Kokią įtaką merginos partnerio pasirinkimui daro jos tėvo tipas

Originalas

Mūsų asmeninį ir šeiminį gyvenimą labai smarkiai veikia vadinamasis tėvų scenarijus, tiksliau, mūsų santykiai su tėvais ir pačių tėvų santykiai. Mergina visada nesąmoningai projektuoja tėvo pavidalą į savo būsimą partnerį, o vaikinas – motinos.

Asmenybės formavimasis: tėvo vaidmuo

Psichologo D. Akiviso nuomone, tėvas šeimoje visada užima svarbų vaidmenį. Tokia tendencija įsitvirtino nuo tų laikų, kai žmonių visuomenė perėjo prie monogaminio šeimos santykių modelio. Net mirties ar tėvų skyrybų atveju išlieka tam tikras pavidalas, simbolis ar mitas, darantis įtaką vaikui.

Psichologės A. Litvinova ir N. Bolšakova su tėvo pavidalu sieja įvairių psichologinių tėvo savybių suvokimą, kuris nulemia vaiko asmenybės vystymąsi.

Kokiu būdu tėvo pavidalas gali paveikti moters partnerio pasirinkimą? Viskas priklauso nuo situacijos.

Kada mergina ieško vyro, panašaus į tėvą?

Jeigu šeimoje viskas susiklosto palankiai, santykiai tarp jos narių būna pagrįsti meile ir pagarba, mergina sąmoningai ar nesąmoningai ieško partnerio, kuris būtų kuo panašesnis į jos tėvą. Ji stengiasi tiksliai pakartoti tėvų šeimos modelį.

Kada mergina ieško tėvo priešingybės?

Jeigu tarp tėvų nuolat vyksta barniai ir skandalai, šeimos galva piktnaudžiauja alkoholiu, smurtauja, tai mergina veikiausiai ieškos visiškos savo tėvo priešingybės. Tai pasakytina ne tik apie kandidato charakterį, bet ir apie išvaizdą. Pavyzdžiui, jeigu tėvas – aukštas blondinas, tai mergina kreips dėmesį į brunetus, kurių ūgis yra vidutinis ar žemesnis už vidutinį.

Kada tėvo pavidalas gali būti koreguojamas?

Šis variantas pasitaiko dažniausiai. Anaiptol ne visose šeimose tėvas demonstruoja tik gerus ar tik blogus bruožus. Paprastai būna visko. Tada mergina nesąmoningai ima ieškoti vyro, kuris turėtų teigiamus tėvo bruožus, bet neturėtų neigiamų.

Virtualusis pavidalas

Jeigu mergina augo be tėvo, tai nereiškia, kad jo pavidalas neturės jokio vaidmens jos asmeninio gyvenimo strategijose. Pavyzdžiui, biologinį tėvą puikiausiai gali pakeisti patėvis arba įtėvis.

Kas bus, jeigu namuose nebuvo vyro ir merginą išaugino vieniša motina, seneliai arba ji augo vaikų namuose?

„Tokiais atvejais brendimo periodu vaikas patiria didelį psichologinį krūvį (tai įvyksta dėl tėvų santykių pavyzdžio ir tėvo poveikio asmenybės vystymuisi nebuvimo), – komentuoja psichologė J. Čugunova. – Šiuo atveju mes galime daryti prielaidą, kad tėvo pavidalas bus sudėtinis, suformuotas literatūros, kino ir pažįstamų šeimų, kurias mergina stebėjo augdama. Šie pavidalai ne visada būna adekvatūs realybėje, dėl to tokios moterys patiria daug problemų santykiuose su vyrais.“

2006 m. psichologė O. Kalina atliko tyrimus, siekdama atskleisti tėvo pavidalo poveikį paaugliams, augusiems ne visoje šeimoje. Paaiškėjo, jog negerų pasekmių būna tada, kai paauglės sąmonėje susiformuoja neigiamas tėvo pavidalas.

Jeigu mergaitei sakoma, kad jos tėvas buvo lakūnas ir didvyriškai žuvo, ji dėl to nejaus kompleksų. Jeigu jai pranešama, kad tėvas gėrė, mušė motiną, apgaudinėjo ar net pateko į kalėjimą, bus gana didelė tikimybė, kad mergina užaugusi apskritai neigiamai žiūrės į vyrus ir jai bus sunku susirasti gyvenimo partnerį.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *