Kokias emocijas kitiems sukelia mūsų drabužių spalvos

Originalas

Ruošdamiesi svarbiam susitikimui, deryboms ar pasimatymui, stengiatės sukurti tokį įvaizdį, kuris palankiai nuteiktų kitus jūsų atžvilgiu. Tokiais atvejais mažai kas susimąsto apie poveikį, kurį kitiems daro drabužių spalvos, kokius jausmus jos sukelia.

Kiekvienas žmogus turi kokią vieną, rečiau – dvi tris spalvas, kurias visada nesąmoningai pasirenka ypatingais atvejais. Mėgstama spalva gali nemažai pasakyti apie žmogaus charakterį ir emocinę būklę. Ką vertėtų žinoti apie spalvas?

Balta

Balta spalva simbolizuoja tyrumą, išmintį ir aukštą dvasinį išsivystymą, taip pat nekaltybę, džiaugsmą, tobulumą ir lygybę, nes joje susilieja visos kitos spalvos.

Baltas drabužis traukia dėmesį. Baltai apsirengusį žmogų kiti palaikys patikimu, nuoširdžiu, atviru. Net bendraujant su įpykusiu asmeniu balta spalva jį veiks raminamai.

Prisiminkite, kad balta vėliava simbolizuoja kapituliaciją ir byloja apie tai, kad priešininkas yra beginklis.

Raudona

Raudoną spalvą psichologai charakterizuoja kaip nevaržomą energiją, aistrą, pasitikėjimą savo jėgomis ir pasirengimą ryžtingiems veiksmams. Iš vienos pusės, ji simbolizuoja meilę, gyvenimo džiaugsmą, iš kitos – reiškia žiaurumą, karą, agresiją. Pasirinkdami šią spalvą turite suprasti, kad nepastebimiems išlikti nepavyks. Ją renkasi tie, kurie trokšta atsidurti dėmesio centre, išsiskirti iš minios.

Pirmajam pasimatymui raudona suknelė yra rizikingas pasirinkimas. Didelė tikimybė, kad vyras išsigąs tokio „puolimo“ ir jausis nejaukiai.

Darbe raudonos spalvos perteklius gali būti suvokiamas kaip agresyvumas. Todėl reikia neprarasti saiko. Pavyzdžiui, nedidelis raudonas aksesuaras gali pabrėžti jūsų ryžtingumą ir energingumą. Raudona rankinė, bateliai ir lūpdažiai niekada nesukels neigiamos kolegų reakcijos.

Žalia

Žalia – viena maloniausių spalvų. Jis perteikia stabilumą ir gerovę, simbolizuoja valią ir savirealizaciją, augimą ir vystymąsi. Ją dažniausiai renkasi solidūs žmonės.

Tamsiai žalia – konservatyvių pažiūrų požymis, o nedidelis tos spalvos akcentas išduoda, kad žmogus atkaklus.

Šviesiai žalia spalva daro priešingą poveikį. Ji simbolizuoja jaunystę, lengvumą ir nerūpestingumą.

Manoma, kad žalia spalva geriausiai tinka deryboms, nes palankiai nuteikia pašnekovą.

Geltona

Ryški ir saulėta spalva visada traukia dėmesį. Fiziologiškai tai yra pirmoji spalva, kurią atpažįsta žmogaus akis. Pasirinkdami šią spalvą niūrią dieną, užtikrinsite gerą nuotaiką sau ir aplinkiniams. Juk ji simbolizuoja humorą ir šypseną.

Vilkėdami geltonu drabužiu sudarysite savimi pasitikinčio, protingo, sugebančio įveikti visus sunkumus, dalykiško žmogaus įspūdį.

Tik negalima derinti geltonos su juoda spalva. Toks tandemas laikomas pavojaus ženklu.

Mėlyna

Mėlyna spalva simbolizuoja harmoniją, ramybę, lojalumą, švarą ir dvasingumą. Ji suteikia stabilumo, tvarkos ir pasitikėjimo pojūtį.

Jeigu jūsų aprangoje dominuoja mėlyni atspalviai, vadinasi, esate protinga ir nepriklausoma, dažnai jaučiate geraširdiškos šilumos ir dėmesio poreikį. Jūs pasižymite kantrybe, ištverme ir santūrumu.

Mėlyna – autoriteto spalva. Ne veltui tamsiai mėlyną renkasi vyrai į dalykinius renginius. Mėlyna spalva veikia raminamai, taikiai, bet skatina bendrauti, padeda įveikti nerimą ir jaudulį. Mėlynai apsirengę žmonės suvokiami kaip patikimi ir išmintingi, sugebantys analizuoti situaciją ir priimti svarbius sprendimus.

Juoda

Juoda – klasikinė elegancijos spalva, nes puikiai dera su kitomis spalvomis. Priklausomai nuo drabužio stiliaus ji gali simbolizuoti ir kuklią eleganciją, ir prabangą bei turtingumą. Ši spalva laikoma viena seksualiausių, nes asocijuojasi su pavojais ir paslaptimis.

Juodais kostiumais apsivilkę žmonės atrodo orūs, gerbtini, valdingi ir pasitikintys savimi.

Manoma, kad žmogus, kuris nuolat vilki juodais drabužiais, yra kankinamas depresinių nuotaikų, bet tai netiesa. Polinkis rinktis juodą spalvą gali būti nulemtas paprasčiausio praktiškumo. Ši spalva laikoma universalia, o maža juoda suknelė vis dar tebėra idealus pasirinkimas vakarui.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…