Kuo skiriasi vyriška ir moteriška neištikimybė?

Originalas

Manote, kad vyrai ir moterys savo partneriu apgaudinėja vienodai? O JAV mokslininkai tvirtina priešingai. Jie atliko tyrimus ir aptiko skirtumų.

Kas penkta ištekėjusi moteris (19 proc.) per apklausas prisipažino apgaudinėjanti savo vyrą ir kas ketvirtas vyras (23 proc.) – savo žmoną. Tokios Indianos (JAV) ir Ontario (Kanados) universitetų atliktų tyrimų išvados, aprašytos moksliniame leidinyje „Archives of Sexual Behavior“.

Per analogiškas apklausas, atliktas 1990 metais, tik kas dešimta moteris prisipažino turinti meilužį. Tokį neištikimybės šuolį anot tyrimų vadovų Kristen Mark ir Ericko Janseno, galima paaiškinti tuo, kad žmonės šiais laikais vis dažniau savo kasdienybėje susiduria su sekso ir meilės nuotykių tema.

Nepaisant to, ekspertai spėja, kad tikrieji neištikimybės paplitimo skaičiai turėtų būti kur kas didesni, nei galima spręsti iš apklausų.

Mat atliekant tyrimus buvo apklausti 506 vyrai (jų amžiaus vidurkis – 33 metai) ir 412 moterų, kurių amžiaus vidurkis 28 metai. Paaiškėjo, kad vyrų ir moterų neištikimybės priežastys gerokai skiriasi.

Jei vyrai užsiima seksu veikiau spontaniškai iš gryno geismo, pavyzdžiui, netikėtai sutikę moterį, kuri sujaudino vizualiai, tai moterys savo neištikimybę suplanuoja iš anksto.

Moteris ryžtasi neištikimybei dažniausiai tuomet kad santykiuose su savo vyru nesijaučia laiminga ar beveik nebeturi jokių bendrumų su juo. Tyrimų vadovė Kristen Mark sako: „Kai moteris šeimoje jaučiasi nelaiminga, ji ieško intymumo ir šilumos kitur.“

Vis dėl to yra viena neištikimybės priežastis, būdinga abiem lytims:: baimė po daugybės monogamiškos santuokos metų nebesugebėti seksualiai susijaudinti ir tapti frigidiškais.

Dažnai gėda prieš partnerį ar baimė apsijuokti, nuvilti būna tokia didelė, kad ieškoma išsigelbėjimo santykiuose nuošalyje. Padaryti gerą erotinį įspūdį svetimai ar svetimam yra kur kas lengviau, nei patenkinti savą.

Neištikimybės tyrėjai pastebėjo ir daugiau skirtumų abiejų lyčių elgsenoje. Štai jie:

• Moterys ieško gražių meilužių, o vyrai būna neišrankūs.

Vyrai būna pasirengę pasimylėti su moterimis, kurių jie beveik nepažįsta. Kai nujaučia, jog gali netrukus prasidėti meilės nuotykis, jie nepaprastai sumažina savo keliamus reikalavimus dėl moters išvaizdos. Jei nėra jokios ilgalaikių santykių perspektyvos, vyrai leidžiasi į seksą su moterimis, kurių niekada nepasirinktų ilgai partnerystei. Tai eksperimentais įrodė JAV psichologijos profesorė Pamela Regan.

Moterys dažniausiai leidžiasi į neištikimybės santykius su vyrais kurie atrodo kur kas patraukliau už jų nuolatinį partnerį. Kad moterys yra išrankesnės, galima pagrįsti evoliucija. Jos daugiau rizikuoja. Ankstesniais laikais, kol nebuvo kontraceptinių priemonių, moteris, užmezgusi neteisėtą meilės ryšį, būtų pastojusi nuo meilužio. Todėl moteris ryždavosi rizikuoti tik tada, kai jai apsimokėdavo, pavyzdžiui, dėl gražių vaikų.

• Vyrai po sekso atrodo gražesni, moterys netenka žavesio.

Populiarus amerikiečių posakis „Karštas erotinis nuotykis moteriai greitai išauga į meilę“ turi tiesos grūdą. JAV sociologas Martinas Hasseltonas, apklausęs kelis šimtus žmonių, padarė išvadą, kad moterys ima labiau vertinti vyrą pirmųjų lytinių santykių. Jis atrodo joms patrauklesnis nei iki tol.

O vyrams sekso partnerė po kovos ant pagalvių atrodo nebe tokia patraukli kaip anksčiau. Jie nesąmoningai vengia emocionaliai prisirišti prie moters, kad galėtų būti prieinami kitoms potencialioms partnerėms. Rūšies išlikimui tai turi prasmę, o meilei ne.

• Vyrai aktyvesni nusidėjėliai už moteris.

Meilės nuotykio dalyviai visada būna du. Kas tai per žmonės, kurie vilioja kitą, susisaisčiusį santuokos saitais? Pirmiausia tai vyrai. Atlikus plačią apklausą, kurioje dalyvavo 53 tautybių žmonės, paaiškėjo: 57 procentai visų vyrų jau bent sykį buvo bandę nusivilioti ištekėjusią moterį. Ir tik 35 procentai visų moterų susiviliojo vedusiais vyrais..

• Vyrai „kabina“ kitaip nei moterys

Abiejų lyčių viliojimo strategijos būna skirtingos. Moterys pabrėžia savo išorines grožybes ir signalizuoja, kad jos nusiteikusios seksui, norėdamos sužavėti vyrą, kuris jau priklauso kitai. Vyrai demonstruoja galią, jėgą ir kilnumą arba dosnumą.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…