos pusės taupumas – puiki charakterio savybė. Visi turtingi žmonės žino pinigų vertę ir jais nesišvaisto. Iš kitos pusės, jeigu taupumas perauga į šykštumą, kai žmogus viską liguistai taupo, turėdamas pakankamai pajamų – čia jau patologija. Sugretink šiuos du bruožus – taupus tavo vyriškis, ar patologiškai šykštus? Su pastaruoju geriau neprasidėti.

Vyras nemoka parinkti ir dovanoti dovanų

Jis paprasčiausiai nemoka to daryti. Padovanoti eilinio nereikalingo daikto, kuris paskui namuose rinks dulkes, jis nenori. O ko reikia – nežino. Toks charakterio bruožas.

Ką daryti? Jeigu šitas žmogus tau reikalingas, nėra nieko paprasčiau kaip susitaikyti su šiuo „trūkumu“. Taip, siurprizų gyvenime nebesulauksi. Užtat galima tiesiai pasakyti: „Gal gali padovanoti man štai tas pačiūžas?“ Problema išsisprendžia labai paprastai.

Vyro šeimoje nebuvo priimta dovanoti dovanų

Tai irgi ne retenybė. Kai jis buvo mažas, jam dovanojo žaisliukus per Naujuosius ir gimtadienius. Už baigtą mokyklą gerais pažymiais jis gavo nešiojamą kompiuterį. Tačiau visa tai lietė tuos šeimos narius, kurie neuždirbo pinigų. O mama su tėčiu nieko vienas kitam nedovanojo. Tiesiog nusipirkdavo šventės proga sau tuos daiktus, kurių norėjosi. Dėl to vyras priprato, kad turint bendrą biudžetą, racionaliau – kai kiekvienas pats perkasi sau dovaną.

Ką daryti? Kaip ir ankstesniame punkte, tai ne priežastis išsiskirti ir ieškotis kito vyriškio. Tai netgi ne trūkumas, tai smulkmena. Jeigu jau labai nori, kad tau dovanotų dovanas, pasikalbėk su juo apie tai.

Moteris taip reikalauja dovanų, kad vyrui susidaro įspūdis, jog ji gyvena su juo tik dėl dovanų

Pirmojo punkto variantas. Tik jau su sava logine plėtote. Kai vyras mato, jog moteris stengiasi monetizuoti santykius. Kad jis jai ne daugiau kaip bankomatas.

Ką daryti? Kartą ir visiems laikams atsisakyti tokių santykių.

Pačios moters godumas

Taip jau būna, kad dovanos paprastai būna abipusės. Kai viena iš pusių pradeda naudotis kita puse, viskas suyra. Moteris padovanojo vyrui kojines ir dezodorantą, o reikalauja madingo išmanaus telefono? Kvailas noras, kupinas godumo ir egoizmo.

Ką daryti? Neįmanoma gauti, nieko neduodant. Elkis su kitais, kaip norėtum, kad elgtųsi su tavimi.

Moteris žvelgia į dovanas ne kaip į siurprizą, šventę, kažką ypatingo, o kaip į savaime suprantamą dalyką

Padovanojai – šaunuolis, pastatyk štai ant tos lentynos ir laisvas. Džiaukis, kad nusileidau iš savo aukštybių ir priėmiau tavo dovaną.

Ką daryti? Pozicija „valdovė-vergas“ visiškai netinkama šituose reikaluose. Ji atmuša vyrui bet kokį norą padovanoti kažką dar sykį.

Moters pozicija „Ne, ką tu, aš to neverta!

Normalūs žmonės priima dovanas su džiaugsmu ir dėkingumu. Pamaivos pradeda vaidinti ištisus spektaklius: „Ne, ką tu, nepriimsiu, pasiimk atgal, kam to reikia, ne-ne, aš nenusipelniau, nereikėjo tiek pinigų leisti…“ Ir taip toliau. Išvertus iš teatro kalbos į normalią, visa tai reiškia „Įkalbėk mane, kad priimčiau tavo dovaną“. Pačios dovanos jai per maža, reikia dar kad ir įkalbinėtų priimti. Pažertų krūvą komplimentų, kad tu verta, kad tu super, idealas, tiesiog deivė. Ir tik paskui tokia dama nusileis iš sosto aukštybių ir visgi pasiims sau skirtą duoklę.

Ką daryti? Pašalinti teatrą iš santykių. Svarbiausias sveikų santykių bruožas yra tas, kad jie skaidrūs, suprantami ir neturi jokio falšo.

Moteris pastoviai nepatenkinta dovanomis

Tai labai greitai sunaikina vyro norą ką nors dovanoti.

Ką daryti? Jeigu vyras dovanoja visiškai ne tai, sekantį kartą informuok jį, ką norėtum gauti. Ir ne miglotomis užuominomis „keptuvėje mėsa pridegė“ ar „šį sezoną madinga raudona spalva“. Vyras tik pečiais gūžtelės: dėmesingiau kepk, kad nepridegtų… Koks man skirtumas, kas ten dedasi madų pasaulyje, raudona ar žalia, mano džinsai visada mėlyni. Geriau pasakyti tiesiau ir aiškiau: „Kaip aš svajoju štai apie tokią suknelę!“ Ar netgi išvis tiesmukai: „Padovanok man naują keptuvę“.

Jeigu jis dovanoja, o tu rodai kaprizus, liaukis taip elgtis. Vyras ne geležinis. O aplinkui pilna kur kas paprastesnių ir suprantamesnių moterų.

Vyras dovanoja, bet ne tai, ko nori moteris. Neretai esmė slypi kainoje

Vyras padovanojo užrašų knygelę, o norėjosi auksinio žiedo. Jis nusivedė į kavinę, o norėjosi brangaus restorano. Kitaip sakant, realių dovanų moteris net dovanomis nelaiko. Jai jų tarsi ir nėra. Štai ir gaunasi, kad „jis man nieko nedovanoja“.

Ką daryti? Pažaboti apetitą ir išmokti džiaugtis ne dovanos kaina, o žmogumi, kuris ją dovanoja.

Vyras paprasčiausiai nelaiko moters sava, nemato jos kaip rimtų santykių partnerės

Paprasčiau kalbant, jis elgiasi su ja kaip tiesiog su pažįstama. O dovanos, vis dėlto, dažniausiai dovanojamos artimiems žmonėms.

Ką daryti? Iš visko sprendžiant, jūs iki šiol nebendravote rimtomis temomis. Dėl to neturite žalio supratimo, kokie jūsų abiejų planai ateičiai, gyvenimui, tame tarpe ir asmeniniam. Galbūt vyras visai nenori tokių santykių. Arba nori, bet ne su tavimi. Visa tai galima išsiaiškinti tik per pokalbius. O kol kas tu klaidžioji savo spėlionių ir nerimo patamsiuose. Jo šita situacija nejaudina, galbūt jis netgi supratimo neturi, kad čionai esama kažkokios problemos.

Kartais tenka pastūmėti vyrą, žengiant pirmą žingsnį. Padovanok jam ką nors. Ir ne kaip tiesiog draugui, o kaip žmogui, su kuriuo turite santykius.

***

Svarbiausia visos šios temos bėda štai kokia. Tarp moterų paplitęs stereotipas, kad vyras privalo dovanoti dovanas. Būtent privalo. Taip pat kaip mokėti mokesčius ar parašyti mėnesinę ataskaitą darbe. Tartum tai ne jo laisva valia, ne troškimas (ar nenoras), o būtent pareiga. Tačiau taip nėra. Vyras turi teisę dovanoti dovanas. Jeigu nori. O jeigu nenori – turi pilną teisę nedovanoti. Jeigu santykiai pagrįsti abipuse meile, jie dėl to nė kiek nenukentės. Kitas reikalas, kai santykiai pagrįsti išskaičiavimu: tu man – dovanas, o aš už tai leidžiu su tavimi savo laiką. Kaip tai vadinama, čionai neminėsime. Dėl to, kad nekiltų tokio pobūdžio įtarimų, pasirink vyrą, kuris patinka tau kaip žmogus, kaip asmenybė, kaip vyriškis, kaip gyvenimo draugas. O ne kaip sielos neturintis materialių gėrybių šaltinis, kažkas panašaus į belimitinę banko kortelę. Tik remiantis abipuse meile ir abipusiu gerumu galima sukurti santykius.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Priežastys, dėl kurių jūs iki šiol vieniši Nepamiršote savo buvusio/buvusios. Jei pastoviai kalbate, galvojate apie buvusius santykius, sekate buvusių gyvenimą, tai problema slypi ne kituose žm...
Tekstas vyrams. Moterims neskaityti! Na ką, vyruti. Aš žinau, tavo gyvenime būna momentų, kai esi aukštumoje, ir būna momentų, kai krinti žemyn. Skrydžiai į padanges ir skaudūs kritimai -...
Du moterų elgesio modeliai, kurie geruoju nesibaig... Mes, moterys, turime "nuostabų" bruožą: tiesiog stebuklingu būdu sugebame komplikuoti sau gyvenimą, o paskui, kaip pasekmė, ateina nusivylimas ir užsi...
Aš noriu, kad JIS!!! Šita frazė dažnai skamba ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir per konsultacijas, kai ateina žmonės, suvokiantys, kad norint pakeisti pasaulį, reikia ...
Amžini vyriški klausimai Kodėl jos verkia be priežasties? Tame ir esmė, kad moterys niekada neverkia be priežasties. Jos verkia dėl to, kad joms sunku ant širdies, dėl kažko ...
Kodėl mes vienas nuo kito pavargstame? Yra toks momentas kiekvienos šeimos gyvenime, nepriklausomai nuo to, kiek metų trunka santykiai - partneriai vienas nuo kito pavargsta. Žvelgiant iš š...
Išlaikyti šalia savęs vyrą – reiškia leisti ... Manęs dažnai klausia - kaip išlaikyti šalia savęs vyrą? Tema labai plati, dėl to pradėsime iš eilės. Pirmas klausimas: jis juk ne belaisvis, teisingai...
Kam vyrui stengtis? Vakar teko pasiklausyti samprotavimų, kad, atseit, tegu poroje vyrišką vaidmenį vaidina tas, kuriam jis geriau sekasi. Štai gyvena tokia energinga bob...
Žmonės nemoka rūpintis artimaisiais Norėjau parašyti šį tekstą glaustai ir griežtai - atseit, moterys nemoka rūpintis vyrais. Netgi pavadinimą gerą sugalvojau: "Moterys neturi supratimo,...
Galingi moteriškos energijos šaltiniai Emociškai moteris devynis kartus stipresnė už vyrą. Dėl to sunku pervertinti jos įtaką visoms gyvenimo sferoms. Moteriška energija vaidina didelį vaid...
Frazė, po kurios su moterimi nebeverta turėti reik... Egzistuoja frazės, kurios pasako apie jas tariantį žmogų jeigu ne iškart viską, tai iškart labai daug. Ir išgirdus kai kurias iš tų frazių verta kardi...
Tikėjimas vyru XIX amžiaus paskutiniame dešimtmetyje Detroito elektros kompanijoje dirbo jaunas mechanikas už 11 dolerių per savaitę. Dirbo jis po 10 valandų per die...
Apie vieną pažinčių skelbimą Skelbimas skambėjo taip: "Esu graži, linksma, protinga mergina. Noriu ištekėti už vaikino, kuris uždirba per metus ne mažau kaip 500 000 dolerių". Į ...
Neišsakyti žodžiai santykiuose Norite žinoti, ką tenka nagrinėti šeimos psichologui? Greta neištikimybės problemų į mane dažnai kreipiasi su prašymu pakeisti vieno iš partnerių elge...
Neregima prievarta Prievarta santykiuose - skausminga tema. Tačiau kalbėti apie ją būtina. Smurtinis elgesys - tai ne tik fizinis smurtas, bet ir įvairiausios psicholog...
Štai taip baigiasi santykiai Santykiai baigiasi tada, kai nužudote meilę savo pačių rankomis ir štai kaip tai vyksta. Santykiai baigiasi tada, kai nustojate bendrauti. Kai nusto...
Nesiimk atsakomybės už kito žmogaus laimę Kartais susiklosto situacija, kai mes dėl kažkokių priežasčių nusprendžiame "išgelbėti" "nelaimingą" žmogų. Sąlyginai išgelbėti ir sąlyginai nelaiming...
101 skirtumas tarp vyrų ir moterų Šiame tekste nerasite atsakymo į klausimus „kas geresnis“, „kas protingesnis“, „kas sąžiningesnis“ ir t.t. Vyrai ir moterys yra paprasčiausiai skirtin...
Pagalba vyrui Tiktai išties stipri moteris gali būti silpna, gali duoti suprasti vyrui, koks jis vyriškas, stiprus ir gerbiamas jos akyse. Neprotinga ir silpna mot...
Be vyrų tauta – ne tauta Egzistuoja labai daug priežasčių, dėl kurių šiuolaikinė šeima patiria tragediją, o jai iš paskos seka visos tautos ir valstybės tragedija. Tarp jų yra...
Besąlygiška meilė. Mitas ar realybė? Kas yra besąlygiška meilė, kurios visi taip trokšta, kai kurie - reikalauja, tačiau niekas negali normaliai paaiškinti, kaip ją įsivaizduoja? O įsiva...
Kiek kainuoja moteris? Leiskite išsakyti jums kelias bjaurias tiesas... Visi mes skirtingi, kiekvienas turime savo vidinį pasaulį. Bet kokia klasifikacija sąlygiška, ji apr...
Harmonija šeimoje Santykiai tarp partnerių neretai pakrinka bendro gyvenimo pradžioje, juk kiekvienas turi savų įpročių ir ne visada pasirengę matyti kitą tokį, koks ji...
Trys patikimi būdai sugriauti santuoką Atsitiktinai tapau telefoninio pokalbio liudininku. Moteris su pasididžiavimu pasakojo, kad nesikalba su vyru jau savaitę laiko. Tuo ji nubaudė jį už ...
Aštuoni idealių poros santykių kriterijai Originalas Esame susiję daugybe lygmenų. Žmonės mus traukia fizine išvaizda, vertybėmis, talentais, temperamentu. Kuo mūsų ryšys dvasingesnis, tuo d...