Kokiais prioritetais vadovaujamės gyvenime?

Originalas

Paklauskite savęs vieno klausimo. Atsakykite nuoširdžiai, labai ilgai nemąstę – kokiais prioritetais vadovaujatės gyvenime? Tiesiog pasakykite, kas pirmiausiai šaus į galvą.

Gali būti, kad kažkokio klausimo komponento – partnerio ar vaikų – jūs neturite, tačiau įsivaizduokite, jog jie jūsų gyvenime egzistuoja. Dalykus iš žemiau pateikto sąrašo pagal svarbumą surašykite eilės tvarka. Keli dalykai negali būti pažymėti kaip vienodai svarbūs. Atlikite šį darbelį prieš perskaitydami likusią straipsnio dalį.

Prioriteto tvarka išdėstykite šiuos elementus:

  • Šeima (įskaitant vaikus)
  • Aš pats
  • Darbas (Karjera)
  • Sutuoktinis (Partneris)

Tai iš tiesų svarbus ir nelengvas klausimas. Laikui bėgant jis vis iškils įvairiose gyvenimo situacijose. Juk iš tiesų labai svarbu yra žinoti savo prioritetus. Kai gyvenimas pateikia iššūkį, sąžiningas atsakymas į šį klausimą gali padėti priimti teisingiausią sprendimą, kuris bus priimtiniausias ir jūsų artimiesiems.

Tai labai delikatus klausimas, sukeliantis daug emocijų ir priverčiantis susimąstyti, kas iš tiesų mums gyvenime svarbiausia. Netikėtai to paklaustas daugeliu atveju žmogus tiesiog ima gintis ir stengiasi performuoti klausimą. Ši situacija dažnai pasitaiko tuomet, kai paaiškėja, kad vyro ir žmonos atsakymai visiškai nesutampa.

Tokiais klausimais dažnai užgaunama skaudi vieta. Klausimas iškelia į paviršių dalykus, kuriuos žmogus ilgą laiką slėpė ne tik nuo partnerio, bet ir nuo savęs.

Kaip išdėstyti prioritetai sukelia mažiausiai kančių ir skausmo gyvenime? Sveikiausia juos būtų paskirstyti taip:

  • Aš pats
  • Sutuoktinis (Partneris)
  • Šeima (įskaitant vaikus)
  • Darbas (Karjera)

Kodėl save reiktų parašyti pirmoje vietoje? Labai paprasta. Kaip aš galiu iš tiesų mylėti sutuoktinį, partnerį ar bet ką kita, jei pirmiausia nemyliu savęs? Kodėl antroje vietoje – partneris, o ne vaikai? Mano meilė partneriui yra didžiausia dovana, kurią galiu suteikti vaikams. Kodėl vaikus įrašiau trečioje vietoje? Dėl savo meilės jiems: jie milijoną kartų svarbesni nei darbas ar bet kokie materialiniai dalykai.

Apie šiuos prioritetus galima būtų parašyti ištisą knygą. Dar galima būtų padiskutuoti apie visas “o kas, jeigu..?” situacijas kasdieniame gyvenime, tačiau paliksime tai jums patiems. Linkime, kad gyvenime remtumėtės savo permąstytais iš naujo prioritetais. Rezultatai – fantastiški. Pamąstę daugelis žmonių supranta, kokią didelę reikšmę šie paskirstymai turi mūsų gyvenime. Nesvarbu, ar sutinkate su tokiu prioritetų išdėstymu, linkime, kad išmintingai apmąstytumėt savuosius. Nuo to gali priklausyti, ar gyvenimas jums bus kančia, ar didžiulis džiaugsmas.Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *